Ogłoszenia – XXII Niedziela Zwykła

1 września 2019
 1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej trzech nowych kapłanów, którzy decyzją ks. kard. Kazimierza Nycza w tym tygodniu rozpoczęli pracę duszpasterską w naszej parafii: ks. Piotra Marchalewskiego, dotychczasowego wikariusza par. św. Rafała i Alberta w Warszawie; ks. Kamila Nowackiego, dotychczasowego wikariusza par. św. Małgorzaty DM w Leoncinie; ks. Jarosława Sawickiego, dotychczasowego wikariusza par. św. Marii Magdaleny w Warszawie. Życzymy ks. Piotrowi, ks. Kamilowi i ks. Jarosławowi, aby czuli się u nas dobrze i polecamy ich modlitwie Parafian.
 2. Dzisiaj (w niedzielę) przypada 80. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. W sposób szczególny modlimy się za wszystkich, którzy walczyli w obronie naszej Ojczyzny jak i za tych, którzy zginęli.
 3. Dzisiaj (w niedzielę) przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30.
 4. Wracamy do porządku Mszy św. sprzed wakacji. Dzisiaj (w niedzielę) Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godz. 18.00. W dzień powszedni Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30, 8.00, 17.30 i 18.00. Msze św. w Szpitalu na Wrzesinku i w ZOL?u w soboty o godz. 15.00.
 5. Wracamy do tradycyjnych godzin pracy kancelarii parafialnej, która będzie czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 10.00?11.00 i 15.00?17.00, a w soboty w godz. 10.00?11.00. W środy kancelaria będzie nieczynna.
 6. Rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny:
  – w poniedziałek:
  – Szkoła Podstawowa Nr 6 o godz. 8.00,
  – Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki razem z Liceum Ogólnokształcącym im. Tomasza Zana o godz. 11.00,
  – we wtorek:
  – Szkoła Podstawowa Nr 3 o godz. 11.00,
  – Społeczna Szkoła Podstawowa Nr 39 o godz. 12.00
  – w środę:
  – Szkoła Podstawowa Nr 8 o godz. 11:00
  – w czwartek:
  – Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Jana Pawła II o godz. 15.00.
 7. We wtorek przypada Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła.
 8. Po wakacjach wznawiamy ?Godzinę Uwielbienia? przed Najświętszym Sakramentem zakończoną Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy w każdy wtorek o godz. 20.00 począwszy od najbliższego wtorku (3. września).
 9. W czwartek przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza św. o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii o godz. 18.00.
 10. W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. do Najświętszego Serca Jezusa i Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00 i 18.00. Msza św. z udziałem dzieci o godz. 17.00. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. i od godz. 16.30.
 11. Tradycyjnie w Pierwszy Piątek Miesiąca kapłani odwiedzą chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną w godz. od 9.00 do 13.00. Nowych chorych, którzy chcieliby przyjmować kapłana raz w miesiącu prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie do czwartku włącznie.
 12. Bielanki oraz wszystkie dziewczynki, które chcą należeć do Bielanek, a także wszystkie osoby, które brały udział w spektaklu o św. Janie Pawle II, zapraszamy na spotkanie w piątek po Mszy św. odprawionej o godz. 17.00, czyli o 17.30 w sali przy kancelarii.
 13. W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00.
 14. W następną niedzielę pragniemy wesprzeć nasze Seminarium Duchowne w Warszawie nie tylko modlitwą, ale i ofiarami składanymi na tacę. Na pierwszy rok zgłosiło się zaledwie sześciu kleryków. Prosimy o modlitwę w intencji powołań.
 15. Spotkanie Wspólnoty Różańcowej w następną niedzielę o godz. 16.00 w dolnym kościele, a następnie o godz. 17.00 modlitwa różańcowa w kościele.
 16. Po wakacjach wznawiamy wydawanie naszego biuletynu parafialnego. Kolejny numer jest dostępny na stojakach przy wyjściu z kościoła.
 17. Starosta Pruszkowski P. Krzysztof Rymuza wraz z Dyrektorem SPZZOZ w Pruszkowie serdecznie zapraszają mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego na bezpłatne badania oraz konsultacje i porady ze specjalistami w ramach akcji ?Zdrowa niedziela w Powiecie Pruszkowskim?, która odbędzie się w następną niedzielę (8 września) w godz. od 10.00 do 15.00 w budynku Przychodni SPZ ZOZ przy ul. Drzymały 19/21 w Pruszkowie. Mieszkańcy będą mieli okazje zasięgnąć porady u specjalistów z zakresu okulistyki, dermatologii, rehabilitacji i dietetyki. Pojawi się również możliwość wykonania bezpłatnych badań: EKG, spirometrii oraz pomiaru cukru i ciśnienia tętniczego. Natomiast wszystkie osoby zainteresowane tematem pierwszej pomocy przedmedycznej zapraszamy do uczestnictwa w bezpłatnych zajęciach ze stosowania resuscytacji krążeniowo ? oddechowej.
 18. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Włocławka na ogólnopolskie spotkanie modlitewne Polska pod Krzyżem, organizowane przez inicjatorów akcji Różaniec do Granic. W programie: Msza św., modlitwa różańcowa, nabożeństwo Drogi Krzyżowej, Apel Jasnogórski, Adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencje. Wyjazd obędzie się w sobotę 14 września o godz. 6.00 sprzed kościoła. Powrót w niedzielę w godzinach porannych. Koszt 60 zł. Na miejscu będzie możliwość zakupienia posiłku w cenie 10 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 19. W związku z pytaniami parafian informujemy, że kontener na makulaturę na wsparcie Misji zostanie podstawiony w czwarty piątek miesiąca, tj. 27 września.
 20. Zapraszamy zakochanych, którzy chcą przygotować się do sakramentu małżeństwa na kurs dla narzeczonych. Kurs ma formę warsztatową: będą rozmowy we dwoje, świadectwa życia małżeństw i praktyczne porady. Spotkania rozpoczynają się 5 października i będą odbywać się w 4 kolejne soboty października. Liczba miejsc jest ograniczona ze względu na formę kursu. Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się mailowo: kursdlanarzeczonych2@gmail.com lub telefonicznie: 505 876 771. Zapraszamy też małżeństwa, które chcą prowadzić kursy dla narzeczonych lub pomagać przy ich organizacji o kontakt na powyższy telefon i adres mailowy.
 21. W związku z apelem Komisji Wychowania Katolickiego KEP do rodziców ws. deprawacji dzieci w szkołach, o którym informowaliśmy tydzień temu, na stolikach przy wyjściu z kościoła w dalszym ciągu znajdują się gotowe formularze oświadczeń, które mają na celu ochronę dzieci przed szkodliwymi dla nich treściami. Zachęcamy do zabrania formularzy do domu i złożenia w szkole. Najlepiej złożyć dwa egzemplarze ? na jednym prosić o podpis Dyrektora Szkoły lub placówki i zabrać do domu.
 22. Siostry Eucharystki: S. Janina Samolewicz i S. Magdalena Odolińska udają się na misje na Kubę. Na Mszy św. o godz. 12.00 Siostry otrzymają błogosławieństwo posłania na misje i opowiedzą o misyjnej działalności na Kubie.
 23. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 24. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.