Ogłoszenia – XVII Niedziela Zwykła

28 lipca 2019
 1. Dziękujemy ks. Arturowi, Neoprezbiterowi który w tym tygodniu kończy miesięczną posługę duszpasterską w naszej parafii. Życzymy ks. Arturowi Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask na drodze realizacji swojego powołania. Szczęść Boże.
 2. 1 sierpnia przypada 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Powstańców w czwartek o godz. 18.00.
 3. W czwartek przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza św. o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii o godz. 18.00.
 4. W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. o Najświętszym Sercu Jezusa o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. i od godz. 17.00. Dzieci zapraszamy na Mszę św. wraz z młodzieżą i dorosłymi o godz. 18.00.
 5. W piątek możemy uzyskać odpust zupełny ?Porcjunkuli? przez pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego, odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz Wyznania wiary przy zachowaniu pozostałych warunków, czyli braku przywiązania nawet do najmniejszego grzechu i przyjęciu Komunii św.
 6. W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00.
 7. W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z adoracją Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w przyszłą niedzielę o godz. 18.30. Procesji z Najświętszym Sakramentem nie będzie.
 8. Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach na Jasną Górę: Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej, która wyruszy 5 sierpnia oraz 308. Warszawskiej Pielgrzymce Pieszej organizowanej przez Ojców Paulinów, która wyruszy 6 sierpnia. Dwóch przewodników grup Pielgrzymki Metropolitalnej jest związanych z naszą parafią. Ks. Artur, który w tym miesiącu pomaga w naszej parafii, poprowadzi grupę błękitną, natomiast nasz nowy wikary ks. Piotr poprowadzi grupę amarantową. Zapraszamy do zapisywania się do tych dwóch grup.
 9. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:
  – w poniedziałek ? Wspomnienie św. Marty;
  – w środę ? Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, Kapłana;
  – w czwartek ? Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, Biskupa i Doktora Kościoła.
 10. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 11. Z okazji wakacji życzymy urlopowiczom dobrego wypoczynku, pracującym siły i wytrwałości, a wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.