Ogłoszenia – XXIX Niedziela Zwykła (18 października 2020)

1. W związku z rosnącą liczbą zachorowań i zaleceniami Sanepidu apelujemy o nie lekceważenie obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele oraz dezynfekcji dłoni przy wejściu do kościoła i przy podejściu do konfesjonału. Osoby, które nie mogą nosić maseczek, prosimy o przychodzenie do kościoła w przyłbicach.
  2. Kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane na terenie Archidiecezji Warszawskiej. Skorzystanie z dyspensy oznacza, iż nieobecność na Mszy św. nie jest grzechem. Jednocześnie prosi wszystkich wiernych o modlitwę o ustanie pandemii, troskę o chorych i odpowiedzialne zachowywanie obostrzeń sanitarnych.
  3. Dzisiaj (w niedzielę) przypada Niedziela Misyjna. Za ofiary zebrane na tacę, przeznaczone na potrzeby misji świętych, składamy serdeczne Bóg zapłać.
  4. W związku z ograniczeniem liczby osób w kościele, spotkanie dla Dzieci Pierwszokomunijnych wraz z ich Rodzicami odbędzie się dzisiaj (w niedzielę) w dwóch grupach: Dzieci i Rodzice ze Szkoły Podstawowej nr 4, 6 i 39 o godz. 14.45, a Dzieci i Rodzice ze Szkoły Podstawowej nr 3 i 8 o godz. 15.45. Natomiast spotkanie samych Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 4, 6 i 39 odbędzie się we wtorek o godz. 19.00 w kościele, a ze Szkoły Podstawowej nr 3 i 8 w środę o godz. 19.00 również w kościele.
  5. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj (w niedzielę) o godz. 17.00. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie będą odprawiane po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30. Wszystkie dzieci, a zwłaszcza pierwszokomunijne zapraszamy w czwartki o godz. 18.30.
  6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania (dorosłych i młodzieży), którzy w sobotę przystąpią do tego sakramentu, w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele. Spowiedź kandydatów w piątek od godz. 17.00, a następnie próba o godz. 19.00
  7. Godzina Uwielbienia we wtorek o godz. 20.00.
  8. Spotkanie Bielanek w czwartek o godz. 17.30 w dolnym kościele.
  9. Zapraszamy młodzież licealną, studencką i pracującą na spotkanie Ruchu Światło-Życie, czyli Oazy w piątek o godz. 19.00 w dolnym kościele. Zachowujemy wszystkie zalecenia sanitarne. Oaza ma ciekawą propozycję działalności również przez internet.
  10. K kard. Kazimierz Nycz udzieli bierzmowania grupie młodzieży i dorosłych, którzy przygotowali się do przyjęcia tego sakramentu, w sobotę o godz. 18.30. W związku z tą uroczystością, nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Z powodu sytuacji epidemicznej i wprowadzonych obostrzeń, we Mszy św. o godz. 18.30 będą mogli uczestniczyć wyłącznie kandydaci do bierzmowania i osoby, które zamówiły intencje Mszy św. Będzie ona transmitowana przez internet. Prosimy pozostałe osoby o nie przyjście do kościoła na tę Mszę świętą.
  11. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:
    – w poniedziałek – Wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, Kapłana i Męczennika;
    – we wtorek – Wspomnienie św. Jana Kantego, Kapłana;
    – w czwartek – Wspomnienie św. Jana Pawła II, Papieża.
  12. Tradycyjną formą modlitwy za zmarłych są Wypominki. W naszej Parafii podobnie jak w latach ubiegłych przyjmujemy Wypominki Jednorazowe. W intencji zmarłych polecanych w Wypominkach Jednorazowych zostaną odprawione Msze św. zbiorowe w niedzielę 1 listopada o godz. 13.15 oraz w dniach 2–7 listopada o godz. 18.00, a także będziemy modlić się modlitwą różańcową w niedzielę 8 listopada o godz. 17.00. Wypominki Jednorazowe będą odczytane w ośmiu częściach w czasie tych Mszy św. oraz modlitwy różańcowej. W tym roku z powodu sytuacji epidemii procesji na cmentarzu 1-go listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie.

Przyjmujemy także Wypominki Roczne, czyli 12 Mszy św. zbiorowych odprawianych przez cały rok w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 18.00. Na stolikach przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki z informacją o modlitwie za zmarłych, na których można zapisać ich imiona i złożyć na ręce kapłanów w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

1. Przypominamy o opłatach grobów ziemnych za dysponowanie grobem na kolejne 20 lat. Prosimy o dopełnienie formalności w kancelarii. Groby zaniedbane powyżej 20 lat będą przygotowywane do odpłatnego przekazania następnym dysponentom.
  2. Zapraszamy do zakupu prasy i książek katolickich w kiosku parafialnym, który jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 17.00-18.00 oraz w niedziele od godz. 8.30 do 13.00.
  3. Informacja dla osób przyjmujących Komunię św. na rękę. Komunia św. wyłącznie na rękę jest udzielana w kościele przed kaplicą św. Antoniego. Osoby chcące przyjąć Komunię w ten sposób prosimy o podejście do kaplicy św. Antoniego, a następnie zdjęcie maseczki i wyciągnięcie obu dłoni jedna pod drugą. Praworęczni układają prawą dłoń pod lewą. Gdy kapłan lub szafarz położy komunikant na dłoni, przyjmujący prawą dłonią bierze komunikant i wkłada do ust w obecności udzielającego Komunii, a potem odchodzi na miejsce. Analogicznie leworęczni, czyli lewa ręka jest ułożona pod prawą dłonią. Prosimy również o sprawdzenie, czy na dłoni nie pozostała cząsteczka komunikantu. Jeśli tak, to prosimy koniec palca zwilżyć śliną i znalezioną cząstkę na ręce włożyć do ust. Jest to wyraz szacunku nawet do najdrobniejszej cząstki Ciała Pańskiego.
  5. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

w soboty: 10:00-11:00