Ogłoszenia – Niedziela Palmowa (5 kwietnia 2020)

 • Msze św. w niedziele i dni powszednie będą odprawiane tak jak dotychczas. W związku z ograniczeniem liczby wiernych obecnych w kościele do 5 osób, ponawiamy naszą prośbę o uczestniczenie w nich za pośrednictwem internetu, tak aby dać możliwość udziału we Mszy św. osobom zamawiającym intencje mszalne.
 • Dzisiaj przypada Niedziela Palmowa, którą obchodzimy na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, gdzie dokona się Jego męka, śmierć i zmartwychwstanie.
 • Dzisiaj przypada również Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu połączone z nabożeństwem Gorzkich Żali o godz. 17.00 bez udziału wiernych w kościele.
 • W związku z licznymi prośbami parafian, Cmentarz Parafialny i Cmentarz na Gąsinie pozostaną otwarte dla osób odwiedzających groby.
  Jednocześnie prosimy ograniczyć ilość osób odwiedzających dany grób do jednej osoby. Prosimy również o stosowanie się do obowiązujących przepisów sanitarny.
  W przypadku znacznego wzrostu liczby odwiedzających Cmentarze zostaną zamknięte.
 • ?Godzina Uwielbienia? odbędzie się we wtorek od godz. 20.00 bez udziału wiernych w kościele. Zapraszamy wszystkich do udziału za pośrednictwem internetu.
 • Najbliższy tydzień to Wielki Tydzień, a w nim Triduum Paschalne, najważniejsze dni w roku.
 • W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00 bez udziału wiernych w kościele. Jest to święto ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Rano Mszy świętych nie będzie.
 • W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00 bez udziału wiernych w kościele. W Wielki Piątek ani w Wielką Sobotę Kościół nie sprawuje Mszy św. ze względu na śmierć Pana Jezusa i złożenie do grobu.

W Wielki Piątek osoby od 18-go do 60-go roku życia obowiązuje post ilościowy, tzw. ścisły. Można spożyć jeden bezmięsny posiłek do syta. Pozostałe osoby obowiązuje post zwykły, czyli zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Osoby chore post nie obowiązuje.

 • W Wielką Sobotę nie będzie święcenia pokarmów w kościele. Pobłogosławienia pokarmów dokona członek rodziny podczas śniadania wielkanocnego. Wydrukowany tekst Obrzędu błogosławieństwa pokarmów, a także buteleczki z wodą święconą przez cały tydzień będą wystawione na ławkach przy wyjściu z kościoła. Tekst obrzędu znajduje się także na stronie internetowej parafii.
 • Liturgia Wigilii Paschalnej, która jak mówi św. Augustyn jest ?Matką wszystkich wigilii? będzie odprawiona w sobotę po zachodzie słońca o godz. 20.00 bez udziału wiernych w kościele. Tą Liturgią rozpoczynamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.
 • Wszystkie liturgie, tzn. Msza Wieczerzy Pańskiej, Liturgia Męki Pańskiej oraz Liturgia Wigilii Paschalnej będą transmitowane przez telewizję kablową Tel-Kab, pruszkowskie POPradio (92,8 fm), parafialne konto youtube i stronę internetową parafii (www.parafiaswkazimierza.pl).
 • W związku z tym, że Liturgie Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty w naszym kościele odbywają się bez udziału wiernych, zachęcamy aby wszyscy uczestniczący w nich za pośrednictwem mediów i internetu zechcieli podkreślić swój udział w liturgii za pomocą pewnych znaków. W Wielki Czwartek prosimy o wspomnienie dnia przystąpienia do I Komunii św. poprzez położenie na stole obrazka, zdjęcia lub innej pamiątki. W Wielki Piątek prosimy o postawienie na stole krzyża. Natomiast na Liturgię Paschalną prosimy, aby przygotować świecę, która będzie potrzebna już na początku liturgii. W chwili rozpoczęcia liturgii, czyli o godz. 20.00 prosimy, aby zgasić światło na znak jedności z wszystkimi jej uczestnikami. Następnie w chwili kiedy ksiądz w kościele zapali paschał, prosimy zapalić świecę, a gdy w kościele zostanie zapalone światło, prosimy aby włączyć światło. Będzie to symboliczny znak naszego wspólnego przeżywania Triduum Paschalnego. Jednocześnie zachęcamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież, do przesyłania ks. Marcinowi zdjęć z domowego udziału w Triduum Paschalnym na adres: rekolekcjekazimierz@gmail.com.
 • W związku z tym, że w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę nie ma Mszy świętych, w te dni zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie psalmami tzw. ?Ciemnej Jutrzni? o godz. 8.00 za pośrednictwem internetu.
 • Organizujemy indywidualną Spowiedź i Komunię św. dla osób, które chcą się przygotować na Święta wielkanocne w dniach: 9, 10, 11 kwietnia (Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota) w godz. 9.00?13.00 i 14.00?18.00. W kościele będą zorganizowane trzy miejsca spowiedzi. Można się jeszcze zapisać na konkretną godzinę poprzez formularz umieszczony na naszej stronie internetowej: www.parafiaswkazimierza.pl lub umówić telefonicznie dzwoniąc pod numer kancelarii parafialnej (22) 758-77-72 od poniedziałku do środy w godzinach od 10.00 do 17.00. Konfesjonały z racji epidemii będą odkażane. Na kratkach konfesjonału znajdują się folie oddzielające kapłana od penitenta. Podejmiemy wszelkie środki ostrożności.
 • W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu. Kościół będzie przeznaczony na całodniową spowiedź.
 • W przyszłą niedzielę Uroczystość Zmartwychwstania Pana Jezusa ? Wielkanoc. W tym roku nie będzie procesji rezurekcyjnej wokół kościoła i Mszy św. rezurekcyjnej o godz. 6.00. Tradycyjnie w tym dniu nie będzie Mszy o godz. 7.30, pozostałe Msze święte odprawiane będą według porządku niedzielnego.
 • W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek, wtorek i wyjątkowo także w środę w godz. 10.00-11.00 i 15.00-17.00. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i w Wielką Sobotę kancelaria będzie nieczynna.
 • Uroczystość I Komunii św. zostanie przeniesiona z miesiąca maja na drugą i trzecią niedzielę września analogicznie do drugiej i trzeciej niedzieli maja. Natomiast uroczystość Rocznicy I Komunii św. na czwartą niedzielę września.
 • Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy wspierają naszą parafię przez wpłaty indywidualne lub na konto parafialne. Pragniemy odwdzięczyć się modlitwą za wszystkich ofiarodawców w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w trakcie Mszy św. o godz. 12.00. Bóg zapłać.
 • W tym trudnym czasie życzymy głębokich przeżyć związanych z najważniejszymi świętami w roku, a także cierpliwości i wytrwałości. Prosimy pozostać w domu. Szczęść Boże.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.