Ogłoszenia – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (22 listopada 2020)

1. Dziękujemy za stosowanie się do przepisów sanitarnych obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele oraz dezynfekcji dłoni przy wejściu do kościoła i przy podejściu do konfesjonału.
  2. Dzisiaj (w niedzielę) przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia i pod zwykłymi warunkami można zyskać odpust zupełny dla osoby zmarłej lub dla siebie.
  3. We wtorek przypada Wspomnienie Świętych Męczenników Andrzeja Dung-Lac, Kapłana i Towarzyszy.
  4. Godzina Uwielbienia we wtorek o godz. 20.00.
  5. W następną niedzielę pragniemy wesprzeć nasze Seminarium Duchowne w Warszawie nie tylko modlitwą, ale i ofiarami składanymi na tacę. Prosimy o modlitwę w intencji powołań. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  6. Rycerze Jana Pawła II organizują zbiórkę darów na potrzeby podopiecznych Domu Samotnej Matki w Chyliczkach. Dary tj. pieluchy, środki czystości, żywność trwała dla niemowląt itp. można składać w zakrystii lub kancelarii do 6 grudnia.
  7. W dalszym ciągu poszukujemy mężczyzn, którzy chcieliby utworzyć „Męską Różę Różańcową” po patronatem Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego. Do jej powstania brakuje kilku Panów. Chętnych prosimy i zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii.
  8. W związku ze zbliżającym się czasem wizyty duszpasterskiej tzw. Kolędy informujemy, że tradycyjnej kolędy nie będzie.

Spróbujemy zorganizować ją w innej formie. Proponujemy dwa sposoby.

1. Pierwszy sposób – wizyta kapłana wyłącznie na zaproszenie na konkretny dzień i konkretną godzinę. Spotkanie może się odbyć wyłącznie przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych. Kapłan i pozostali uczestnicy spotkania muszą być w maseczkach. Kapłan będzie miał przy sobie płyn odkażający. Spotkanie może trwać maksymalnie 15 min.
  2. Drugi sposób – spotkanie przez internet dla osób, które chcą spotkać się z kapłanem, ale przebywają na kwarantannie, albo z powodu epidemii boją się spotkać bezpośrednio. Będzie można umówić się z księdzem na konkretny dzień, godzinę a nawet minutę. Kolęda będzie trwać również ok. 15 min.

Organizacja kolędy dokona się w dwóch etapach.

1. Etap pierwszy. Prosimy o zgłoszenie chęci odbycia kolędy bezpośrednio lub przez internet, tak żebyśmy wiedzieli jakie jest zainteresowanie tymi dwoma rodzajami kolędy. Chęć odbycia wspomnianej kolędy należy zgłosić w nieprzekraczającym terminie do 20.12.2020 r.
  2. Etap drugi. Umówienie terminu odbycia kolędy. Do 30.12.2020 r.

Zgłoszenia będzie można dokonać w trojaki sposób:

1. Poprzez formularz na naszej stronie internetowej: parafiaswkazimierza.pl.
  2. Lub telefonicznie dzwoniąc pod nr: 22 758 77 72 lub 515 780 116, w godzinach pracy kancelarii: w poniedziałek i wtorek, czwartek i piątek w godz. 10.00 – 11.00 i 15.00 – 17.00 oraz w sobotę w godz. 10.00 – 11.00.
  3. Lub osobiście w kancelarii lub po Mszach św. w zakrystii.

Termin kolędy będzie można umówić przez internet, telefonicznie lub osobiście w kancelarii i zakrystii.

Wizytę duszpasterską czyli Kolędę będziemy chcieli rozpocząć od 2.01.2021 r.

2. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

w soboty: 10:00-11:00