Ogłoszenia – XXIV Niedziela Zwykła

15 września 2019
 1. Dzisiaj (w niedzielę) rozpoczyna się IX Tydzień Wychowania, którego mottem są słowa skierowane do Jezusa przez jego przyszłych uczniów: ?Nauczycielu gdzie mieszkasz??. Prawdopodobnie nie spodziewali się tego, że konsekwencją postawienia takiego pytania będzie radykalna zmiana ich życia. Ogarniamy modlitwą Rodziców, Duszpasterzy, Nauczycieli i Wychowawców.
 2. ?Godzina Uwielbienia? we wtorek o godz. 20.00.
 3. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Prymasowskiej Wspomożycielki w Rokitnie i Starostwo Pruszkowskie serdecznie zapraszają do udziału w XV Samorządowej Pielgrzymce pieszej do Sanktuarium w Rokitnie w 14. rocznicę koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Rokitniańskiej. Pielgrzymka wyruszy w środę o godz. 16.00 spod kościoła św. Floriana w Brwinowie. Mszę św. w Sanktuarium o godz. 18.00 odprawi ks. kard. Kazimierz Nycz. Po uroczystości zostanie podstawiony autokar na trasie Rokitno-Brwinów-Pruszków.
 4. Próba Chóru Parafialnego „Lira” w czwartek o godz. 19.00 w dolnym kościele.
 5. Spotkanie Wspólnoty Oazowej w piątek o godz. 19.30 w sali przy kancelarii.
 6. Spotkanie Rodziców i Dzieci Przygotowujących się do I Komunii Św. uczniów klas trzecich ze Szkół Podstawowych nr 3, 4, 6, 8 i 39 w następną niedzielę o godz. 16.45 w kościele.
 7. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:
  – w poniedziałek ? Wspomnienie Świętych Męczenników Korneliusza, Papieża i Cypriana, Biskupa;
  – we wtorek ? Wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, Biskupa;
  – w środę ? Święto św. Stanisława Kostki, Zakonnika, Patrona Polski i naszej archidiecezji;
  – w piątek – Wspomnienie Świętych Męczenników Andrzeja Kim Taegon, Kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;
  – w sobotę ? Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 8. Zapraszamy na pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych w poniedziałek 23 września o godz. 19.00 w dolnym kościele. Zapraszamy nie tylko uczniów klas pierwszych, ale również starszych klas, którzy z różnych przyczyn jak dotąd nie przystąpili do bierzmowania.
 9. Zapraszamy na tradycyjną pielgrzymkę do Częstochowy w rocznicę oddania parafii pod opiekę Matki Bożej w sobotę 5 października. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 10. Zapraszamy zakochanych, którzy chcą przygotować się do sakramentu małżeństwa na kurs dla narzeczonych. Kurs ma formę warsztatową: będą rozmowy we dwoje, świadectwa życia małżeństw i praktyczne porady. Spotkania rozpoczynają się 5 października i będą odbywać się w 4 kolejne soboty października. Liczba miejsc jest ograniczona ze względu na formę kursu. Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się mailowo: kursdlanarzeczonych2@gmail.com lub telefonicznie: 505 876 771. Zapraszamy też małżeństwa, które chcą prowadzić kursy dla narzeczonych lub pomagać przy ich organizacji o kontakt na powyższy telefon i adres mailowy.
 11. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 12. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.