Ogłoszenia – XXIV Niedziela Zwykła (12 września 2021)

 1. Spotkanie Wspólnoty Różańcowej na nabożeństwie różańcowym dzisiaj (w niedzielę) o godz. 17.00.
 2. Po wakacjach wznawiamy „Godzinę Uwielbienia” przed Najświętszym Sakramentem zakończoną Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy w każdy wtorek o godz. 20.00 począwszy od najbliższego wtorku (14 września).
 3. Parafia organizuje przygotowanie do bierzmowania osób dorosłych, które z różnych przyczyn wcześniej nie mogły przystąpić do tego sakramentu. Zapisy i pierwsze spotkanie odbędą się w środę o godz. 20.00 w sali przy kancelarii.
 4. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00. Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w piątek od godz. 15.00 do 16.00.
 5. W piątek w związku ze ślubem nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Intencja Mszy św. zostanie odprawiona o godz. 18.00.
 6. Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II organizuje pielgrzymkę pieszą z Warki do Wrociszewa, miejsca pracy Stanisława Wyszyńskiego, ojca bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się w sobotę. W programie Msza św. o godz. 9.00 w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Warce, po której nastąpi wymarsz do Wrociszewa. Dojazd we własnym zakresie.
 7. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia: – w poniedziałek – Wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła; – we wtorek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego; – w środę – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej; – w czwartek – Wspomnienie Świętych Męczenników Korneliusza, Papieża i Cypriana, Biskupa; – w piątek – Wspomnienie Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, Biskupa; – w sobotę – Święto Św. Stanisława Kostki, Zakonnika, Patrona Polski i naszej archidiecezji, dzieci i młodzieży.
 8. Rodzina Eucharystyczna z Siostrą Julią zaprasza na spotkanie w sobotę o godz. 10.00 w dolnym kościele.
 9. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania ze Szkół ponadpodstawowych, którzy przez rok przygotowywali się przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w sobotę, najpierw na Mszy św. o godz. 18.00 a następnie po Mszy św. o godz. 19.00 w kościele.
 1. W miesiącu wrześniu dzieci ze szkół podstawowych z naszej parafii przystąpią do I Komunii św. w następującym porządku: – w sobotę (18 września) o godz. 11.00 – Szkoła Podstawowa nr 8 (grupa 1); – w niedzielę (19 września) o godz. 10.30 – Szkoła Podstawowa nr 8 (grupa 2), o godz. 
– godz. 13.15 – Szkoła Podstawowa nr 3 (grupa 1), o godz. 14.30 – Szkoła Podstawowa nr 3 (grupa 2) – spowiedź w sobotę 18 września od godz. 9.00; – w niedzielę (26 września) o godz. 10.30 – Szkoła Podstawowa nr 4 (grupa 1), o godz. 13.15 – Szkoła Podstawowa nr 4 (grupa 2) – spowiedź w sobotę 25 września od godz. 9.00. Osoby nie związane z tymi uroczystościami, jeśli to możliwe, zachęcamy do udziału we Mszach św. o innych godzinach.
 1. Zapraszamy na Narodowy Marsz Życia i Rodziny pod hasłem TATO – BĄDŹ, PROWADŹ, CHROŃ!, który odbędzie się w następną niedzielę w Warszawie. Marsz wyruszy o godz. 11.30 z Placu Zamkowego, a zakończy się ok. godz. 12.30 przy Kościele Sióstr Wizytek. Rycerze św. Jana Pawła II proszą o wsparcie przez uczestnictwo w marszu./Zachęcamy do udziału.
 2. Zapraszamy w imieniu Organizatorów, tj. Ministerstwa Obrony Narodowej, na Piknik Wojskowy pt. „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, który odbędzie się w następną niedzielę przed naszym kościołem na ul. Berenta od godz. 13.00 do 18.00. O godz. 18.00 zapraszamy na uroczystą Mszę św. z towarzyszeniem Reprezentacyjnego Chóru Wojska Polskiego. Po Mszy św. odbędzie się koncert w/w Chóru Wojskowego. Po Mszach św. będzie można nabyć Album Wojskowy w zakrystii za 10 zł.
 3. Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II zaprasza bielanki, ministrantów i lektorów wraz z rodzinami na piknik rodzinny do Klubu Jeździeckiego „Patataj” w Kaniach w sobotę 25 września od godz. 11.00. W programie m.in. Msza święta, jazda konna lub kucykiem, ognisko, ciepły posiłek i wiele innych atrakcji. Dojazd we własnym zakresie.
 4. Zapraszamy na tradycyjną pielgrzymkę do Częstochowy w rocznicę oddania parafii pod opiekę Matki Bożej w sobotę 2 października. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 5. Zapraszamy na wystawę zdjęć pt. „Autyzm niejedno ma imię” przedstawiającą dzieci i terapeutów ze szkoły Przylądek dla dzieci ze spektrum autyzmu. Wystawa znajduje się w Nowej Stacji w Pruszkowie do połowy listopada. 
 6. Dzisiaj (w niedzielę) wspieramy nasze Seminarium Duchowne w Warszawie nie tylko modlitwą, ale i ofiarami składanymi na tacę. Dziękujemy i prosimy o modlitwę w intencji powołań. Do naszego Seminarium aktualnie na I Rok zgłosiło się 10 kleryków
 7. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 8. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.