Ogłoszenia – XXIV Niedziela Zwykła (13 września 2020)

1. Przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele oraz dezynfekcji dłoni przy wejściu do kościoła i przy podejściu do konfesjonału. Osoby, które nie mogą nosić maseczek, prosimy o przychodzenie do kościoła w przyłbicach.
  2. Dzisiaj pragniemy wesprzeć nasze Seminarium Duchowne w Warszawie nie tylko modlitwą, ale i ofiarami składanymi na tacę. Prosimy o modlitwę w intencji powołań. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. Spotkanie Wspólnoty Różańcowej dzisiaj o godz. 16.00 w kościele, a następnie o godz. 17.00 modlitwa różańcowa.
  4. Godzina Uwielbienia we wtorek o godz. 20.00.
  5. Zapraszamy młodzież licealną, studencką i pracującą na spotkanie Ruchu Światło-Życie, czyli Oazy w piątek o godz. 19.00 w dolnym kościele. Zachowujemy wszystkie zalecenia sanitarne. Oaza ma ciekawą propozycję działalności również przez internet.
  6. Zapraszamy na spotkania Ministrantów młodszych i starszych, Lektorów oraz wszystkich chętnych do działalności na rzecz Parafii w ramach wspólnoty ministranckiej w sobotę o godz. 11.00 w dolnym kościele.
  7. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:
    – w poniedziałek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
    – we wtorek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;
    – w środę – Wspomnienie Świętych Męczenników Korneliusza, Papieża i Cypriana, Biskupa;
    – w czwartek – Wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, Biskupa;
    – w piątek – Święto św. Stanisława Kostki, Zakonnika, Patrona Polski oraz Dzieci i Młodzieży.
  8. Za tydzień dzieci ze szkół podstawowych z naszej parafii przystąpią do I Komunii św. w następującym porządku:
    – w sobotę o godz. 12.00 grupa dodatkowa – spowiedź w piątek od godz. 16.00;
    – w niedzielę o godz. 10.30 Szkoła Podstawowa nr 6 i nr 4, a o godz. 13.15 Szkoła Podstawowa nr 39 – spowiedź w sobotę od godz. 9.00.
    Rocznica I Komunii św. w następną niedzielę (27 września) o godz. 10.30.
    Osoby nie związane z tymi uroczystościami, jeśli to możliwe, zachęcamy do udziału we Mszach św. o innych godzinach.
  9. Zapraszamy na Koncert Patriotyczny „Dla Ciebie Ojczyzno” w 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II i 100 rocznicę Cudu nad Wisłą w wykonaniu artystów solistów Warszawskiej Opery Kameralnej i Opery Królewskiej w następną niedzielę o godz. 19.00 w kościele.
  10. Zapraszamy do zakupu prasy i książek katolickich w kiosku parafialnym, który jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 17.00-18.00 oraz w niedziele od godz. 8.30 do 13.00.
  11. Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP na Żbikowie organizuje Mszę św. „Big-bitową” z okazji 100 rocznicy urodzin śp. ks. Leona Kantorskiego, która odbędzie się w następną niedzielę o godz. 12.00.
  12. Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Pruszkowie organizuje pielgrzymkę autokarową do Włoch śladami Świętych Mistyków: O. Pio i O. Dolindo w dniach 5–17 października. W programie takie miejsca jak: Arezzo, Rzym i Watykan, Pompeje, Sorrento, Capri, Neapol, San Giovanni Rotondo, Monte Sant Angelo, Lanciano, Manopello, Loreto i Wenecja. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w par. MBNP u księdza Proboszcza Mariusza Zapolskiego.
  13. Informacja dla osób przyjmujących Komunię św. na rękę. Komunia św. wyłącznie na rękę jest udzielana w kościele przed kaplicą św. Antoniego. Osoby chcące przyjąć Komunię w ten sposób prosimy o podejście do kaplicy św. Antoniego, a następnie zdjęcie maseczki i wyciągnięcie obu dłoni jedna pod drugą. Praworęczni układają prawą dłoń pod lewą. Gdy kapłan lub szafarz położy komunikant na dłoni, przyjmujący prawą dłonią bierze komunikant i wkłada do ust w obecności udzielającego Komunii, a potem odchodzi na miejsce. Analogicznie leworęczni, czyli lewa ręka jest ułożona pod prawą dłonią. Prosimy również o sprawdzenie, czy na dłoni nie pozostała cząsteczka komunikantu. Jeśli tak, to prosimy koniec palca zwilżyć śliną i znalezioną cząstkę na ręce włożyć do ust. Jest to wyraz szacunku nawet do najdrobniejszej cząstki Ciała Pańskiego.
  15. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

w soboty: 10:00-11:00