Ogłoszenia – XVI Niedziela Zwykła (27 września 2020)

 1. W związku z rosnącą liczbą zachorowań i zaleceniami sanepidu apelujemy o nie lekceważenie obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele oraz dezynfekcji dłoni przy wejściu do kościoła i przy podejściu do konfesjonału. Osoby, które nie mogą nosić maseczek, prosimy o przychodzenie do kościoła w przyłbicach.
 2. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania, którzy przez rok przygotowują się do przyjęcia tego Sakramentu w poniedziałek o godz. 19.00 w domu katechetycznym.

Nowa grupa młodzieży ze szkół ponadpodstawowych rozpocznie roczne przygotowanie do Bierzmowania w poniedziałek 5 października o godz. 19.00 w kościele.

 1. Godzina Uwielbienia we wtorek o godz. 20.00.
 2. Spotkanie Bielanek w czwartek o godz. 17.00 w dolnym kościele.
 3. W czwartek przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza św. o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych nie tylko z naszej parafii o godz. 18.00.
 4. W czwartek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które w dni powszednie będą odprawiane po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30. Wszystkie dzieci, a zwłaszcza pierwszokomunijne zapraszamy w czwartki o godz. 18.30. W najbliższy czwartek odbędzie się poświęcenie i rozdanie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św.
 5. W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. do Najświętszego Serca Jezusa i Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00 i 18.00. Msza św. z udziałem dzieci o godz. 17.00. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. i od godz. 16.30.
 6. Tradycyjnie w Pierwszy Piątek Miesiąca kapłani odwiedzą chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną w godz. od 9.00 do 13.00.
 7. Msza św. polowa w 76 rocznicę upadku Powstania Warszawskiego przy pomniku „Tędy przeszła Warszawa” na terenie byłego Obozu Dulag 121 w piątek o godz. 13.30.
 8. Zapraszamy młodzież licealną, studencką i pracującą na spotkanie Ruchu Światło-Życie, czyli Oazy w piątek o godz. 19.00 w dolnym kościele. Zachowujemy wszystkie zalecenia sanitarne. Oaza ma ciekawą propozycję działalności również przez internet.
 9. W związku z panującym stanem epidemii w tym roku tradycyjna Pielgrzymka na Jasną Górę nie odbędzie się. Z parafii pojedzie delegacja przedstawicieli, którzy w imieniu parafian odnowią akt oddania parafii pod opiekę Matki Bożej.
 10. W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i Adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwą różańcową o godz. 8.00.
 11. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:
  – w poniedziałek – Wspomnienie św. Wacława, Męczennika;
  – we wtorek – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
  – w środę – Wspomnienie św. Hieronima, Kapłana i Doktora Kościoła;
  – w czwartek – Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła;
  – w piątek – Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.
 12. W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu połączone z Nabożeństwem różańcowym o godz. 17.00.
 13. Spotkanie grupy Godziny Uwielbienia w następną niedzielę po Mszy św. wieczornej w dolnym kościele. Grupa spotyka się w każdą pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca.
 14. Zapraszamy do zakupu prasy i książek katolickich w kiosku parafialnym, który jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 17.00-18.00 oraz w niedziele od godz. 8.30 do 13.00.
 15. W związku z tym, że coraz więcej osób chorych pragnie przyjmować Komunię Świętą w domach, poszukujemy mężczyzn z nieposzlakowaną opinią, którzy chcieliby pełnić posługę nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. Chętnych Panów prosimy o zgłaszanie się do ks. Proboszcza.
 16. Zapraszamy zakochanych, którzy chcą przygotować się do sakramentu małżeństwa na kurs dla narzeczonych w formie warsztatowej. Spotkania rozpoczynają się 20 października i będą odbywać się przez 8 kolejnych wtorków. Liczba miejsc jest ograniczona ze względu na formę kursu. Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się mailowo (kursdlanarzeczonych@gmail.com) lub telefonicznie (+48605722942). Zapraszamy też małżeństwa, które chcą prowadzić kursy dla narzeczonych lub pomagać przy ich organizacji o kontakt na powyższy telefon i adres mailowy.
 17. Informacja dla osób przyjmujących Komunię św. na rękę. Komunia św. wyłącznie na rękę jest udzielana w kościele przed kaplicą św. Antoniego. Osoby chcące przyjąć Komunię w ten sposób prosimy o podejście do kaplicy św. Antoniego, a następnie zdjęcie maseczki i wyciągnięcie obu dłoni jedna pod drugą. Praworęczni układają prawą dłoń pod lewą. Gdy kapłan lub szafarz położy komunikant na dłoni, przyjmujący prawą dłonią bierze komunikant i wkłada do ust w obecności udzielającego Komunii, a potem odchodzi na miejsce. Analogicznie leworęczni, czyli lewa ręka jest ułożona pod prawą dłonią. Prosimy również o sprawdzenie, czy na dłoni nie pozostała cząsteczka komunikantu. Jeśli tak, to prosimy koniec palca zwilżyć śliną i znalezioną cząstkę na ręce włożyć do ust. Jest to wyraz szacunku nawet do najdrobniejszej cząstki Ciała Pańskiego.
 18. Caritas parafialna, zgodnie z zapowiedzią, będzie zbierać zaraz po Mszy św. do puszek ofiary na rzecz najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Za złożone ofiary składamy już teraz serdeczne Bóg zapłać.
 19. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 20. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.