Ogłoszenia – VI Niedziela Zwykła (14 lutego 2021)

 1. Dziękujemy za stosowanie się do przepisów sanitarnych obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele oraz dezynfekcji dłoni przy wejściu do kościoła i przy podejściu do konfesjonału.
 2. Dzisiaj (w niedzielę) rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który jest czasem przebłagania za grzechy i podejmowania ofiar w intencji nawrócenia. Prosimy o włączenie w tym czasie intencji o trzeźwość narodu do swojej osobistej modlitwy.
 3. Dodatkowa Msza św. dzisiaj (w niedzielę) o godz. 16.00.
 4. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj (w niedzielę) o godz. 17.00.
 5. Msza św. z okazji rocznicy powstania Armii Krajowej z udziałem Władz Miasta i Powiatu oraz w obecności asysty Strzelców Rzeczypospolitej dzisiaj (w niedzielę) o godz. 18.00.
 6. Godzina Uwielbienia we wtorek o godz. 20.00.
 7. W środę rozpoczynamy Wielki Post, w którym przez pokutę, modlitwę i dobre czyny chcemy przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

W Środę Popielcową Msze św. będą odprawione w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 17.00, 18.00 i 19.30, żeby umożliwić uczestniczenie w liturgii osobom późno wracającym z pracy. Podczas wszystkich Mszy świętych odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem na znak podjęcia nawrócenia. Usłyszymy wezwanie kapłana „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” lub „Prochem jesteś i w proch się obrócisz”.

W tym dniu osoby, które ukończyły 18 rok życia, a nie ukończyły 60 roku życia zobowiązane są zachować post tzw. ścisły: mogą one w ciągu dnia spożyć jeden bezmięsny posiłek do syta. Osoby od 14 roku życia obowiązuje tylko wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 1. Od czwartku wracamy do zwykłego układu Mszy św. Msze św. wieczorne będą odbywały się o godz. 17.30 i 18.00.
 2. W piątek przypada Dzień modlitwy i postu za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich. Zachęcamy tego dnia do szczególnej modlitwy w intencji osób pokrzywdzonych wykorzystaniem seksualnym.
 3. Nowenna do bł. ks. Jerzego Popiełuszki w piątek, 19. dnia miesiąca będzie odprawiona wyjątkowo po Mszy św. o godz. 8.00.
 4. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
  Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w piątek od godz. 15.00 do 16.00.
 5. Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa wielkopostne. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci, a potem Msza św. z ich udziałem o godz. 17.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej odprawianej o godz. 18.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można zyskać we wszystkich kościołach w Polsce odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 6. Zapraszamy ministrantów i lektorów na spotkania w każdą pierwszą i trzecią sobotę miesiąca. Zbiórka starszych ministrantów i lektorów w najbliższą sobotę o godz. 9.30. Zbiórka młodszych ministrantów w sobotę o godz. 14.00. Zapraszamy także wszystkich chłopców do bycia ministrantem, kandydatem. Szczegóły u opiekuna grupy – ks. Józefa. Zachęcamy do udziału.
 7. Siostry Eucharystki serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie Rodziny Eucharystycznej, które odbędzie się w sobotę w naszym kościele. Temat spotkania: „Eucharystia pokarmem, źródłem i drogą życia”. W programie spotkania: Adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencja, Eucharystia, agapa. Skupienie rozpocznie się o godz. 9.00 w kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu, a zakończy się o godz. 14.00.
 8. W następną niedzielę pragniemy wesprzeć nasze Seminarium Duchowne w Warszawie nie tylko modlitwą, ale i ofiarami składanymi na tacę. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 9. Spotkanie dla Dzieci Pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 4, 6 i 39 oraz Ich Rodziców w następną niedzielę (21 lutego) o godz. 15.00 w kościele. Natomiast spotkanie dla Dzieci Pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 3 i 8 oraz Ich Rodziców w niedzielę za dwa tygodnie (28 lutego) o godz. 15.00 również w kościele.
 10. We wtorek kończymy wizytę duszpasterską w formie spotkań w kościele. Zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic na godz. 17.00 lub 19.00 według ogłoszonego planu. Po Mszy św. odbędzie się krótkie spotkanie, na koniec którego kapłani udzielą indywidualnego uroczystego błogosławieństwa kolędowego. Każdy będzie mógł zabrać broszurę kolędową, gdzie m.in. zamieściliśmy wspólną modlitwę, którą można odmówić razem z rodziną po powrocie do domu, książkę na temat Mszy świętej, pamiątkowe obrazki kolędowe, wodę święconą w buteleczkach. Ofiary zebrane na tace podczas Mszy św. kolędowych będą przeznaczone na remont wież naszego kościoła. Osoby, które nie mogą uczestniczyć w spotkaniu kolędowym w kościele wyznaczonego dnia, zapraszamy do udziału w spotkaniu z inną grupą wiernych w wybranym przez siebie terminie.

PLAN SPOTKAŃ W KOŚCIELE

Data

Dzień

Ulice

15 lutego

Poniedziałek

Andrzeja, Stawowa, PCK, Adama

16 lutego

Wtorek

Księcia Józefa, Ostoja

Spotkania odbędą się na Mszy św. o godz. 17.00 i 19.00. Po Mszy św. prosimy o pozostanie na krótkie spotkanie kolędowe, na koniec którego księża udzielą indywidualnego błogosławieństwa kolędowego. Uczestnicy spotkania otrzymają pamiątkowe książki i obrazki kolędowe.

 

 1. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.