Ogłoszenia – IV Niedziela Wielkanocna (3 maja 2020)

• Dzisiaj przypada 229. Rocznica ustanowienia Konstytucji 3-go Maja, której tekst rozpoczyna się od słów ?W Imię Trójcy Przenajświętszej?. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem m.in. Władz Powiatu i Miasta oraz pocztów sztandarowych zostanie odprawiona o godz. 13.15 w naszym kościele.
  • Dzisiaj przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu połączone z nabożeństwem majowym o godz. 17.00. W dni powszednie nabożeństwa majowe są odprawiane po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30.
  • Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o Powołania Kapłańskie i do Życia Konsekrowanego. Podczas wszystkich Mszy św. modlimy się w tej intencji.
  • Zapraszamy na ?Godzinę Uwielbienia? we wtorek od godz. 20.00. Będzie ona także transmitowana przez internet.
  • W czwartek przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza św. o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii o godz. 18.00.
  • Msza św. w intencji wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach rocznych w piątek o godz. 18.00.
  • W tym tygodniu przypadają następujące uroczystości, święta i wspomnienia:
    – w poniedziałek ? Wspomnienie św. Floriana, Męczennika;
    – w środę ? Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba;
    – w piątek ? Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski. Post nie obowiązuje.
    – w sobotę ? Święto Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, głównej Patronki Stolicy.
  • W związku z dużym zainteresowaniem Narodowym Czytaniem Pisma Świętego, pragniemy kontynuować inicjatywę wspólnego czytania Pisma Świętego. Tym razem chcemy przeczytać Dzieje Apostolskie. Czytanie to będzie podzielone na dwie części: I część odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 15.00, a II część w niedzielę 24 maja również o godz. 15.00. Czytanie poprzedzimy wspólną modlitwą Koronką do Miłosierdzia Bożego. Będą one transmitowane przez internet.
  • Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

w soboty: 10:00-11:00