Ogłoszenia – Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata

24 listopada 2019
  1. Dzisiaj (w niedzielę) przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia i pod zwykłymi warunkami można zyskać odpust zupełny dla osoby zmarłej lub dla siebie.
  2. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w poniedziałek o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
  3. ?Godzina Uwielbienia? we wtorek o godz. 20.00.
  4. Pragniemy podziękować Bogu za dar beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego udając się do katedry warszawskiej, gdzie znajdują się doczesne szczątki błogosławionego. Wyjazd bezpłatnym autokarem do katedry w czwartek o godz. 17.00 sprzed kościoła. Są jeszcze wolne miejsca.
  5. W sobotę przypada Święto św. Andrzeja, Apostoła.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny Adwentem, który jest czasem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego i powtórnego przyjścia Chrystusa.

Zachęcamy do udziału w Roratach. W tym roku planujemy inne spotkania dla dzieci niż zwykle. Najpierw spotkanie z lampionami w kościele we wtorki i czwartki o godz. 6.30. Po Mszy św. krótkie spotkanie dla dzieci w dolnym kościele. Tam będzie czekał ciepły napój i coś słodkiego. Nie będzie rorat w czwartki wieczorem.

Dzieci będą losować figurkę Świętej Rodziny na własność. Będzie także konkurs z nagrodami choć nie o nagrody tutaj chodzi. Zachęcamy rodziców, aby zobaczyli w tym pięknym zwyczaju wartość dla rozwoju duchowego swoich dzieci.

  1. W przyszły poniedziałek 2-go grudnia rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską – Kolędę. Jest to spotkanie kapłana, który przybywa z błogosławieństwem i modlitwą. Zachęcamy do wspólnej modlitwy i rozmowy. Kolędę rozpoczniemy od ul. Stalowej i Obrońców Pokoju, a zakończymy odwiedzając mieszkańców Ostoi. Szczegółowy program na dwa tygodnie przedstawimy w przyszłą niedzielę. Od poniedziałku do piątku kolędę rozpoczniemy o godz. 17.00, a będziemy kończyć ok. godz. 20.30, a w sobotę od godz. 10.00, a będziemy kończyć ok. godz. 14.00. Spotkanie rozpoczniemy modlitwą i poświęceniem mieszkania. Dzieci i młodzież szkolna są proszone o przygotowanie zeszytów do Katechezy. Na stole można ustawić krzyż, świecę, Pismo św. i naczynie z wodą święconą. Kapłana można poprosić o modlitwę w konkretnej intencji. Prosimy mieszkańców nowych bloków, które zostały oddane do użytku w ostatnim roku o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii.
  2. Chcemy przygotować paczki świąteczne dla około 600 najuboższych rodzin z naszej parafii. W związku z tym dzisiaj Caritas parafialna organizuje na ten cel zbiórkę do puszek po wszystkich Mszach św.
  3. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
  4. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków