Ogłoszenia – VI Niedziela Wielkanocy

27 maja 2019
 1. Nabożeństwo majowe dzisiaj (w niedzielę) o godz. 17.30. W dni powszednie nabożeństwa majowe są odprawiane po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30.
 2. Dni Modlitw o Urodzaje (dawne dni Krzyżowe) będą odprawiane w naszym kościele w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 8.00.
 3. Spotkanie w grupach kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadgimnazjalnych w poniedziałek o godz. 19.30 w Domu Katechetycznym. Przypominamy o przyniesieniu na spotkanie składki oraz o wysłaniu maila do ks. Piotra z informacjami do Bierzmowania (xpiotrjaworski@gmail.com). Jeszcze wiele osób tego nie zrobiło!
 4. Msza Święta w intencji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego Arcybiskupa Metropolity Gnieźnieńskiego i Warszawskiego Prymasa Polski z okazji Jego 38. rocznicy śmierci zostanie odprawiona we wtorek o godz. 19.00 w bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela na Starym Mieście.
 5. Zapraszamy na ?Godzinę Uwielbienia? we wtorek o godz. 20.00.
 6. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. W dni powszednie nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30.
 7. W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00.
 8. W następną niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a za dwa tygodnie Uroczystość Zesłania Ducha Św. (9. czerwca). W związku z tym w piątek rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego, która będzie połączona z Nabożeństwem majowym i czerwcowym.
 9. Zapraszamy na dwa koncerty w ramach XV Wiosennych Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej Pruszków 2019. Koncert ?Sopran i organy? odbędzie się w niedziele 2 czerwca o godz. 19.00 w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP na Żbikowie. Koncert ?15 lat Wiosennych Koncertów w Pruszkowie? odbędzie się w niedzielę 9 czerwca o godz. 19.00 w kościele św. Kazimierza w Pruszkowie. Szczegóły na plakatach.
 10. Archidiecezja Warszawska w następną niedzielę będzie przeżywać XII Święto Dziękczynienia pod hasłem Dziękujemy za wielkich pasterzy Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Tego dnia w naszej parafii odbędzie się zbiórka do puszek na wystrój wnętrza Świątyni Opatrzności Bożej. Za złożone ofiary już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać. Posłuchajmy teraz słowa kard. Kazimierza Nycza.
 11. W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu połączone z nabożeństwem czerwcowym i Nowenną do Ducha Świętego o godz. 17.00.
 12. Siostry Eucharystki organizują autokarową pielgrzymkę do Sokółki, gdzie miał miejsce cud Eucharystyczny. Wyjazd sprzed kościoła dnia 15 czerwca w sobotę o godz. 6.00, powrót ok. godz. 20.00. Koszt Pielgrzymki 80 zł z obiadem. Zapisy u Sióstr Eucharystek na Zawiszy 3 lub w zakrystii lub w kancelarii.
 13. Wszystkim Mamom obchodzącym dzisiaj swoje Święto życzymy Bożegó błogosławieństwa, zdrowia i radości z rodzinnego życia. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.