Ogłoszenia – XXIX Niedziela Zwykła (17 października 2021)

 1. Uroczyste rozpoczęcie XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, którego temat brzmi: Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja odbyło się w dniach 9 i 10 października w Rzymie. Dzisiaj (w niedzielę) rozpoczyna się faza diecezjalna Synodu. Przedstawiciele naszej parafii wraz z ks. Proboszczem uczestniczą w uroczystej Mszy św. inaugurującej Synod w naszej archidiecezji.
 2. Nasza parafia wraz z Rycerzami Jana Pawła II zorganizowała zbiórkę krwi, która jest niezwykle potrzebna do ratowania zdrowia i życia ludzi. Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa jest (będzie) zaparkowany przy kościele dzisiaj (w niedzielę) od godz. 10.00 do 14.00. Zachęcamy do oddawania krwi.
 3. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj (w niedzielę) o godz. 17.00. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie są odprawiane po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30. Wszystkie dzieci, a zwłaszcza pierwszokomunijne zapraszamy w czwartki o godz. 18.30.
 4. Zapraszamy na spotkanie młodzież, która przez cały rok przygotowywała się do bierzmowania. Zapraszamy w poniedziałek najpierw na Mszę św. o godz. 18.00 i nabożeństwo różańcowe, a następnie na katechezę w kościele.
 5. Godzina Uwielbienia” we wtorek o godz. 20.00.
 6. Zapraszamy na bardzo ciekawe wydarzenie pod nazwą Qulturalne Bierzmowanie, które odbędzie się pod Patronatem Parafii pruszkowskich i Prezydenta Miasta w czwartek o godz. 19.00 w Centrum Kultury i Sportu. W programie koncert zespołu dlaTego, prezentacja multimedialna i świadectwa. Zapraszamy młodzież, zarówno przed jak i po Bierzmowaniu. Wstęp wolny.
 7. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00. Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w piątek od godz. 15.00 do 16.00.
 8. Zbiórka Ministrantów młodszych i Kandydatów oraz wszystkich chętnych chłopców z klas III i IV, którzy chcieliby być Ministrantami w piątek o godz. 17.00 w sali przy kancelarii. Spotkanie Ministrantów starszych i Lektorów w piątek o godz. 19.00 również w sali przy kancelarii.
 9. Spotkanie Bielanek i Kandydatek w piątek o godz. 17.15 w dolnym kościele. 
 10. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia: – w poniedziałek – Święto Św. Łukasza, Ewangelisty, Patrona Służby Zdrowia; – we wtorek – Wspomnienie Bł. Jerzego Popiełuszki, Kapłana i Męczennika; – w środę – Wspomnienie Św. Jana Kantego, Kapłana; – w piątek – Wspomnienie Św. Jana Pawła II, Papieża.
 11. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Misyjna, której motywem przewodnim będą słowa z Pisma Świętego Nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli (Dz 4, 20). Ofiary zebrane na tacę podczas wszystkich Mszy św. zostaną przeznaczone na potrzeby misji świętych.
 12. Tradycyjną formą modlitwy za zmarłych są Wypominki. W naszej Parafii podobnie jak w latach ubiegłych przyjmujemy Wypominki Jednorazowe. W intencji zmarłych polecanych w Wypominkach Jednorazowych zostaną odprawione Msze św. zbiorowe o godz. 18.00 w dniach 2–6 oraz 8 listopada, a także będziemy modlić się modlitwą różańcową w niedzielę 7 listopada o godz. 17.00. Wypominki Jednorazowe będą odczytane w ośmiu częściach. Pierwsza część będzie odczytana w czasie procesji na cmentarzu 1-go listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 14.00, kolejne części w czasie Mszy św. oraz modlitwy różańcowej. Przyjmujemy także Wypominki Roczne, czyli 12 Mszy św. zbiorowych odprawianych przez cały rok w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 18.00. Na stolikach przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki z informacją o modlitwie za zmarłych, na których można zapisać ich imiona i złożyć na ręce kapłanów w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 13. Przypominamy o opłatach grobów ziemnych za dysponowanie grobem na kolejne 20 lat. Prosimy o dopełnienie formalności w kancelarii. Groby zaniedbane powyżej 20 lat będą przygotowywane do odpłatnego przekazania następnym dysponentom.
 14. Mając na uwadze bezpieczeństwo pieszych poruszających się przy kościele, jak i ochronę zabytkowego kościoła zgodnie z przepisami prawa przeciwpożarowego wprowadzamy ograniczenie wjazdu zbyt dużej ilości samochodów na teren kościoła poprzez instalacje szlabanów. 
Wjazd na parking będzie od ul. Hubala, a wyjazd na ul. Kościelną. Na terenie kościoła może zaparkować nie więcej niż 40 samochodów łącznie z samochodami pracowników. Tablica elektroniczna będzie wyświetlać ilość wolnych miejsc na parkingu. Jeśli wyświetli się cyfra zero, nie będzie można wjechać na parking.  Parking jest przeznaczony przede wszystkim dla osób przybywających samochodami na nabożeństwa w kościele, Adorację Najświętszego Sakramentu i do kancelarii parafialnej. Pierwsze półtorej godziny będzie bezpłatne, a następne godziny będą płatne, ponieważ sporo kierowców parkuje cały dzień blokując miejsca dla przyjeżdzających na uroczystości pogrzebowe. Regulamin parkingu wydrukujemy w następnym biuletynie.
 1. Nasza parafialna Caritas regularnie wspiera osoby potrzebujące pomocy. W związku z tym organizujemy zbiórkę do puszek dzisiaj (w niedzielę) po wszystkich Mszach świętych.
 2. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 3. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.