Ogłoszenia – Uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada 2020)

 1. W związku z rosnącą liczbą zachorowań i zaleceniami Sanepidu apelujemy o nie lekceważenie obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele oraz dezynfekcji dłoni przy wejściu do kościoła i przy podejściu do konfesjonału. Osoby, które nie mogą nosić maseczek, prosimy o przychodzenie do kościoła w przyłbicach. Obecnie w podczas Mszy św. i nabożeństw w naszym kościele może przebywać 1 osoba na 7 m2, czyli ok.190 osób.
 2. W związku z decyzją Prezesa Rady Ministrów, Cmentarz Parafialny w Pruszkowie i Cmentarz Komunalny na Gąsinie będą zamknięte w dniach 1 – 2 listopada 2020 r.
 3. Dzisiaj (w niedzielę) obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. W związku ze stanem epidemii w tym roku nie będzie wspólnej modlitwy na cmentarzu parafialnym. Zamiast tego zapraszamy do kościoła na Mszę św. wypominkową o godz. 13.15, w trakcie której przeczytamy pierwszą część wypominek jednorazowych. Msze wypominkowe będą transmitowane przez internet.
 4. Dzisiaj (w niedzielę) przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
 5. W poniedziałek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msza św. w intencji kapłanów, którzy posługiwali w naszej parafii, a odeszli do Pana, w sposób szczególny wspominamy Ks. Prał. Edwarda Tyszkę, Ks. Inf. Jana Górnego, Ks. Prał. Józefa Podstawkę i Ks. Prof. Wojciecha Tabaczyńskiego, będzie odprawiona o godz. 8.00.
 6. Od poniedziałku do następnej soboty (7 listopada) będziemy modlić się za zmarłych czytając kolejne części Wypominek Jednorazowych podczas Mszy św. o godz. 18.00. Natomiast w następną niedzielę (8 listopada) o godz. 17.00 odprawimy w ich intencji nabożeństwo różańcowe.
 7. Stolica Apostolska wydłużyła czas zyskiwania odpustu zupełnego za zmarłych przez nawiedzenie cmentarza do końca listopada a nie tylko przez 8 dni oktawy Wszystkich Świętych. Natomiast osoby starsze lub chore, które muszą pozostać w domu będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko łącząc się duchowo z tymi wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte, oraz wykluczając wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mając intencję kiedy to tylko będzie możliwe spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego), odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych, np. Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia lub inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu.
 8. Tradycyjną formą modlitwy za zmarłych są Wypominki. Do końca listopada przyjmujemy Wypominki Roczne, czyli 12 Mszy św. zbiorowych odprawianych przez cały rok w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 18.00. Na stolikach przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki z informacją o modlitwie za zmarłych, na których można zapisać ich imiona i złożyć na ręce kapłanów wyłącznie w kościele lub w kancelarii parafialnej. Tem Msze św. także będą transmitowane przez internet.
 9. Przypominamy o opłatach grobów ziemnych za dysponowanie grobem na kolejne 20 lat. Prosimy o dopełnienie formalności w kancelarii. Groby zaniedbane powyżej 20 lat będą przygotowywane do odpłatnego przekazania następnym dysponentom.
 10. Godzina Uwielbienia we wtorek o godz. 20.00.
 11. W środę przypada Wspomnienie św. Karola Boromeusza, Biskupa.
 12. Msza św. w intencji członków parafialnej Caritas w środę o godz. 10.00.
 13. W czwartek przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza św. o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych nie tylko z naszej parafii o godz. 18.00.
 14. W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. do Najświętszego Serca Jezusa i Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00 i 18.00. Msza św. z udziałem dzieci o godz. 17.00. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. i od godz. 16.30.
 15. W związku z bardzo dużą liczbą zakażeń koronawirusem i obaw chorych, co do łatwości zakażania się, kapłani udadzą się do chorego tylko na wezwanie.
 16. W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00.
 17. Zapraszamy do zakupu prasy i książek katolickich w kiosku parafialnym, który jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 17.00-18.00 oraz w niedziele od godz. 8.30 do 13.00.
 18. Informacja dla osób przyjmujących Komunię św. na rękę. Komunia św. wyłącznie na rękę jest udzielana w kościele przed kaplicą św. Antoniego. Osoby chcące przyjąć Komunię w ten sposób prosimy o podejście do kaplicy św. Antoniego, a następnie zdjęcie maseczki i wyciągnięcie obu dłoni jedna pod drugą. Praworęczni układają prawą dłoń pod lewą. Gdy kapłan lub szafarz położy komunikant na dłoni, przyjmujący prawą dłonią bierze komunikant i wkłada do ust w obecności udzielającego Komunii, a potem odchodzi na miejsce. Analogicznie leworęczni, czyli lewa ręka jest ułożona pod prawą dłonią. Prosimy również o sprawdzenie, czy na dłoni nie pozostała cząsteczka komunikantu. Jeśli tak, to prosimy koniec palca zwilżyć śliną i znalezioną cząstkę na ręce włożyć do ust. Jest to wyraz szacunku nawet do najdrobniejszej cząstki Ciała Pańskiego.
 19. W ostatnią niedzielę i środę ulicami Pruszkowa, m.in. ul. Berenta, przeszły protesty organizowane przez Ogólnopolski Strajk Kobiet. W związku z atakami protestujących na budynki kościelne, osoby duchowne i wiernych, w trakcie protestu furtki i bramy prowadzące na teren kościoła zostały zamknięte. Poprosiliśmy także parafian o pomoc w razie potrzeby obrony naszego kościoła przed protestującymi. Na wezwanie w środę stawiło się ok. 120 mężczyzn i kobiet, którym ks. Proboszcz składa podziękowania. Protestujący niestety pozostawili po sobie w niedzielę dużo znaków nienawiści. Ks. Proboszcz składa również podziękowanie Policji i Straży Miejskiej, za skuteczne zabezpieczenie wiernych i kościoła. W celu przekazywania informacji stworzyliśmy grupę internetową KSK Kazimierzowska Służba Kościołowi, do której mogą się zapisać parafianie, którzy chcą bronić naszego kościoła przed zniszczeniem oraz bronić wartości chrześcijańskich. Osoby, które chciałyby dołączyć do tej grupy, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Kolejna taka demonstracja jest planowana w czwartek. O szczegółach będziemy informować przez internet i w kościele.
 20. W związku z nasileniem się epidemii poszerzamy zakres naszych transmisji z Mszy św. i nabożeństw. W niedziele będziemy transmitować Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00, a w dni powszednie Msze św. o godz. 8.00, Godzinę Uwielbienia we wtorek o godz. 20.00 oraz Mszę św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00 i Msze św. Wypominkowe.
 21. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 22. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.