Ogłoszenia – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Dzisiaj (w niedzielę) przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia i pod zwykłymi warunkami można zyskać odpust zupełny dla osoby zmarłej lub dla siebie.
 2. Spotkanie Rodziców i Dzieci Przygotowujących się do I Komunii Św. dzisiaj (w niedzielę) o godz. 15.45 w kościele. Natomiast spotkanie samych Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych ze Szkół Podstawowych nr 4, 6 i 39 we wtorek o godz. 19.00 w kościele, a ze Szkół Podstawowych nr 3 i 8 w środę o godz. 19.00 również w kościele.
 3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych w poniedziałek. Zapraszamy najpierw na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie na katechezę z ks. Kamilem w kościele.
 4. Godzina Uwielbienia” we wtorek o godz. 20.00.
 5. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00. Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w piątek od godz. 15.00 do 16.00.
 6. Spotkanie Bielanek i Kandydatek w piątek o godz. 17.15 w dolnym kościele.
 7. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia: – w poniedziałek – Wspomnienie św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy; – w środę – Wspomnienie Świętych Męczenników Andrzeja Dung-Lac, Kapłana i Towarzyszy.
 8. W następną niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny Adwent, który jest czasem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego i powtórnego przyjścia Chrystusa. Zachęcamy do udziału w Roratach od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Dzieci zapraszamy szczególnie w czwartki. Dzieci będą losować figurkę Świętej Rodziny na własność. Roraty będą transmitowane przez internet.
 9. W następną niedzielę pragniemy wesprzeć nasze Seminarium Duchowne w Warszawie nie tylko modlitwą, ale i ofiarami składanymi na tacę. Prosimy o modlitwę w intencji powołań. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 10. W związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem oraz koniecznością przeciwdziałania temu, przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele, zarówno przez zaszczepionych jak i przez niezaszczepionych. Jest to wyraz odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka.
 11. Od środy działają szlabany na parkingu przy kościele, który jest przeznaczony dla osób przyjeżdżających na Msze św., nabożeństwa oraz do kancelarii parafialnej. Przypominamy, że wjazd na parking jest od ul. Hubala, a wyjazd na ul. Kościelną. Pierwsze półtorej godziny parkowania jest bezpłatne. Szczegóły w regulaminie.
 12. Toaleta zorganizowana przy kaplicy przy kościele niestety jest systematycznie dewastowana. Musieliśmy wielokrotnie ją naprawiać. Postanowiliśmy lepiej zorganizować korzystanie z niej, aby ograniczyć korzystanie z toalety przez osoby niszczące urządzenia tam znajdujące się i kradnące wyposażenie. W zakrystii podczas nabożeństw będą dostępne bezpłatne żetony, żeby otworzyć drzwi do toalety. Poza nabożeństwami trzeba do moneterki wrzucić 2 zł.
 13. Przekazujemy dokument przygotowawczy XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów i 10 pytań synodalnych. Prosimy o pisemną odpowiedź na pytania synodalne, które wzbudzą zainteresowanie. Prosimy przynosić je do kościoła od następnej niedzieli i wrzucać do urny ustawionej na końcu kościoła. Grupa Synodalna będzie analizować odpowiedzi i przygotuje dokument końcowy, który zostanie przekazany do Dekanatu, a później do Diecezji.
 14. Na prośbę Episkopatu Polski dzisiaj po wszystkich Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na finansowanie dzieł pomocowych w czasie kryzysu migracyjnego. Zebrane ofiary zostaną przekazane do dyspozycji Caritas Polska.
 15. W Biuletynie między innymi: intencje Mszy świętych na bieżący tydzień, o Patronce muzyków, śpiewaków i organistów – św. Cecylii oraz bardzo ciekawy artykuł z serii „Najciekawsze miejsca Pruszkowa” tym razem o Parku Potulickich – aby jeszcze lepiej poznać Naszą Małą Ojczyznę, także jak zwykle zadania dla dzieci i krzyżówka nie tylko dla dzieci.
 16. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 17. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.