Ogłoszenia – XV Niedziela Zwykła (11 lipca 2021)

 

 1. Przypominamy, że niedzielna Msza św. wieczorna w okresie wakacji jest odprawiana o godz. 19.00.
 2. Nabożeństwo fatimskie z racji 13. dnia miesiąca we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 3. W środę swoje imieniny obchodzi ks. Kamil. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona tego dnia o godz. 8.00.
 4. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
 5. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:
  – w poniedziałek – Wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, Biskupa i Męczennika;
  – we wtorek – Wspomnienie Świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;
  – w czwartek – Wspomnienie św. Bonawentury, Biskupa i Doktora Kościoła;
  – w piątek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
 6. Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach na Jasną Górę: 41. Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej, która wyruszy 5 sierpnia oraz 310. Warszawskiej Pielgrzymce Pieszej organizowanej przez Ojców Paulinów, która wyruszy 6 sierpnia.
 7. Proboszcz par. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Pruszkowie, ks. Mariusz Zapolski zaprasza na wyjazd modlitewno–wypoczynkowy do Sanktuariów Bieszczad i Podkarpacia w dniach 20–25 września 2021 r. W programie m.in. Kalwaria Pacławska, Komańcza, Jasień – Sanktuarium MB Bieszczadzkiej, Krasiczyn, Sanok, Zagórz, Solina, Leżajsk i Łańcut. Zapisy przyjmowane są w kancelarii lub zakrystii parafii MB Nieustającej Pomocy. Szczegółowy program wyjazdu znajduje się na ich stronie internetowej oraz w gablotach. Serdecznie zapraszamy.
 8. Zainstalowaliśmy nowy pojemnik na wodę święconą przy wejściu do kościoła od strony Groty Matki Bożej. Pojemnik działa automatycznie, wystarczy tylko podłożyć rękę. Po otrzymaniu kropli wody tradycyjnie czynimy znak krzyża. 
 9. W związku z trwającą pandemią COVID-19 i brakiem skutecznego lekarstwa Kościół Warszawski apeluje o podejmowanie akcji szczepień dla dobra całej społeczności. Przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie, gdzie odbędzie się beatyfikacja Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, otwarto powszechnie dostępny punkt szczepień. Niech to będzie przykład konkretnej troski o dobro bliźniego, przykład dla wszystkich w Archidiecezji Warszawskiej przed zbliżającą się beatyfikacją.
 10. Zapowiedzi (o godz. 12.00).
 11. Z okazji wakacji życzymy urlopowiczom dobrego wypoczynku, pracującym siły i wytrwałości, a wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.