Ogłoszenia – Niedziela Trójcy Świętej

16 czerwca 2019
 1. Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj (w niedzielę) o godz. 17.30. W dni powszednie nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30.
 2. Kończymy rok szkolny i katechetyczny w następującym porządku:
  – we wtorek o godz. 11.00 ? Szkoła Podstawowa Nr 8;
  – we wtorek o godz. 14.00 ? Licea Ogólnokształcące im. T. Kościuszki oraz T. Zana;
  – w środę o godz. 8.00 ? Szkoły Podstawowe Nr 4 i 6, Szkoła Podstawowa nr 39 (kl. I ? IV)
  – w środę o godz. 9.00 ? Szkoła Podstawowa nr 39 (pozostałe klasy).
 3. Zapraszamy na ?Godzinę Uwielbienia? we wtorek o godz. 20.00.
 4. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało, przypada w czwartek. Msze św. będą odprawiane jak w niedzielę, z wyjątkiem Mszy św. o godz. 13.15.

Tradycyjnie zapraszamy wszystkich na Mszę św. na godz. 12.00 i procesję Bożego Ciała, która przejdzie ulicami naszego miasta, podobnie jak w zeszłym roku: wyjdziemy z kościoła na ul. Berenta, następnie Kraszewskiego do Hubala, przejdziemy Hubala do Kopernika ? tam będzie pierwszy ołtarz przygotowany przez Akcję Katolicką, następnie przejdziemy ul. Kopernika do Lipowej ? tam będzie drugi ołtarz przygotowany przez Bielanki, Ministrantów i Lektorów. Następnie ul. Lipową do Armii Krajowej ? tam będzie trzeci ołtarz przygotowany przez Oazę i Domowy Kościół, następnie ul. Armii Krajowej, Hubala i Kościelną. Czwarty ołtarz przygotowany przez Koła Żywego Różańca i Siostry Eucharystki będzie usytuowany przy domu katechetycznym na ul. Kościelnej.

Na procesję Bożego Ciała zapraszamy wszystkich, a w sposób szczególny dzieci pierwszokomunijne oraz te, które rok temu przystąpiły do I Komunii; zapraszamy je w strojach komunijnych. Prosimy o zgłoszenie się do zakrystii mężczyzn, którzy mogliby ponieść chorągwie. Zapraszamy Rycerzy Jana Pawła II do posługi podczas procesji. Bardzo prosimy mieszkańców naszej parafii o przystrojenie okien swoich mieszkań znakami religijnymi. Jest to świadectwo naszej wiary. Takie świadectwo jest potrzebne nam wierzącym, ale również obojętnym religijnie i niewierzącym.

 1. W Boże Ciało w sposób szczególny będziemy modlić się za Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii w 5 rocz. rozpoczęcia ich służby w naszej parafii.
 2. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek, wtorek i środę w godz. 10.00-11.00 i 15.00-17.00. W piątek i sobotę kancelaria będzie nieczynna.
 3. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:
  – w poniedziałek ? Wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, Zakonnika;
  – w piątek ? Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, Zakonnika.
 4. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.