Ogłoszenia – Niedziela Świętej Rodziny

29 grudnia 2019

 

 • Przeżywamy dziś (w niedzielę) Święto Świętej Rodziny. Na wszystkich Mszach św. modlimy się m.in. za rodziców oczekujących narodzin dziecka, jak i małżonków, którzy chcą mieć dzieci, a z różnych powodów ich jeszcze nie mają.
 • Uroczyste zakończenie i podsumowanie starego roku kalendarzowego w Sylwestra (we wtorek) na Mszy św. o godz. 18.00. Na zakończenie Mszy św. będziemy modlić się hymnem ?Ciebie Boga Wysławiamy?. Podejmując tę modlitwę możemy zyskać odpust zupełny dla osoby zmarłej lub dla siebie pod zwykłymi warunkami. Mamy za co dziękować. Zapraszamy.
 • W Sylwestra kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 • Nowy Rok Pański 2020 rozpoczyna się w środę. Tego dnia obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a także Światowy Dzień Pokoju.
 • Zapraszamy na tradycyjny koncert noworoczny w wykonaniu Filharmonii Zamojskiej w środę 1. stycznia po Mszy św. odprawianej o godz. 18.00 w naszym kościele. Zapraszają: Prezydent miasta Pruszkowa i nasza Parafia.
 • Z dniem 1-szym stycznia podejmujemy nową inicjatywę codziennego czytania Katechizmu Kościoła Katolickiego. Poprzednie dwie inicjatywy codziennego czytania Pisma Świętego i Dzienniczka Św. Siostry Faustyny spotkały się z ogromnym zainteresowaniem w naszej parafii. Czytanie Pisma Świętego podjęło 1600 osób. Przygotowaliśmy broszurkę, która ułatwi codzienne czytanie Katechizmu Kościoła Katolickiego, ponieważ podzieliliśmy cały jego tekst na 366 dni. Potrzebujemy dziennie zarezerwować średnio ok. 5 minut. Nauka Kościoła Katolickiego jest coraz częściej kwestionowana, dlatego tym bardziej potrzebne jest pogłębienie naszej wiedzy na jej temat, abyśmy umieli odpowiedzieć na tę krytykę, a co ważniejsze byśmy mogli pogłębić naszą wiarę. Broszurki, w których możemy codziennie zaznaczyć przeczytany tekst są wyłożone na stolikach przy wyjściu z kościoła. Katechizmy można zakupić w kiosku parafialnym. Tekst katechizmu można znaleźć na naszej stronie internetowej lub też skopiować z internetu na telefon komórkowy.

Zamówiliśmy 100 egzemplarzy Katechizmu po 50 zł. Będą dostępne w sklepiku parafialnym.

Można też zamówić egzemplarz Katechizmu w zakrystii lub kancelarii.

Osoby, które nie mają dostępu do teksu Katechizmu w wersji książkowej lub z internetu mogą zabrać tekst Katechizmu na najbliższe 5 dni wydrukowany na kartce i wyłożony na stoliku przy wyjściu z kościoła. Wydrukowaliśmy 500 egzemplarzy. W miarę potrzeby będziemy drukować tekst Katechizmu na kolejne tygodnie. Zachęcamy do czytania.

 • Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie rodziny z dziećmi, na Pruszkowski Orszak Trzech Króli, który odbędzie się w poniedziałek 6 stycznia. Gromadzimy się o godz. 12.00 na ul. Lipowej przy ujęciu wody oligoceńskiej. Orszak zakończy się w Parku Kościuszki (Sokoła) ok. godz. 14.00. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym niezwykle pięknym i barwnym wydarzeniu.
 • W czwartek przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza św. o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych również z naszej parafii o godz. 18.00.
 • W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. do Najświętszego Serca Jezusa i Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00 i 18.00. Msza św. z udziałem dzieci o godz. 17.00. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. i od godz. 16.30.
 • Tradycyjnie w Pierwszy Piątek Miesiąca kapłani odwiedzą chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną w godz. od 9.00 do 13.00. Nowych chorych, którzy chcieliby przyjmować kapłana raz w miesiącu prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie do wtorku włącznie.
 • W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00.
 • W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:
  ? w czwartek ? Wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, Biskupów i Doktorów Kościoła,
  ? w piątek ? Wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.
 • W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
 • Kontynuujemy Wizytę DuszpasterskąKolędę. Jest to spotkanie kapłana, który przybywa z błogosławieństwem i modlitwą. Od poniedziałku do piątku kolędę rozpoczynamy o godz. 17.00, a kończymy ok. godz. 21.00, a w sobotę od godz. 10.00, a kończymy ok. godz. 14.00. Prosimy mieszkańców nowych bloków, które zostały oddane do użytku w ostatnim roku o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii. W czasie wizyty duszpasterskiej nie będzie Mszy św. o godz. 17.30. Do Spowiedzi będzie można przystąpić przed Mszą św. odprawianą o godz. 18.00.

 

PLAN KOLĘDY od 2.I. do 11.I.2020 r.

Czwartek, 2 stycznia 2020 r.

Wojska Polskiego 33, 35

Prusa 10, 11, 12

Sobota, 4 stycznia 2020 r.

Prusa 35, 35A

Wtorek, 7 stycznia 2020 r.

Prusa 35B, 35C, 60, 64

Środa, 8 stycznia 2020 r.

Prusa 62, 68, 72

Czwartek, 9 stycznia 2020 r.

Prusa 39A, 74, 76, 78

Piątek, 10 stycznia 2020 r.

Prusa 43, 82

Sobota, 11 stycznia 2020 r.

Prusa 84, 90

Prusa (kamienice i domki)

Kopernika 4

 

Prosimy mieszkańców wymienionych bloków o zabranie z zakrystii kartki z informacją do powieszenia na klatkach. Przekazanie tej informacji jest bardzo ważne, ponieważ parafianie wyjeżdżają w niedziele i nie wszyscy przychodzą do naszego kościoła. Prosimy o to apostolstwo.

 • Pomódlmy się teraz. Niech małżonkowie, którzy chcą posiadać dzieci a z różnych powodów ich jeszcze nie mają, chwycą się za ręce i w ciszy modlą się razem z kapłanem:

Panie Boże, dziękujemy Ci i chwalimy Cię za nasze życie małżeńskie, ponieważ wiemy, że połączyłeś w jedno nas przez Twojego Ducha Świętego. Wierzymy, że nasze życie małżeńskie to Twój plan wobec nas. To Ty pobłogosławiłeś pierwszej parze małżeńskiej mówiąc: ?idźcie i rozmnażajcie się?. Prosimy Cię, Boże o dar dzieci w naszym małżeństwie. Oddajemy Ci nasze zdrowie, modląc się, abyś uleczył wszystkie dolegliwości i choroby. Obiecujemy Ci, że wychowamy nasze dzieci w wierze i moralności chrześcijańskiej. Naszą modlitwę zanosimy do Ciebie przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, Patrona Rodzin, który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Maryjo, Matko Jezusa! Pod swoim sercem nosiłaś Zbawiciela świata. Dzięki łasce Ojca naszego w niebiosach poznałaś czym jest radość i trud macierzyństwa. Z ukochanym małżonkiem nie możemy doczekać się upragnionego dzieciątka. Wierzę, że skoro nasz połączyłeś Boże, w Twoich planach jest także przyjście na świat naszego dziecka. Dlatego z głęboką wiarą i ufnością błagam Cię, Matko Najświętsza o wyproszenie u Stwórcy łaski macierzyństwa. Amen.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.