Ogłoszenia – XXI Niedziela Zwykła (23 sierpnia 2020)

• Przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele oraz dezynfekcji dłoni przy wejściu do kościoła i przy podejściu do konfesjonału.
  • Ksiądz Proboszcz przeprasza, że nie może osobiście, jako proboszcz, złożyć podziękowania i życzeń. Piotr Marchalewski kończy z dniem dzisiejszym (w niedzielę) posługę kapłańską w naszej parafii. Dziękujemy za każdą Mszę Świętą w naszej parafii, przygotowywanie młodzieży do bierzmowania i wartościowe głoszone Słowo Boże. Ks. Piotr rozpocznie posługę w Metropolitalnym Sądzie Archidiecezjalnym. Życzymy owocnej pracy i wielu łask bożych. Szczęść Boże.
  • W związku z tym, że tydzień temu nie odbyła się zbiórka na rzecz pomocy Libanowi, dzisiejsza taca przeznaczona jest na pomoc humanitarną poszkodowanym w Bejrucie.
  • Zachęcamy do obejrzenia filmu „Zieja”, który w piątek wchodzi do kin. Jest to film o niezwykłym kapłanie, który był kapelanem wojskowym podczas wojny polsko–rosyjskiej w 1920 roku, naczelnym kapelanem Szarych Szeregów w czasie Powstania Warszawskiego i współzałożycielem Komitetu Obrony Robotnika, inwigilowanym przez służby bezpieczeństwa PRL.
  • W tym tygodniu przypadają następujące uroczystości i wspomnienia:
    – w poniedziałek – Wspomnienie św. Bartłomieja;
    – w środę – Uroczystość NMP Częstochowskiej;
    – w czwartek – Wspomnienie św. Moniki;
    – w piątek – Wspomnienie św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła;
    – w sobotę – Wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  • Zapraszamy na uroczystą Mszę świętą w intencji Ojczyzny z okazji 81 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej z udziałem przedstawicieli władz Miasta i Powiatu, która odbędzie się w następny wtorek, 1 września, o godz. 18.00.
  • W sobotę 26 września po raz czwarty odbędzie się inicjatywa Męskie oblężenie Jasnej Góry, ogólnopolskie spotkanie formacyjno–modlitewne mężczyzn, organizowane przez Stowarzyszenie mężczyzn św. Józefa. Tematem tegorocznego spotkania będzie Mężczyzna jako kapłan w rodzinie – odpowiedzialność mężczyzny za rozwój i zbawienie swoich domowników.
  • Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
  • Na ostatni tydzień wakacji życzymy urlopowiczom dobrego wypoczynku, pracującym siły i wytrwałości, a wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

w soboty: 10:00-11:00