Ogłoszenia – XXII Niedziela Zwykła (30 sierpnia 2020)

  1. Przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele oraz dezynfekcji dłoni przy wejściu do kościoła i przy podejściu do konfesjonału. Osoby, które nie mogą nosić maseczek, prosimy o przychodzenie do kościoła w przyłbicach.
  2. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Józefa Wójcika, dotychczasowego wikariusza par. Świętej Trójcy w Belsku Dużym, który decyzją ks. kard. Kazimierza Nycza w tym tygodniu rozpoczął pracę duszpasterską w naszej parafii. Życzymy ks. Józefowi, aby czuł się u nas dobrze i polecamy go modlitwie Parafian.
  3. Wracamy do porządku Mszy św. sprzed wakacji. Od wtorku w dni powszednie Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30, 8.00, 17.30 i 18.00. Od następnej niedzieli Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godz. 18.00. Msze św. w Szpitalu na Wrzesinku i w ZOL’u w soboty o godz. 15.00.
  4. Wracamy do tradycyjnych godzin pracy kancelarii parafialnej, która będzie czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 10.00–11.00 i 15.00–17.00, a w soboty w godz. 10.00–11.00. W środy kancelaria będzie nieczynna.
  5. Po wakacjach wznawiamy „Godzinę Uwielbienia” przed Najświętszym Sakramentem zakończoną Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy w każdy wtorek o godz. 20.00 począwszy od najbliższego wtorku (1. września).
  6. Zapraszamy na uroczystą Mszę świętą w intencji Ojczyzny z okazji 81 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej z udziałem przedstawicieli władz Miasta i Powiatu, we wtorek o godz. 18.00.
  7. Spotkanie organizacyjne dla Rodziców dzieci, które we wrześniu przystąpią do I Komunii Świętej odbędzie się w środę (2 września) o godz. 19.00 w kościele.
  8. W czwartek przypada Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła.
  9. W czwartek przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza św. o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych również z naszej parafii o godz. 18.00.
  10. W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. do Najświętszego Serca Jezusa i Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00 i 18.00. Msza św. dla dzieci o godz. 17.00. Spowiedź od godz. 16.30.
  11. W Pierwszy Piątek Miesiąca kapłani odwiedzą chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną w godz. od 9.00 do 13.00.
  12. W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00.
  13. Na prośbę Rycerzy św. Jana Pawła II pragniemy rozszerzyć nabożeństwo do Matki Bożej w pierwsze soboty miesiąca. Po Mszy św. oprócz litanii loretańskiej, będziemy odmawiać część różańca świętego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  14. Po wakacjach wznowimy wydawanie naszego biuletynu parafialnego. Kolejny numer będzie dostępny w następną niedzielę na stojakach przy wyjściu z kościoła.
  15. W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
  16. Zapraszamy na Mszę św. z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolno–katechetycznego w następną niedzielę o godz. 10.30.
  17. Kontynuujemy zapisy na przygotowanie do Bierzmowania osób dorosłych, które z różnych powodów nie mogły wcześniej przyjąć tego sakramentu. Zapraszamy na pierwsze spotkanie w środę 9 września o godz. 20.00 w dolnym kościele. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
  18. W sobotę 26 września po raz czwarty odbędzie się inicjatywa Męskie oblężenie Jasnej Góry, ogólnopolskie spotkanie formacyjno–modlitewne mężczyzn, organizowane przez Stowarzyszenie mężczyzn św. Józefa. Tematem tegorocznego spotkania będzie Mężczyzna jako kapłan w rodzinie – odpowiedzialność mężczyzny za rozwój i zbawienie swoich domowników.
  19. Zachęcamy do obejrzenia filmu „Zieja”, który w piątek wszedł do kin. Jest to film o ks. Janie Zieji, kapelanie wojskowym podczas wojny polsko–rosyjskiej 1920 roku i naczelnym kapelanie Szarych Szeregów w czasie Powstania Warszawskiego, współzałożycielu Komitetu Obrony Robotnika, inwigilowanym przez służby bezpieczeństwa PRL.
  20. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
  21. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.