Ogłoszenia – Wniebowstąpienie Pańskie (16 maja 2021)

 1. Obchodzimy dzisiaj (w niedzielę) Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pan Jezus przez 40 dni po swoim zmartwychwstaniu spotykał się ze swoimi uczniami, by dziś w sposób widzialny wstąpić do nieba i w sposób niewidzialny pozostać z nami.
 2. W związku z łagodzeniem obostrzeń sanitarnych przypominamy, że nadal obowiązuje nakaz noszenia maseczek zakrywających usta i nos w pomieszczeniach zamkniętych, a więc również w kościele. Jest to świadectwo naszej odpowiedzialności za siebie i za innych.
 3. Dodatkowa Msza św. dzisiaj (w niedzielę) o godz. 16.00.
 4. Nabożeństwo majowe połączone z Nowenną do Ducha Świętego dzisiaj (w niedzielę) o godz. 17.00. W dni powszednie nabożeństwa majowe są odprawiane po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30.
 5. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika, patrona Polski i metropolii.
 6. Przypominamy, że Msza św., która w dni powszednie była odprawiana o godz. 17.30, została przeniesiona na godz. 17.00 z powodu obostrzeń sanitarnych.
 7. Godzina Uwielbienia” we wtorek od godz. 20.00.
 8. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
  Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w piątek od godz. 15.00 do 16.00.
 9. W sobotę przypada Wigilia Zesłania Ducha Świętego. Parafia organizuje czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 20.00 Nabożeństwem Drogi Światła, które poprowadzi Grupa modlitewna z Godziny Uwielbienia wraz z ks. Marcinem. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski oraz Msza św. Wigilii Zesłania Ducha Świętego. Msza św. zakończy się ogólnym błogosławieństwem od wszystkich kapłanów posługujących w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie zespoły parafialne do udziału w tej modlitwie.
 10. Za tydzień przypada Uroczystość Zesłania Ducha Św., która kończy okres wielkanocny. W związku z tym przypominamy o obowiązku spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Księża spowiadają w czasie każdej Mszy św. w niedzielę i w dni powszednie.
 11. Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym numerem BIULETYNU, w którym znajdziemy między innymi: intencje Mszy świętych na cały tydzień, artykuł o posłudze Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej, o św. Alojzym Orione, drugą część artykułu o Orderze Świętego Stanisława a także krzyżówkę i kącik z zadaniami dla dzieci.
 12. Zapowiedzi (o godz. 12.00).
 13. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.