Ogłoszenia – Wniebowzięcie NMP (XX Niedziela Zwykła, 15 sierpnia 2021)

 
 1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Na każdej Mszy świętej błogosławimy pierwociny zbóż, ziół, kwiatów i warzyw i dziękujemy Bogu za tegoroczne plony. Bukiety kwiatów, roślin zielonych i ziół leczniczych, które przynosimy do kościoła oznaczają bogactwo łask jakimi Bóg od wieków obdarzył Matkę swojego Syna i naszą. Za przyczyną Królowej Nieba i Ziemi prosimy, aby te zioła, kwiaty i owoce służyły dobru ludzi i zwierząt.
 2. Dzisiaj 101 rocz. Cudu nad Wisłą, pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach za wszystkich, którzy oddali życie w obronie i za wolność naszej ojczyzny. Dzisiaj też Święto Wojska Polskiego.  
 3. W piątek 6 sierpnia rozpoczęliśmy 33 dniowe rekolekcje – przygotowanie do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia i Matki Elżbiety Róży Czackiej. 
Zapraszamy codziennie do 8 września 15 minut przed mszą świętą wieczorową, czyli w niedziele o 18.45 a w dni powszednie o 17.45 na nabożeństwo z modlitwą o jak najlepsze duchowe owoce beatyfikacji. 8 września na zakończenie rekolekcji-przygotowania akt zawierzenia siebie Matce Bożej.  Tekst rozważań i nagranie audio dostępne codziennie na naszej stronie parafialnej www.parafiaswkazimierza.pl 
 1. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
 2. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia: – we wtorek – wspom. św. Jacka, kapłana;
– w piątek – wspom. św. Bernarda, Opata i Doktora Kościoła – w sobotę – wspom. św. Piusa X, papieża
 1. W przyszłą niedzielę 22 sierpnia w Warszawie odbędzie się Procesja Różańcowa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji pokutnej i wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. 
Procesja Różańcowa w Warszawie została pobłogosławiona przez ks. kard. Kazimierza Nycza oraz przez ks. bp. Romualda Kamińskiego – biskupa diec. Warszawsko-praskiej. Organizatorami Procesji Różańcowej są: Wspólnoty Nieustającego Różańca Świętego i Męski Różaniec. Do przeprowadzenia procesji włączyli się również: Krucjata Różańcowa za Ojczyznę, Wojownicy Maryi, Mężczyźni św. Józefa, Bractwo Przedmurza, Mężczyźnie św. Jan Pawła II, Akcja Katolicka. Zaproszeni są wszyscy, którym bliska jest intencja procesji.   Zjednoczymy na modlitwie wynagradzającej obie diecezje warszawskie, całą Warszawę. Włącza się do modlitwy wiele wspólnot w Polsce i za granicą.  Podczas procesji będziemy pokutować i wynagradzać Najświętszemu Sercu Pan Jezusa i Niepokalanemu Sercu Matki Bożej za grzechy własne, za grzechy w naszych rodzinach i całym społeczeństwie polskim.  Chcemy pokutować szczególnie za grzechy wołające o pomstę do nieba, czyli w pierwszej kolejności za grzech zabójstwa nienarodzonych, grzech pijaństwa, świętokradztwa i profanacji.   Na przestrzeni ostatnich lat wzmagają się publiczne profanacje. Znieważany jest Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie, atakowani są kapłani i świątynie, a wszystko to dzieje się w przestrzeni publicznej, w Polsce, w społeczeństwie polskim, które tak bardzo akcentuje swoje przywiązanie do wiary katolickiej. Dlatego chcemy wynagradzać i pokutować na ulicach miast.    Plan na 22 sierpnia 2021 r. w Warszawie jest następujący:  
 • Msza św. w Katedrze Warszawsko-Praskiej o godzinie 12.30.
 • Wyjście procesji spod figury ks. Ignacego Skorupki przy katedrze o g. 14.00. Początek odmawiania Różańca Świętego wraz z rozważaniami pokutnymi. 
 • Przejście przez most Śląsko Dąbrowski i wejście na pl. Zamkowy.
 • Następnie odmawiając kolejne części Różańca św. przejście ulicami Starego Miasta.
 • Zakończenie Procesji Różańcowej nastąpi na pl. Zamkowym, gdzie zostanie odmówiona Litania Loretańska, ponowiony zostanie Akt Poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Po błogosławieństwie Kapłana, na zakończenie zostanie odśpiewany Apel Jasnogórski.
Można dołączyć w dowolnym momencie procesji, zachęcamy do uczestnictwa i pamięci w osobistych modlitwach i intencjach naszej Ojczyzny.
 1. Z okazji beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefan Wyszyńskiego Akcja Katolicka przygotowała okolicznościowy plakat. 
Zamieśćmy plakat już teraz w oknach naszych domów, dajmy świadectwo naszej wiary i wierności Prymasowi Tysiąclecia. Plakaty do nabycia w Kiosku Parafialnym a dochód ze sprzedaży przeznaczony na działalność Akcji Katolickiej.
 1. W piątek 13 sierpnia po długiej i ciężkiej chorobie zmarł w szpitalu Abp. Henryk Hoser, który mieszkając tu w Pruszkowie ukończył Szkołę Podstawową i LO im. Tomasza Zana. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 2. Zapowiedzi (o godz. 12.00).
 3. Z okazji wakacji życzymy urlopowiczom dobrego wypoczynku, pracującym siły i wytrwałości, a wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.