Ogłoszenia – IV Niedziela Wielkanocna (25 kwietnia 2021)

 1. W związku z ograniczeniem liczby wiernych w kościele oraz apelem ks. kard. K. Nycza do wiernych i duchownych o pilne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, przypominamy o konieczności stosowania się do obowiązujących przepisów sanitarnych. Dodatkowe miejsca dla wiernych są dostępne w dolnym kościele.
 2. Dzisiaj (w niedzielę) obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i do Życia Konsekrowanego. Dlatego pragniemy wesprzeć nasze Seminarium Duchowne w Warszawie nie tylko modlitwą, ale i ofiarami składanymi na tacę. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Dodatkowa Msza św. dzisiaj (w niedzielę) o godz. 16.00.
 4. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Maturzystów, która zostanie odprawiona we wtorek o godz. 17.00.
 5. Godzina Uwielbienia” we wtorek od godz. 20.00.
 6. W czwartek przypada Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Europy, a także Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
 7. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
  Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w piątek od godz. 15.00 do 16.00.
 8. W sobotę obchodzimy Wspomnienie Św. Józefa Rzemieślnika. W związku z Rokiem Świętego Józefa, zgodnie z Dekretem Penitencjarii Apostolskiej, „wierni, którzy odmówią dowolną prawnie zatwierdzoną modlitwę lub akt pobożności na cześć Świętego Józefa, szczególnie w dniach jemu poświęconych, tj.: 19 marca 2021, 1 maja 2021 r., w Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, czy też 19 dnia każdego miesiąca i w każdą środę, będącą dniem poświęconym wspomnieniu tego Świętego, będą mogli otrzymać dar odpustu zupełnego.” […] „W sytuacji publicznego zagrożenia zdrowia, rozszerza się dar odpustu zupełnego w sposób szczególny na osoby w podeszłym wieku, na chorych, umierających i wszystkich tych, którzy z usprawiedliwionych racji nie mogą wyjść z domu, a którzy odrywając się w duchu od wszelkiego grzechu oraz z intencją wypełnienia, gdy tylko to będzie możliwe, zwykłych warunków, odmówią w domu lub tam, gdzie zatrzymuje ich przeszkoda, akt pobożności na cześć Świętego Józefa, pocieszyciela chorych i Patrona Dobrej Śmierci, ofiarując z ufnością Bogu boleści i niedogodności własnego życia.”
 9. W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Poczęciu NMP i Różaniec o godz. 8.00.
 10. W sobotę rozpoczynają się Nabożeństwa majowe. W naszym kościele będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30. W poniedziałek 3 maja nabożeństwo majowe będzie o godz. 17.00.
 11. W następną niedzielę, 2-go maja przypada Dzień Flagi Narodowej. Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem Strzelców Rzeczypospolitej o godz. 12.00.
 12. W następną niedzielę również przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu połączone z nabożeństwem majowym o godz. 17.00.
 13. W następny poniedziałek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Msze św. będą odprawiane jak w niedzielę. Tego dnia obchodzimy również Rocznicę ustanowienia Konstytucji 3-go Maja, której tekst rozpoczyna się od słów „W Imię Trójcy Przenajświętszej”. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem m.in. Władz Miasta i Powiatu oraz pocztów sztandarowych zostanie odprawiona o godz. 12.00 w naszym kościele.
 14. Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym numerem BIULETYNU, w którym znajdziemy między innymi:
  – Ogłoszenia duszpasterskie,
  – Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień,
  -„Od kiedy jest człowiek?”, czyli poradnik bioetyczny,
  – o Tych, dzięki którym przetrwała pamięć o Katyniu,
  – w Roku św. Józefa – o Odpustach możliwych do uzyskania…,
  – także krzyżówka z nagrodami (nie tylko dla dzieci),
  – oraz zadanie od ks. Marcina dla dzieci uczestniczących we Mszy świętej o 10.30, ale także i o innych godzinach.
 15. Zapowiedzi (o godz. 12.00).
 16. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.