Ogłoszenia – XIII Niedziela Zwykła (28 czerwca 2020)

 • Przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele oraz dezynfekcji dłoni przy wejściu do kościoła i przy podejściu do konfesjonału.
 • Przychylając się do próśb Parafian dzisiaj po wszystkich Mszach św. organizujemy błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych w związku z wyjazdami wakacyjnymi. Zapraszamy najpierw do kościoła, tu będzie modlitwa, a po Mszy św. kapłani wyjdą z pamiątkowymi breloczkami do samochodów zaparkowanych na parkingu przy kościele i przy ulicach wokół kościoła. Najpierw na ul. Berenta, a następnie przejdą ulicami Kraszewskiego i Kościelną do ul. Hubala. Prosimy poczekać przy swoich samochodach. Następne takie błogosławieństwo kierowców i pojazdów odbędzie się w niedzielę 26 lipca po święcie św. Krzysztofa, patrona kierowców.
 • Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj o godz. 17.30.
 • Będziemy transmitować tylko Msze św. niedzielne o godz. 9.00, 10.30 i 18.00, a w dni powszednie Msze św. o godz. 8.00 i 18.00.
 • W poniedziałek przypadają imieniny księdza Piotra. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona w poniedziałek o godz. 18.00. Zapraszamy.
 • We wtorek nie będzie już ?Godziny Uwielbienia?. Na następną ?Godzinę Uwielbienia? zapraszamy po wakacjach.
 • W związku z urlopami księży Msze św. w dni powszednie od środy 1 lipca do końca sierpnia będą odprawiane o godz. 6.30, 8.00 i 18.00, czyli nie będzie Mszy św. o godz. 17.30.
 • W czwartek przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza św. o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii o godz. 18.00.
 • W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. o Najświętszym Sercu Jezusa o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. i od godz. 17.00. Dzieci zapraszamy na Mszę św. wraz z młodzieżą i dorosłymi o godz. 18.00.
 • W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00.
 • Zapraszamy narzeczonych na weekendowy kurs przedmałżeński, który odbędzie się w dniach 4, 5 i 11 lipca. Spotkania prowadzone są metodą wykładowo-warsztatową. Zapisy pod numerem telefonu: 660-635-038. Szczegóły na stronie internetowej parafii.
 • W tym tygodniu przypadają następujące uroczystości i święta:
  – w poniedziałek ? Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tradycyjnie składamy ofiary na tacę, tzw. Daninę Piotrową na dzieła prowadzone przez Stolicę Apostolską.
  – w piątek ? Święto św. Tomasza, Apostoła.
 • W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 18.30.
 • Podobnie jak w poprzednich latach w czasie wakacyjnym zostaje zmieniona godzina niedzielnej Mszy św. wieczornej z godz. 18.00 na 19.00. Zmiana dotyczy tylko niedzielnych Mszy św. wieczornych i rozpocznie się od następnej niedzieli.
 • Rozpoczynamy zapisy na przygotowanie do Bierzmowania osób dorosłych, które z różnych powodów nie mogły wcześniej przyjąć tego sakramentu. Przygotowanie rozpocznie się 9 września. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 • Z okazji wakacji życzymy urlopowiczom dobrego wypoczynku, pracującym siły i wytrwałości, a wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.