Ogłoszenia – V Niedziela Wielkiego Postu (29 marca 2020)

 • K Kazimierz Nycz, arcybiskup warszawski, udziela wszystkim wiernym, aż do odwołania dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Korzystających z dyspensy zachęca do osobistej i rodzinnej modlitwy oraz uczestnictwa w nabożeństwach transmitowanych za pośrednictwem mediów elektronicznych.
 • W związku z dalszym ograniczeniem liczby wiernych obecnych w kościele podczas Mszy św. i nabożeństw do 5 osób, wszystkie Msze św. i nabożeństwa z naszego kościoła są transmitowane przez internet. W niedzielę Msze św. o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.15 i 18.00 oraz Nabożeństwo Gorzkich Żali. W dni powszednie Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 17.30 i 18.00, we wtorek Godzina Uwielbienia, a w piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00 i 18.30. Transmisje prowadzimy poprzez stronę internetową parafii (www.parafiaswkazimierza.pl) oraz parafialne konto youtube. Ponadto Msza św. o godz. 9.00 jest transmitowana poprzez pruszkowskie POPradio (92,8 fm), a Msza św. o godz. 18.00 przez telewizję kablową Tel-Kab.
 • Msze św. w niedziele i dni powszednie będą odprawiane tak jak dotychczas. W związku z ograniczeniem liczby wiernych obecnych w kościele do 5 osób, prosimy o uczestniczenie w nich za pośrednictwem internetu, tak aby dać możliwość udziału we Mszy św. osobom zamawiającym intencje mszalne.
 • Dzisiaj (w niedzielę) rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych oraz młodzieży studenckiej i pracującej. Poprowadzi je nasz wikary ks. Krzysztof Gołębiewski. Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. Natomiast w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 6.30, 8.00, 10.00 i 18.00. Wszystkie nauki rekolekcyjne będą transmitowane przez internet poprzez parafialne konto youtube oraz stronę internetową parafii (www.parafiaswkazimierza.pl). Natomiast Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 10.00 będzie transmitowana przez telewizję kablową Tel-Kab.
 • Rekolekcje dla uczniów Liceów Ogólnokształcących odbędą się wyłącznie przez internet poprzez stronę www.pruszkowlive.pl w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 12.00.
 • Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 17.00.
 • ?Godzina Uwielbienia? odbędzie się we wtorek od godz. 20.00 bez udziału wiernych w kościele. Zapraszamy wszystkich do udziału za pośrednictwem internetu.
 • W czwartek przypada 15 rocznica śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II.
 • W czwartek przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza św. o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii o godz. 18.00.
 • W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. do Najświętszego Serca Jezusa i Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00 i 18.00. Msza św. dla dzieci po Drodze Krzyżowej o godz. 17.00.
 • W piątek Droga Krzyżowa w kościele o godz. 17.00 i 18.30 bez udziału wiernych w kościele. Zapraszamy wszystkich do udziału za pośrednictwem internetu.
 • Kapłani nie odwiedzą chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną w Pierwszy Piątek Miesiąca. Z powodu epidemii księża odwiedzają chorych z posługą sakramentalną w ich domach wyłącznie po zgłoszeniu.
 • W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00.
 • W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu połączone z nabożeństwem Gorzkich Żali o godz. 17.00.
 • Następny tydzień to Wielki Tydzień, a w nim Triduum Paschalne, najważniejsze dni w roku. W związku ze stanem epidemii w tym roku będziemy je obchodzić w następujący sposób:
 • W Niedzielę Palmową nie będzie poświęcenia palm.
 • Wszystkie liturgie, tzn. Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 19.00, Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek o godz. 19.00 oraz Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę o 20.00 odbędą się bez udziału wiernych w kościele. Będą transmitowane przez telewizję kablową Tel-Kab, pruszkowskie POPradio (92,8 fm), a także parafialne konto youtube i stronę internetową parafii (www.parafiaswkazimierza.pl).
 • W Wielką Sobotę nie będzie święcenia pokarmów w kościele. Pobłogosławienia pokarmów dokona członek rodziny podczas śniadania wielkanocnego.
 • W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie procesji i Mszy św. rezurekcyjnej o godz. 6.00 i Mszy św. o godz. 7.30.
 • Organizujemy indywidualną Spowiedź i Komunię św. dla osób, które chcą się przygotować na Święta wielkanocne w dniach: 9, 10, 11 kwietnia (Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota) w godz. 9.00?13.00 i 14.00?18.00. W kościele będą zorganizowane trzy konfesjonały umieszczone w różnych miejscach. Trzeba się zapisać na konkretną godzinę poprzez formularz umieszczony na naszej stronie internetowej: www.parafiaswkazimierza.pl lub umówić telefonicznie dzwoniąc pod numer kancelarii parafialnej (22) 758-77-72 od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 17.00. Konfesjonały z racji epidemii będą odkażane. Na kratkach konfesjonału znajdują się folie oddzielające kapłana od penitenta. Podejmiemy wszelkie środki ostrożności.
 • Parafia organizuje zbiórkę uszkodzonych różańców, które po naprawie znajdą się na misjach. Różańce można składać do kosza wystawionego w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej do końca tego tygodnia.
 • W tym trudnym czasie życzymy wszystkim cierpliwości i wytrwałości. Szczęść Boże.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.