Ogłoszenia – XI Niedziela Zwykła (14 czerwca 2020)

• Przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele oraz dezynfekcji dłoni przy wejściu do kościoła i przy podejściu do konfesjonału.
  • W związku ze zmianami personalnymi w Archidiecezji Warszawskiej decyzją ks.  Kazimierza Nycza ks. Piotr Marchalewski został mianowany rezydentem w parafii Zesłania Ducha Świętego w Warszawie i skierowany do pracy w Sądzie Metropolitalnym Warszawskim. W jego miejsce do naszej parafii przybędzie ks. Józef Wójcik, dotychczasowy wikariusz par. Świętej Trójcy w Belsku Dużym. Księża rozpoczną pracę w nowych miejscach pod koniec sierpnia.
  • Spotkanie Wspólnoty Różańcowej dzisiaj o godz. 16.00 w kościele, a następnie o godz. 17.00 nabożeństwo czerwcowe połączone z modlitwą różańcową. W dni powszednie nabożeństwa czerwcowe są odprawiane po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30.
  • Zapraszamy na ?Godzinę Uwielbienia? we wtorek od godz. 20.00.
  • Spotkanie wszystkich Rodziców Dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w środę o godz. 19.00 w kościele.
  • Trwa tradycyjna Oktawa Bożego Ciała. W czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie wianków z kwiatów i ziół podczas Mszy św. o godz. 18.00.
  • W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia z uwagi na uroczystość post nie obowiązuje.
  • W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:
    – w środę ? Wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, Zakonnika;
    – w sobotę ? Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  • Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w następny poniedziałek (22 czerwca) o godz. 19.00 w kościele.
  • Na prośbę Prezydenta Miasta przekazujemy następującą informacje: Na terenie Miasta Pruszkowa zostanie przeprowadzona inwentaryzacja wszystkich źródeł ogrzewania, która odbywać się będzie od czerwca do października br. Będzie ona obejmować wszystkie budynki jednorodzinne i wielorodzinne. Dane z zabudowy jednorodzinnej będą zbierane przez ankieterów, których autentyczność będzie można potwierdzić w Wydziale Ochrony Środowiska lub w Straży Miejskiej. W przypadku, kiedy mieszkańcy nie zechcą z różnych powodów poświęcić czasu ankieterowi, mogą oni wypełnić ankietę samodzielnie lub za pośrednictwem firmy, która wykonuje inwentaryzację. Informacje dotyczące budynków wielorodzinnych będą przekazywane w ten sam sposób przez administratorów. Planowana inwentaryzacja pozwoli poznać rzeczywistą skalę stosowania paliw stałych na terenie Miasta oraz podjąć właściwe działania w zakresie poprawy jakości powierza. Więcej informacji na stronie internetowej Miasta Pruszkowa lub w Wydziale Ochrony Środowiska.
  • Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

w soboty: 10:00-11:00