Ogłoszenia – VII Niedziela Zwykła

23 lutego 2020
 • Dzisiaj (w niedzielę) gościmy w naszej wspólnocie Ks. Piotra Matwiejczuka, proboszcza par. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Różnowie pod Olsztynem, który poprosił nas o modlitewne i materialne wsparcie budowy kościoła parafialnego. Parafia ta jest bardzo mała i nie jest w stanie wybudować kościoła z własnych środków. Wszystkie osoby pragnące wesprzeć to dzieło, mogą po Mszy św. złożyć ofiarę do puszek na ten cel. Życzymy Ks. Piotrowi Bożego błogosławieństwa w budowaniu Kościoła duchowego i materialnego. Szczęść Boże.
 • Dzisiaj (w niedzielę) rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Prosimy o włączenie w tym czasie intencji o trzeźwość narodu do swojej osobistej modlitwy.
 • Wracamy do zwykłego układu Mszy św. Od poniedziałku Msze św. wieczorne będą odbywały się o godz. 17.30 i 18.00.
 • ?Godzina Uwielbienia? we wtorek od godz. 20.00.
 • W środę rozpoczynamy Wielki Post, w którym przez pokutę, modlitwę i dobre czyny chcemy przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

W Środę Popielcową Msze św. będą odprawione w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 17.00 (z udziałem dzieci), 18.00 i 19.30, żeby umożliwić uczestniczenie w liturgii osobom późno wracającym z pracy. Podczas wszystkich Mszy świętych odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem na znak podjęcia nawrócenia. Usłyszymy wezwanie kapłana ?Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię? lub ?Prochem jesteś i w proch się obrócisz?.

W tym dniu osoby, które ukończyły 18 rok życia, a nie ukończyły 60 roku życia zobowiązane są zachować post tzw. ścisły: mogą one w ciągu dnia spożyć jeden bezmięsny posiłek do syta. Osoby od 14 roku życia obowiązuje tylko wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 • W środę z racji Środy Popielcowej nie będzie spotkania 12 Kroków ku pełni życia. Kolejne spotkanie w środę 4 marca o godz. 17.00 w sali przy kancelarii.
 • Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa wielkopostne. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci, a potem Msza św. z ich udziałem o godz. 17.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej odprawianej o godz. 18.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można zyskać we wszystkich kościołach w Polsce odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 • Prezydent Miasta Pruszkowa informuje o możliwości składania wniosków o dofinansowanie do wymiany pieców, które jest określone na poziomie 75% poniesionych kosztów zakupu pieca, ale nie więcej niż 8 000 zł i nie dot. wymiany na inne piece węglowe. Wnioski można składać w Urzędzie Miasta Pruszkowa do piątku. Więcej informacji można uzyskać w Wydziale Ochrony Środowiska.
 • W następną niedzielę pragniemy wesprzeć nasze Seminarium Duchowne w Warszawie nie tylko modlitwą, ale i ofiarami składanymi na tacę. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 • W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Nabożeństwem Gorzkich Żali o godz. 17.00.
 • Zapraszamy na spotkanie podsumowujące drugi miesiąc czytania Katechizmu Kościoła Katolickiego, w trakcie którego zostaną wyjaśnione trudne fragmenty katechizmu, a także będzie można zadawać pytania. Spotkanie odbędzie się w środę 4 marca o godz. 19.00 w dolnym kościele.
 • Trwają przygotowania do beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski, która odbędzie się w niedzielę 7 czerwca o godz. 12.00 na pl. Piłsudskiego w Warszawie. Rozpoczęliśmy zapisy na wejściówki na uroczystości beatyfikacyjne. Prosimy osoby, które chciałyby je otrzymać o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii (osobiście bądź telefonicznie) do następnej niedzieli 1 marca.
 • Z przyczyn od nas niezależnych niestety musimy na pewien czas przerwać zbiórkę makulatury na potrzeby misji. W związku z tym nie będzie kontenera na makulaturę. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tej akcji i w ten sposób wspierali działalność Misji świętych.
 • Kontynuujemy codzienne czytanie Katechizmu Kościoła Katolickiego. Ósma część katechizmu na najbliższe tygodnie została wydrukowana i znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 • Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 • Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.