Ogłoszenia – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (30 maja 2021)

 1. W związku z łagodzeniem obostrzeń sanitarnych przypominamy, że nadal obowiązuje nakaz noszenia maseczek zakrywających usta i nos w pomieszczeniach zamkniętych, a więc również w kościele. Jest to świadectwo naszej odpowiedzialności za siebie i za innych.
 2. Dodatkowa Msza św. dzisiaj (w niedzielę) o godz. 16.00.
 3. Nabożeństwo majowe dzisiaj (w niedzielę) o godz. 17.00. W poniedziałek kończymy nabożeństwa majowe, a we wtorek rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe, które w dni powszednie są odprawiane po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30. W Boże Ciało nabożeństwo czerwcowe będzie odprawione również po Mszy św. wieczornej.
 4. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele.
 5. Godzina Uwielbienia” we wtorek od godz. 20.00.
 6. Spotkanie Bielanek w środę o godz. 17.15 w dolnym kościele. W ramach spotkania odbędzie się próba sypania kwiatków dla Bielanek i Kandydatek.
 7. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. będą odprawiane jak w niedzielę, z wyjątkiem Mszy św. o godz. 13.15 i 16.00.

Tradycyjnie zapraszamy wszystkich na Mszę św. na godz. 12.00 i procesję Bożego Ciała, która przejdzie ulicami naszego miasta. Wyjdziemy z kościoła na ul. Berenta, następnie Kraszewskiego do Hubala, przejdziemy Hubala do Kopernika — tam będzie pierwszy ołtarz przygotowany przez Akcję Katolicką, następnie przejdziemy ul. Kopernika do Lipowej — tam będzie drugi ołtarz przygotowany przez Bielanki, Ministrantów i Lektorów. Następnie ul. Lipową do Armii Krajowej – tam będzie trzeci ołtarz przygotowany przez Oazę i Domowy Kościół, następnie ul. Armii Krajowej, Hubala i Kościelną. Czwarty ołtarz przygotowany przez Koła Żywego Różańca i Siostry Eucharystki będzie usytuowany przy domu katechetycznym na ul. Kościelnej. Procesja jest organizowana za wiedzą i zgodą władz lokalnych. Jak co roku trasa procesji będzie zabezpieczana przez Policję i Straż Miejską. Uczestników procesji prosimy o zachowanie 1,5 m dystansu między sobą, a jeśli będzie to trudne, prosimy o założenie maseczki.

Na procesję Bożego Ciała zapraszamy wszystkich, a w sposób szczególny dzieci, które rok temu przystąpiły do I Komunii; zapraszamy je w strojach komunijnych. Prosimy o zgłoszenie się do zakrystii mężczyzn, którzy mogliby ponieść chorągwie. Zapraszamy Rycerzy Jana Pawła II do posługi podczas procesji. Bardzo prosimy mieszkańców naszej parafii o przystrojenie okien swoich mieszkań znakami religijnymi. Jest to świadectwo naszej wiary. Takie świadectwo jest potrzebne nam wierzącym, ale również obojętnym religijnie i niewierzącym.

 1. W Boże Ciało w sposób szczególny będziemy modlić się za Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii w 7 rocz. rozpoczęcia ich służby w naszej parafii.
 2. W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. do Serca Pana Jezusa o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. i od godz. 16.30. Msza św. odprawiana o godz. 17.00, z powodu ślubu tego dnia wyjątkowo zostanie odprawiona o godz. 17.30.
 3. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
  Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w piątek od godz. 15.00 do 16.00.
 4. W piątek przypada 33 rocznica konsekracji pasterza naszej archidiecezji ks. kard. Kazimierza Nycza. Pamiętajmy tego dnia w swoich modlitwach o naszym arcypasterzu.
 5. W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Poczęciu NMP i Różaniec o godz. 8.00.
 6. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:
  – w poniedziałek – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;
  – we wtorek – Wspomnienie św. Justyna, Męczennika
  – w sobotę – Wspomnienie Św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika.
 7. Archidiecezja Warszawska w następną niedzielę będzie przeżywać XIV Święto Dziękczynienia, dzień w którym w sposób szczególny dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszą Ojczyzną i Narodem oraz powstanie Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie–Wilanowie.
 8. W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu połączone z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17.00.
 9. Trwa budowa nowego wjazdu na teren kościoła od ul. Hubala. Dotychczasowe bramy są zbyt wąskie, aby na teren kościoła w przypadku pożaru mogły wjechać wozy strażackie z odpowiednio długimi drabinami. Potwierdziła to kontrola przeprowadzona przez Straż Pożarną. W związku z tym, za zgodą Urzędu Miasta, budujemy nową drogę przeciwpożarową. Otrzymaliśmy także zgodę na wycięcie drzew, które stały na realizowanej drodze pożarowej.
 10. Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym numerem BIULETYNU, w którym znajdziemy między innymi: teksty na temat Trójcy Przenajświętszej i Uroczystości Bożego Ciała, sylwetki Szafarzy Nadzwyczajnych Komunii świętej posługujących w naszej parafii, kontynuację artykułu o Orderze Św. Stanisława, krzyżówkę oraz zadanie dla dzieci od ks. Marcina.
 11. Zapowiedzi (o godz. 12.00).
 12. Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim dzieciom, aby na co dzień odczuwały miłość rodziców i ich troskliwą opiekę oraz, aby doświadczyły prawdziwego szczęścia. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.