Ogłoszenia – V Niedziela Zwykła

9 lutego 2020
  • Spotkanie Wspólnoty Różańcowej dzisiaj (w niedzielę) o godz. 16.00 w dolnym kościele, a następnie o godz. 17.00 modlitwa różańcowa w kościele.
  • We wtorek przypada Światowy Dzień Chorego. Do naszej parafii przybędzie ks. bp Rafał Markowski, który odprawi Mszę św. dla chorych w Szpitalu Powiatowym na Wrzesinku o godz. 10.30 w kaplicy szpitalnej.
  • ?Godzina Uwielbienia? we wtorek od godz. 20.00.
  • Kolejne spotkanie 12 Kroków ku pełni życia w środę o godz. 17.00 w sali przy kancelarii (wejście jak do kancelarii). Można dołączyć i podjąć Kroki w każdym czasie.
  • W środę przypada 2 rocznica śmierci ks. Prałata Józefa Podstawki. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona tego dnia o godz. 18.00.
  • Zapraszamy na uroczystą Mszę św. z okazji rocznicy powstania Armii Krajowej z udziałem Władz Miasta i Powiatu oraz pocztów sztandarowych w piątek o godz. 18.00. Po Mszy św. wystąpi Chór Armii Krajowej, a po krótkim koncercie zapraszamy na dalszy ciąg uroczystości do dolnego kościoła.
  • Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych w piątek o godz. 18.00.
  • Siostry Eucharystki serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie Rodziny Eucharystycznej, które odbędzie się w sobotę w naszym kościele. Temat spotkania: ?Sól chleba?. W programie spotkania: Adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencja, Eucharystia (godz. 12.00), agapa. Skupienie rozpocznie się o godz. 10.00, a zakończy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
  • Muzeum Dulag 121 z okazji 75. rocznicy wyzwolenia KL Auschwitz zaprasza na wykład dr hab. Bogusława Kopki Pamięć i niepamięć o Auschwitz. Dzieje niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz ? Birkenau z perspektywy historii i pamięci zbiorowej, który odbędzie się w sobotę o godz. 15.00 w siedzibie muzeum.
  • W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:
    – w poniedziałek ? Wspomnienie św. Scholastyki, Dziewicy;
    – we wtorek ? Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes;
    – w piątek ? Święto św. Cyryla, Mnicha i Metodego, Biskupa, Patronów Europy.
  • Zapraszamy na kurs weekendowy dla narzeczonych, który odbędzie się w dniach 22, 23 i 29 lutego. Spotkania prowadzone są metodą wykładowo-warsztatową. Tematyka zajęć obejmuje zarówno zagadnienia teologiczne jak i obszerną wiedzę z zakresu psychologii małżeństwa i rodziny. Szczegóły na naszej stronie internetowej.
  • Zapraszamy zakochanych, którzy chcą przygotować się do sakramentu małżeństwa na kurs dla narzeczonych. Kurs ma formę warsztatową: będą rozmowy we dwoje, świadectwa życia małżeństw i praktyczne porady. Spotkania rozpoczynają się 7 marca i będą odbywać się w 4 kolejne soboty marca w parafii św. Kazimierza w Pruszkowie.

Liczba miejsc jest ograniczona ze względu na formę kursu. Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się mailowo: kursdlanarzeczonych2@gmail.com lub telefonicznie: 505 876 771.

Zapraszamy też małżeństwa, które chcą prowadzić kursy dla narzeczonych lub pomagać przy ich organizacji o kontakt na powyższy telefon i adres mailowy.

• Zachęcamy do udziału w 12-sto dniowej, autokarowej pielgrzymce do Lourdes z pobytem na Costa Brava. Pielgrzymi odwiedzą m.in. Lourdes, La Salette, Carcassonne, Montserrat, Barcelonę, Mediolan, Weronę, Padwę. Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 20.06 do 1.07.2020. Szczegóły w zakrystii lub kancelarii.
  • Kontynuujemy Wizytę DuszpasterskąKolędę. Jest to spotkanie kapłana, który przybywa z błogosławieństwem i modlitwą. Od poniedziałku do piątku kolędę rozpoczynamy o godz. 17.00, a kończymy ok. godz. 21.00, a w sobotę od godz. 10.00, a kończymy ok. godz. 14.00. Prosimy mieszkańców nowych bloków, które zostały oddane do użytku w ostatnim roku o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii. W czasie wizyty duszpasterskiej nie będzie Mszy św. o godz. 17.30. Do Spowiedzi będzie można przystąpić przed Mszą św. odprawianą o godz. 18.00.

Osoby, które z różnych przyczyn nie przyjęły księdza w zaproponowanym przez nas terminie prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii (osobiście bądź telefonicznie) na wizytę duszpasterską na indywidualne zaproszenie, która odbędzie się w dniach 15, 17 i 18 lutego.

PLAN KOLĘDY od 10.II. do 18.II.2020 r.

Poniedziałek, 10 lutego 2020 r.

Andrzeja 6, 8, 10, 14, 16, 16A, 18

Wtorek, 11 lutego 2020 r.

Andrzeja 20, 28

Andrzeja (kamienice i domki)

Stawowa

Barbary

Sylwestra

Chrobrego

Czwartek, 13 lutego 2020 r.

Trojdena

Anny Jagiellonki

Batorego

Danuty

Wojciecha

Edwarda

Ziemowita

Jana

Bolesława Mazowieckiego

Kasztanowa

Haliny

Ryszarda

Żółkiewskiego

Piątek, 14 lutego 2020 r.

Ireny

Focha

Lipowa 47B, 47C, 47D, 47E

Lipowa 51

Komorowska 2

Sobota, 15 lutego 2020 r.

Marii 9

Kolęda na indywidualne zaproszenie

Poniedziałek, 17 lutego 2020 r.

Kolęda na indywidualne zaproszenie

Wtorek, 18 lutego 2020 r.

Kolęda na indywidualne zaproszenie

Prosimy mieszkańców wymienionych bloków o zabranie z zakrystii kartki z informacją do powieszenia na klatkach. Przekazanie tej informacji jest bardzo ważne, ponieważ parafianie wyjeżdżają w niedziele i nie wszyscy przychodzą do naszego kościoła. Prosimy o to apostolstwo.

• Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
  • Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

w soboty: 10:00-11:00