Ogłoszenia – Wniebowstąpienie Pańskie (24 maja 2020)

 • Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pan Jezus przez 40 dni po swoim zmartwychwstaniu spotykał się ze swoimi uczniami, by dziś w sposób widzialny wstąpić do nieba i w sposób niewidzialny pozostać z nami.
 • Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i wspólne czytanie II części Dziejów Apostolskich dzisiaj o godz. 15.00. Będzie ono transmitowane przez internet.
 • Nabożeństwo majowe połączone z Nowenną do Ducha Świętego dzisiaj o godz. 17.30. W dni powszednie nabożeństwa majowe są odprawiane po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30.
 • Zapraszamy na ?Godzinę Uwielbienia? we wtorek od godz. 20.00. Będzie ona także transmitowana przez internet.
 • W czwartek przypada 39 rocznica śmierci Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Msza Święta w Jego intencji zostanie odprawiona tego dnia o godz. 19.00 w bazylice archikatedralnej Św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście.
 • W sobotę przypada Wigilia Zesłania Ducha Św. Parafia organizuje czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 20.00 brewiarzową Godziną Czytań. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski i nabożeństwo Droga światła, czyli rozważanie wydarzeń jakie nastąpiły po Zmartwychwstaniu Pana Jezusa, a przed Zesłaniem Ducha Św. Modlitwę poprowadzi Grupa modlitewna z Godziny Uwielbienia. O godz. 22.00 Msza święta Wigilii Zesłania Ducha Św. Czuwanie będzie transmitowane przez internet.
 • W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:
  – we wtorek ? Wspomnienie św. Filipa Neri, Kapłana;
  – w piątek ? Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy.
 • Za tydzień przypada Uroczystość Zesłania Ducha Św., która kończy okres wielkanocny. W związku z tym przypominamy o obowiązku spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Księża spowiadają w czasie każdej Mszy św. w niedzielę i w dni powszednie.
 • Z okazji Dnia Matki pragniemy złożyć wszystkim Mamom serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich potrzebnych łask w realizacji tego tak pięknego powołania. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

 

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.