Ogłoszenia – XVI Niedziela Zwykła (18 lipca 2021)

 1. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
 2. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:
  – w czwartek – Święto św. Marii Magdaleny;
  – w piątek – Święto św. Brygidy, Zakonnicy, Patronki Europy;
  – w sobotę – Wspomnienie św. Kingi, Dziewicy.
 3. W przyszłą niedzielę przypada Święto św. Krzysztofa, Patrona Kierowców. W związku z tym po wszystkich Mszach św. organizujemy błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Zapraszamy najpierw do kościoła, tu będzie modlitwa, a po Mszy św. kapłani wyjdą z pamiątkowymi breloczkami do samochodów zaparkowanych na parkingu przy kościele i przy ulicach wokół kościoła. Najpierw na ul. Berenta, a następnie przejdą ulicami Kraszewskiego i Kościelną do ul. Hubala. Prosimy poczekać przy swoich samochodach.
 4. Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach na Jasną Górę: Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej, która wyruszy 5 sierpnia oraz 310. Warszawskiej Pielgrzymce Pieszej organizowanej przez Ojców Paulinów, która wyruszy 6 sierpnia.
 5. Rycerze Jana Pawła II przygotowali piękny kalendarz na rok 2022 „Polscy Święci kanonizowani przez Św. Jana Pawła II”. Kalendarz można nabyć po Mszy św. przy wyjściu z kościoła. Cena 12 zł.
 6. W związku z trwającą pandemią COVID-19 i brakiem skutecznego lekarstwa Kościół Warszawski apeluje o szczepienie się dla dobra całej społeczności. Niech to będzie przykład konkretnej troski o dobro bliźniego, przykład dla wszystkich w Archidiecezji Warszawskiej przed zbliżającą się beatyfikacją.
 7. Zapowiedzi (o godz. 12.00).
 8. Z okazji wakacji życzymy urlopowiczom dobrego wypoczynku, pracującym siły i wytrwałości, a wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.