Ogłoszenia – XI Niedziela Zwykła (13 czerwca 2021)

 1. Dzisiaj (w niedzielę) w czasie Mszy św. o godz. 12.00 będziemy przeżywać uroczystość poświęcenia tablicy upamiętniającej trzech kapelanów wojny polsko-bolszewickiej 1920 r. związanych z naszym Miastem. W uroczystości wezmą udział członkowie Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej, którzy ufundowali tablicę, Poseł z naszego Miasta, przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej, Władz Miasta i Powiatu oraz Strzelcy Rzeczypospolitej. W związku z tą uroczystością dzisiaj (w niedzielę) nie będzie Mszy św. o godz. 13.15.
 2. Msza św. w języku migowym dla niesłyszących dzisiaj (w niedzielę) o godz. 15.00.
 3. Dodatkowa Msza św. dzisiaj (w niedzielę) o godz. 16.00.
 4. Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj (w niedzielę) o godz. 17.00. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie są odprawiane po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30.
 5. Spotkanie wszystkich kandydatów do Bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych z ks. Kamilem w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele.
 6. Godzina Uwielbienia” we wtorek od godz. 20.00.
 7. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00. Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w piątek od godz. 15.00 do 16.00.
 8. Siostra Alicja oraz ks. Józef serdecznie zapraszają Bielanki i Liturgiczną Służbę Ołtarza (kandydatów, ministrantów, lektorów, panów z asysty oraz Szafarzy) na spotkanie kończące rok formacyjny w sobotę 19 czerwca o godz. 16.00 (teren przy kościele). 
W programie wiele atrakcji: grill, lody, wspólna zabawa i niespodzianka.
 1. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia: – w poniedziałek – Wspomnienie bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika; – w czwartek – Wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, Zakonnika.
 2. Zapraszamy do obejrzenia wystawy poświęconej kapelanom wojskowym II Rzeczypospolitej i nie tylko, która znajduje się przed głównym wejściem do kościoła. Wystawę można oglądać do następnej niedzieli (20 czerwca).
 3. Zapraszamy na koncert Zespołu Mazowsze zatytułowany Perły Muzyki Sakralnej, który odbędzie się nie tak jak wcześniej informowaliśmy w sobotę o godz. 19.00, ale w następną niedzielę o godz. 19.00 w kościele. Organizatorami koncertu są Zespół Mazowsze, Urząd Miasta Pruszkowa i nasza parafia.
 4. Informujemy, że od następnej niedzieli nie będzie już obowiązywała dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane wprowadzona w związku z pandemią koronawirusa.
 5. Od dzisiaj obowiązują nowe ograniczenia dot. liczby wiernych w czasie Mszy św. i nabożeństw w kościele. Nasz kościół jest dostatecznie duży, aby pomieścić wszystkich chętnych pragnących uczestniczyć we Mszy św. w kościele.
 6. Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym numerem BIULETYNU, w którym znajdziemy między innymi: ogłoszenia duszpasterskie, intencje Mszy świętych na rozpoczynający się tydzień, krótki życiorys św. Brata Alberta, artykuł o nowo odsłoniętej tablicy pamiątkowej w naszym kościele, a także zadania dla dzieci.
 7. Zapowiedzi (o godz. 12.00).
 8. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.