Ogłoszenia – XXIII Niedziela Zwykła

8 września 2019
 1. Dzisiaj (w niedzielę) pragniemy wesprzeć nasze Seminarium Duchowne w Warszawie nie tylko modlitwą, ale i ofiarami składanymi na tacę. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Zapraszamy chętne dzieci do włączenia się w Scholę Dziecięcą „Violinki”. Śpiewamy na Mszach niedzielnych o godz. 10.30. Wszystkie informacje, m.in. o próbach, są dostępne na stronie internetowej parafii oraz u pana organisty.
 3. Spotkanie Wspólnoty Różańcowej dzisiaj (w niedzielę) o godz. 16.00 w dolnym kościele, a następnie o godz. 17.00 modlitwa różańcowa w kościele.
 4. ?Godzina Uwielbienia? we wtorek o godz. 20.00.
 5. Chór Parafialny „Lira” serdecznie zaprasza do zasilenia jego szeregów. Mile widziane są zarówno panie, jak i panowie. Próby odbywają się w czwartki o godz. 19.00 w dolnym kościele. W tym tygodniu spotkanie wyjątkowo w środę (11 września) o godz. 19.00 w dolnym kościele. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii oraz u pana organisty.
 6. Spotkanie Katechetek i Katechetów w czwartek o godz. 18.30 na plebanii.
 7. Spotkanie Bielanek w piątek o godz. 17.00 w dolnym kościele.
 8. Msza św. wypominkowa w intencji wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach rocznych w piątek o godz. 18.00.
 9. W piątek z racji 13. dnia miesiąca Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła i modlitwą różańcową po Mszy św. o godz. 18.00.
 10. Zapraszamy na spotkanie Oazy w piątek o godz. 19.00 w sali przy kancelarii.
 11. Zapraszamy uczestników Światowych Dni Młodzieży w Panamie na spotkanie w piątek o godz. 19.00 w dolnym kościele.
 12. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Włocławka na ogólnopolskie spotkanie modlitewne Polska pod Krzyżem, organizowane przez inicjatorów akcji Różaniec do Granic. W programie: Msza św., modlitwa różańcowa, nabożeństwo Drogi Krzyżowej, Apel Jasnogórski, Adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencje. Wyjazd obędzie się w sobotę o godz. 6.00 sprzed kościoła. Powrót w niedzielę w godzinach porannych. Koszt 60 zł. Na miejscu będzie możliwość zakupienia posiłku w cenie 10 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Prosimy osoby wyjeżdżające o opłacenie za wyjazd do czwartku włącznie.
 13. Zapraszamy wszystkich Ministrantów i Lektorów na spotkanie w sobotę o godz. 10.00 w dolnym kościele.
 14. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:
  – w piątek ? Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła,
  – w sobotę ? Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
 15. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Prymasowskiej Wspomożycielki w Rokitnie i Starostwo Pruszkowskie serdecznie zapraszają do udziału w XV Samorządowej Pielgrzymce pieszej do Sanktuarium w Rokitnie w 14. rocznicę koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Rokitniańskiej. Pielgrzymka wyruszy w środę 18 września o godz. 16.00 spod kościoła św. Floriana w Brwinowie. Mszę św. w Sanktuarium o godz. 18.00 odprawi ks. kard. Kazimierz Nycz. Po uroczystości zostanie podstawiony autokar na trasie Rokitno-Brwinów-Pruszków.
 16. Zapraszamy na tradycyjną pielgrzymkę do Częstochowy w rocznicę oddania parafii pod opiekę Matki Bożej w sobotę 5 października. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 17. Zapraszamy zakochanych, którzy chcą przygotować się do sakramentu małżeństwa na kurs dla narzeczonych. Kurs ma formę warsztatową: będą rozmowy we dwoje, świadectwa życia małżeństw i praktyczne porady. Spotkania rozpoczynają się 5 października i będą odbywać się w 4 kolejne soboty października. Liczba miejsc jest ograniczona ze względu na formę kursu. Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się mailowo: kursdlanarzeczonych2@gmail.com lub telefonicznie: 505 876 771. Zapraszamy też małżeństwa, które chcą prowadzić kursy dla narzeczonych lub pomagać przy ich organizacji o kontakt na powyższy telefon i adres mailowy.
 18. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 19. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.