Ogłoszenia – Wniebowstąpienie Pańskie

2 czerwca 2019
 1. Obchodzimy dzisiaj (w niedzielę) Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pan Jezus przez 40 dni po swoim zmartwychwstaniu spotykał się ze swoimi uczniami, by dziś w sposób widzialny wstąpić do nieba i w sposób niewidzialny pozostać ze swoimi uczniami.
 2. Archidiecezja Warszawska dzisiaj (w niedzielę) przeżywa XII Święto Dziękczynienia pod hasłem Dziękujemy za wielkich pasterzy Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W związku z tym w naszej parafii odbędzie się zbiórka do puszek na wystrój wnętrza Świątyni Opatrzności Bożej. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Dzisiaj (w niedzielę) przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu połączone z nabożeństwem czerwcowym i Nowenną do Ducha Świętego o godz. 17.00. W dni powszednie nabożeństwa czerwcowe są odprawiane po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30.
 4. Zapraszamy na bardzo ciekawy wykład P. Prof. Marka Mariana Drozdowskiego na temat ?Kościół polski na przełomie XX i XXI wieku w obronie narodowego i społecznego dziedzictwa?, który odbędzie się w środę o godz. 17.00 w sali konferencyjnej budynku Starostwa (IV piętro) przy ul Drzymały.
 5. Zapraszamy na ?Godzinę Uwielbienia? we wtorek o godz. 20.00.
 6. Spotkanie Bielanek i próba generalna przed występem ?O Pierwszej Pielgrzymce św. Jana Pawła II do Polski? w czwartek o godz. 17.00 w dolnym kościele.
 7. W czwartek przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza św. o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii o godz. 18.00.
 8. Zapraszamy na Mszę św. prymicyjną Księży Neoprezbiterów, którzy chcą podziękować wszystkim parafianom, a zwłaszcza Wspólnocie Różańcowej za wsparcie modlitewne i finansowe podczas studiów. Msza św. zostanie odprawiona w czwartek o godz. 18.00.
 9. Spotkanie organizacyjne dla przedstawicieli wspólnot przygotowujących ołtarze na procesję Bożego Ciała w czwartek o godz. 19.30 w sali przy kancelarii. Zapraszamy przedstawicieli Akcji Katolickiej, Ministrantów, Bielanek, Oazy, Kręgów Rodzin Domowego Kościoła, Wspólnoty Różańcowej i Sióstr Eucharystek.
 10. W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. do Najświętszego Serca Jezusa i Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00 i 18.00. Msza św. z udziałem dzieci o godz. 17.00. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. i od godz. 16.30.
 11. Tradycyjnie w Pierwszy Piątek Miesiąca kapłani odwiedzą chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną w godz. od 9.00 do 13.00. Nowych chorych, którzy chcieliby przyjmować kapłana raz w miesiącu prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie do środy włącznie.
 12. Caritas Parafialna organizuje Dzień Chorych w sobotę. Spowiedź o godz. 10.00, Msza św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych o godz. 10.30. Po Mszy św. spotkanie w namiocie obok kościoła.
 13. W sobotę będziemy świętować Dzień Strażaka. Wszyscy bardzo dobrze wiemy jak ważna i wymagająca jest to służba. Chcemy modlić się razem ze Strażakami w ich intencji w sobotę o godz. 12.00 w naszym kościele. Po Mszy św. zostaną odznaczone osoby zasłużone dla bezpieczeństwa miasta i powiatu oraz odbędzie się festyn przy kościele w trakcie którego serwowana będzie grochówka. Zapraszamy.
 14. Również w sobotę będzie miało miejsce bardzo ważne wydarzenie związane z historią II Wojny Światowej. Chcemy uhonorować bohaterskich żołnierzy Armii Krajowej: Zdzisława Castellaza (czyt. Kastellaca) ps. ?Turyn?, Andrzeja Bogdana Gołońskiego ps. ?Kapsel?, Zbigniewa Kłosowicza ps. ?Kleszcz?, st. sierż. Józefa Falkowskiego ps. ?Ogrodnik?, strzelca Aleksandra Falkowskiego ps. ?Wilga?, którzy przyczynili się do powstania w Pruszkowie tajnych magazynów broni. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00, podczas której będziemy się modlić za osoby upamiętnione na tablicach. Tablice zostały umieszczone przy ul. Kościelnej i ul. Ewy. Po Mszy św. w procesji udamy się do miejsc pamięci, gdzie nastąpi ich odsłonięcie i poświęcenie.
 15. W sobotę przypada Wigilia Zesłania Ducha Św. Parafia organizuje czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 21 Apelem Jasnogórskim. Modlitwę poprowadzi Grupa modlitewna z Godziny Uwielbienia. O godz. 22.00 Msza św. zakończona modlitwą wstawienniczą z nałożeniem rąk przez kapłanów. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie zespoły parafialne do udziału w tej modlitwie.
 16. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:
  – w poniedziałek ? Wspomnienie Świętych Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;
  – w środę ? Wspomnienie św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika;
  – w sobotę ? Wspomnienie św. Jadwigi, Królowej.
 17. Za tydzień przypada Uroczystość Zesłania Ducha Św., która kończy okres wielkanocny. W związku z tym przypominamy o obowiązku spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
 18. W następną niedzielę przypada druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na spłatę inwestycji remontu i ogrzewania kościoła. Bóg zapłać.
 19. W następną niedzielę kandydaci do bierzmowania ze szkół ponadgimnazjalnych oraz dorośli przyjmą sakrament bierzmowania podczas Mszy o godz. 13.15. Spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania w poniedziałek (dopełnienie formalności i próba) i w środę (druga próba wraz ze świadkami) o godz. 19.30 w kościele. Spowiedź dla wszystkich kandydatów wraz z ich świadkami w piątek od godz. 16.30. W dniu bierzmowania kandydaci gromadzą się 20 minut przed rozpoczęciem Mszy św.
 20. Na zakończenie Mszy św. o godz. 13.15 zostanie poświęcony obraz Błog. Księdza Edwarda Detkensa, wielkiego promotora powstania naszej parafii w 1913 r., a także w relikwiarium zostanie umieszczona ziemia z prochami męczenników z Dachau. Wspomnianym uroczystościom będzie przewodniczył Biskup Michał Janocha.
 21. Spotkanie Wspólnoty Różańcowej w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w dolnym kościele, a następnie o godz. 17.00 nabożeństwo czerwcowe połączone z modlitwą różańcową.
 22. Zapraszamy na niezwykły koncert ?15 lat Wiosennych Koncertów w Pruszkowie?. Wystąpią muzycy o sławie europejskiej: Roman Perucki – organy, Maria Perucka – skrzypce, Andrzej Bator – baryton. Koncert odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w naszym kościele.
 23. Siostry Eucharystki organizują autokarową pielgrzymkę do Sokółki, gdzie miał miejsce cud Eucharystyczny. Wyjazd sprzed kościoła dnia 15 czerwca w sobotę o godz. 6.00, powrót ok. godz. 20.00. Koszt Pielgrzymki 80 zł z obiadem. Zapisy u Sióstr Eucharystek na Zawiszy 3 lub w zakrystii lub w kancelarii.
 24. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.