Ogłoszenia – XXI Niedziela Zwykła

25 sierpnia 2019
 1. Przekazujemy Apel Komisji Wychowania Katolickiego KEP do rodziców ws. deprawacji dzieci w szkołach: ?Dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów. Warto zainteresować się tym, co dzieje się w szkołach, jakiego typu zajęcia są organizowane, kto je prowadzi i jakie treści przekazuje?. Rodzice mogą złożyć oświadczenie na ręce Dyrektora Szkoły następującej treści: ?Oświadczam niniejszym, że ? korzystając z prawa do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami zapewnionego mi przez Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej ? nie wyrażam zgody, aby moje dziecko uczestniczyło w jakichkolwiek formach zajęć i innych wydarzeniach związanych z szeroko rozumianą edukacją seksualną, których tematyka wykracza poza treści podstawy programowej obowiązującej na danym etapie kształcenia. Jednocześnie zobowiązuję szkołę do wcześniejszego informowania mnie o planowanych inicjatywach odnoszących się do powyższego zagadnienia. W przypadku nieuwzględnienia wyrażonej powyżej woli poinformuję kompetentne instytucje państwowe oraz dołożę wszelkich starań, aby konsekwentnie bronić dóbr osobistych mojego dziecka na drodze postępowania cywilnego?. Sprawa ta jest bardzo ważna, dlatego przygotowaliśmy formularze powyższego oświadczenia i wyłożyliśmy na stolikach przy wyjściu z Kościoła. Zachęcamy do zabrania formularzy do domu i złożenia w szkole. Najlepiej złożyć dwa egzemplarze ? na jednym prosić o podpis Dyrektora Szkoły lub placówki i zabrać do domu.
 2. Kard. Kazimierz Nycz zaprasza do udziału we Mszy św. o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego Arcybiskupa Warszawskiego i Gnieźnieńskiego Prymasa Polski w środę (28 sierpnia) o godz. 19.00 w Archikatedrze Warszawskiej na Starym Mieście.
 3. Komendant Straży Miejskiej w Pruszkowie zaprasza na Piknik, który jest związany z uroczystymi obchodami święta Straży Miejskiej w sobotę (31 sierpnia) na parkingu Urzędu Miasta w godz. od 11.00 do 15.00. Będzie coś dla Dzieci, Młodzieży i wszystkich Mieszkańców.
 4. Siostry Eucharystki: S. Janina Samolewicz i S. Magdalena Odolińska udają się na misje na Kubę. Parafialne posłanie na te misje odbędzie się w następną niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00. Podczas wszystkich Mszy św. Siostry skierują do nas słowo.
 5. W następną niedzielę przypada 80. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Główne uroczystości odbędą się w kościele św. Józefa w Pruszkowie o godz. 13.00. W naszej parafii będziemy modlić się za wszystkich, którzy walczyli w obronie naszej Ojczyzny jak i za tych, którzy zginęli, w trakcie wszystkich Mszy św. Pamiętajmy o nich także w naszych osobistych modlitwach.
 6. W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30.
 7. Wracamy do porządku Mszy św. sprzed wakacji. W niedzielę za tydzień Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godz. 18.00.
 8. W następny poniedziałek (2. września) rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Szczegółowy plan Mszy św. dla poszczególnych szkół podamy za tydzień.
 9. W tym tygodniu przypadają następujące uroczystości i wspomnienia:
  – w poniedziałek ? Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej;
  – we wtorek ? Wspomnienie św. Moniki;
  – w środę ? Wspomnienie św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła;
  – w czwartek ? Wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 10. Ksiądz Proboszcz przeprasza, że nie może osobiście, jako proboszcz, złożyć podziękowania i życzeń. Trzech naszych Wikariuszy kończy z dniem dzisiejszym (w niedzielę) posługę kapłańską w naszej parafii. Każdy z nich zostawił w naszej wspólnocie cząstkę swojego życia. Najkrócej Ks. Paweł, Ks. Piotr dwa lata i Ks. Krzysztof pięć lat. Wszyscy oni zyskali sympatię wiernych. Ks. Proboszcz składa serdeczne podziękowanie Ks. Pawłowi za zainteresowanie naszej młodzieży m.in. Wojskami Obrony Terytorialnej, ponieważ jest kapelanem wojskowym. Ks. Piotrowi m.in. za dobre przygotowywanie młodzieży do Bierzmowania i spotkania z młodzieżą po Bierzmowaniu. Ks. Krzysztofowi, tzw. Szybkiemu, za krótkie a treściwe kazania. Wszystkim Księżom życzymy, żeby w nowych miejscach, czyli Ks. Paweł w par. św. Rafała i Alberta w Warszawie, Ks. Piotr w par. św. Mikołaja Biskupa w Warce, Ks. Krzysztof jako kapelan Domu Rekolekcyjnego Dobry Zakątek w Konstancinie Jeziornej, czuli się przynajmniej tak dobrze, jak w naszej parafii. Niech Duch Św. prowadzi w dalszej posłudze kapłańskiej. Szczęść Boże.
 11. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 12. Na ostatni tydzień wakacji życzymy urlopowiczom dobrego wypoczynku, pracującym siły i wytrwałości, a wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.