Ogłoszenia – XI Niedziela Zwykła (14 czerwca 2020)

 • Przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele oraz dezynfekcji dłoni przy wejściu do kościoła i przy podejściu do konfesjonału.
 • W związku ze zmianami personalnymi w Archidiecezji Warszawskiej decyzją ks.  Kazimierza Nycza ks. Piotr Marchalewski został mianowany rezydentem w parafii Zesłania Ducha Świętego w Warszawie i skierowany do pracy w Sądzie Metropolitalnym Warszawskim. W jego miejsce do naszej parafii przybędzie ks. Józef Wójcik, dotychczasowy wikariusz par. Świętej Trójcy w Belsku Dużym. Księża rozpoczną pracę w nowych miejscach pod koniec sierpnia.
 • Spotkanie Wspólnoty Różańcowej dzisiaj o godz. 16.00 w kościele, a następnie o godz. 17.00 nabożeństwo czerwcowe połączone z modlitwą różańcową. W dni powszednie nabożeństwa czerwcowe są odprawiane po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30.
 • Zapraszamy na ?Godzinę Uwielbienia? we wtorek od godz. 20.00.
 • Spotkanie wszystkich Rodziców Dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w środę o godz. 19.00 w kościele.
 • Trwa tradycyjna Oktawa Bożego Ciała. W czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie wianków z kwiatów i ziół podczas Mszy św. o godz. 18.00.
 • W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia z uwagi na uroczystość post nie obowiązuje.
 • W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:
  – w środę ? Wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, Zakonnika;
  – w sobotę ? Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 • Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w następny poniedziałek (22 czerwca) o godz. 19.00 w kościele.
 • Na prośbę Prezydenta Miasta przekazujemy następującą informacje: Na terenie Miasta Pruszkowa zostanie przeprowadzona inwentaryzacja wszystkich źródeł ogrzewania, która odbywać się będzie od czerwca do października br. Będzie ona obejmować wszystkie budynki jednorodzinne i wielorodzinne. Dane z zabudowy jednorodzinnej będą zbierane przez ankieterów, których autentyczność będzie można potwierdzić w Wydziale Ochrony Środowiska lub w Straży Miejskiej. W przypadku, kiedy mieszkańcy nie zechcą z różnych powodów poświęcić czasu ankieterowi, mogą oni wypełnić ankietę samodzielnie lub za pośrednictwem firmy, która wykonuje inwentaryzację. Informacje dotyczące budynków wielorodzinnych będą przekazywane w ten sam sposób przez administratorów. Planowana inwentaryzacja pozwoli poznać rzeczywistą skalę stosowania paliw stałych na terenie Miasta oraz podjąć właściwe działania w zakresie poprawy jakości powierza. Więcej informacji na stronie internetowej Miasta Pruszkowa lub w Wydziale Ochrony Środowiska.
 • Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.