Ogłoszenia – IV Niedziela Adwentu

22 grudnia 2019
 1. Dziękujemy wszystkim, którzy sprawili wiele radości dzieciom i rodzinom, które nie mogłyby same zorganizować świątecznej paczki. Dzięki ofiarodawcom, wolontariuszom i Siostrze Jadwidze zostało przygotowanych ok. 600 paczek dla rodzin i ok. 100 paczek dla dzieci. Osoby, które otrzymały paczki składają płynące z serca podziękowanie oraz życzenia radosnych świąt. Bóg zapłać.
 2. Zapraszamy na koncert Chóru Filharmonii Narodowej organizowany przez Starostę Pruszkowskiego dzisiaj (w niedzielę) o godz. 19.00 w naszym kościele.
 3. Siostry Eucharystki będą jeszcze rozprowadzały opłatki na stół wigilijny dzisiaj (w niedzielę) w kościele oraz w poniedziałek i wtorek w kancelarii.
 4. Zapraszamy na ostatnie Roraty w tym roku w poniedziałek i wtorek o godz. 6.30.
 5. Przed Świętami organizujemy spowiedź dla osób, którym nie udało się jeszcze przystąpić do tego sakramentu w poniedziałek od godz. 17.00 do 22.00.
 6. W tym tygodniu nie będzie ?Godziny Uwielbienia?. Na kolejną ?Godzinę Uwielbienia? zapraszamy we wtorek 7 stycznia o godz. 20.00.
 7. Wigilia Bożego Narodzenia przypada we wtorek. W tym dniu nie będzie Mszy świętej wieczornej.
 8. W Wigilię kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 9. Uroczystość Narodzenia Pańskiego przypada w środę. Tradycyjna Pasterka o północy z wtorku na środę. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego.
 10. W czwartek w drugi dzień Świąt obchodzimy Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Wszystkie Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Tego dnia tradycyjnie ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na uczelnie katolickie.
 11. W piątek przypada Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Jest to także dzień imienin naszego Ks. Infułata Jana Górnego. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona o godz. 8.00.
 12. Święto Świętych Młodzianków, Męczenników przypada w sobotę.
 13. W następną niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny. Tego dnia w sposób szczególny na wszystkich Mszach św. modlimy się m.in. za rodziców oczekujących narodzin dziecka, jak i małżonków, którzy chcą mieć dzieci, a z różnych powodów ich jeszcze nie mają.
 14. Uroczyste zakończenie i podsumowanie starego roku kalendarzowego w Sylwestra w następny wtorek na Mszy św. o godz. 18.00. Na zakończenie Mszy św. będziemy modlić się hymnem ?Ciebie Boga Wysławiamy?. Podejmując tę modlitwę możemy zyskać odpust zupełny dla osoby zmarłej lub dla siebie pod zwykłymi warunkami. Mamy za co dziękować. Zapraszamy.
 15. Nowy Rok Pański 2018 rozpoczyna się w następną środę. Tego dnia obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a także Światowy Dzień Pokoju.
 16. Zapraszamy na tradycyjny koncert noworoczny w wykonaniu Filharmonii Zamojskiej w środę 1. stycznia po Mszy św. wieczornej w naszym kościele. Zapraszają: Prezydent miasta Pruszkowa i nasza Parafia.
 17. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie rodziny z dziećmi, na Pruszkowski Orszak Trzech Króli, który odbędzie się w poniedziałek 6 stycznia. Gromadzimy się o godz. 12.00 na ul. Lipowej przy ujęciu wody oligoceńskiej. Orszak zakończy się w Parku Kościuszki (Sokoła) ok. godz. 14.00. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym niezwykle pięknym i barwnym wydarzeniu.
 18. Kontynuujemy Wizytę DuszpasterskąKolędę. Jest to spotkanie kapłana, który przybywa z błogosławieństwem i modlitwą. Od poniedziałku do piątku kolędę rozpoczniemy o godz. 17.00, a będziemy kończyć ok. godz. 21.00, a w sobotę od godz. 10.00, a będziemy kończyć ok. godz. 14.00. Prosimy mieszkańców nowych bloków, które zostały oddane do użytku w ostatnim roku o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii. W czasie wizyty duszpasterskiej nie będzie Mszy św. o godz. 17.30. Do Spowiedzi będzie można przystąpić przed Mszą św. odprawianą o godz. 18.00.

 

 

PLAN KOLĘDY od 2.I. do 11.I.2020 r.

Czwartek, 2 stycznia 2020 r.

Wojska Polskiego 33, 35

Prusa 10, 11, 12

Sobota, 4 stycznia 2020 r.

Prusa 35, 35A

Wtorek, 7 stycznia 2020 r.

Prusa 35B, 35C, 60, 64

Środa, 8 stycznia 2020 r.

Prusa 62, 68, 72

 

Czwartek, 9 stycznia 2020 r.

Prusa 39A, 74, 76, 78

Piątek, 10 stycznia 2020 r.

Prusa 43, 82

Sobota, 11 stycznia 2020 r.

Prusa 84, 90

Prusa (kamienice i domki)

Kopernika 4

 

Prosimy mieszkańców wymienionych bloków o zabranie z zakrystii kartki z informacją do powieszenia na klatkach. Przekazanie tej informacji jest bardzo ważne, ponieważ parafianie wyjeżdżają w niedziele i nie wszyscy przychodzą do naszego kościoła. Prosimy o to apostolstwo.

 

 1. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 2. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, w imieniu duszpasterzy i Sióstr pełniących posługę w naszej parafii życzymy wszystkim Parafianom i Gościom radosnego przeżywania obecności Jezusa w naszych rodzinach i naszych sercach, a także darów Ducha Św. w pokonywaniu wszelkich trudności. Niech Jezus umocni naszą wiarę, nadzieję i miłość, abyśmy umieli świadczyć o tych wartościach wobec spotkanych ludzi. Szczęść Boże.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.