Ogłoszenia – XXI Niedziela Zwykła (23 sierpnia 2020)

 • Przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele oraz dezynfekcji dłoni przy wejściu do kościoła i przy podejściu do konfesjonału.
 • Ksiądz Proboszcz przeprasza, że nie może osobiście, jako proboszcz, złożyć podziękowania i życzeń. Piotr Marchalewski kończy z dniem dzisiejszym (w niedzielę) posługę kapłańską w naszej parafii. Dziękujemy za każdą Mszę Świętą w naszej parafii, przygotowywanie młodzieży do bierzmowania i wartościowe głoszone Słowo Boże. Ks. Piotr rozpocznie posługę w Metropolitalnym Sądzie Archidiecezjalnym. Życzymy owocnej pracy i wielu łask bożych. Szczęść Boże.
 • W związku z tym, że tydzień temu nie odbyła się zbiórka na rzecz pomocy Libanowi, dzisiejsza taca przeznaczona jest na pomoc humanitarną poszkodowanym w Bejrucie.
 • Zachęcamy do obejrzenia filmu „Zieja”, który w piątek wchodzi do kin. Jest to film o niezwykłym kapłanie, który był kapelanem wojskowym podczas wojny polsko–rosyjskiej w 1920 roku, naczelnym kapelanem Szarych Szeregów w czasie Powstania Warszawskiego i współzałożycielem Komitetu Obrony Robotnika, inwigilowanym przez służby bezpieczeństwa PRL.
 • W tym tygodniu przypadają następujące uroczystości i wspomnienia:
  – w poniedziałek – Wspomnienie św. Bartłomieja;
  – w środę – Uroczystość NMP Częstochowskiej;
  – w czwartek – Wspomnienie św. Moniki;
  – w piątek – Wspomnienie św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła;
  – w sobotę – Wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 • Zapraszamy na uroczystą Mszę świętą w intencji Ojczyzny z okazji 81 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej z udziałem przedstawicieli władz Miasta i Powiatu, która odbędzie się w następny wtorek, 1 września, o godz. 18.00.
 • W sobotę 26 września po raz czwarty odbędzie się inicjatywa Męskie oblężenie Jasnej Góry, ogólnopolskie spotkanie formacyjno–modlitewne mężczyzn, organizowane przez Stowarzyszenie mężczyzn św. Józefa. Tematem tegorocznego spotkania będzie Mężczyzna jako kapłan w rodzinie – odpowiedzialność mężczyzny za rozwój i zbawienie swoich domowników.
 • Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 • Na ostatni tydzień wakacji życzymy urlopowiczom dobrego wypoczynku, pracującym siły i wytrwałości, a wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.