Ogłoszenia – XXV Niedziela Zwykła (19 września 2021)

 1. Zapraszamy w imieniu Organizatorów, tj. Ministerstwa Obrony Narodowej, na Piknik Wojskowy „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, który odbędzie się dzisiaj (w niedzielę) przy naszym kościele od godz. 13.00 do 18.00. O godz. 18.00 zapraszamy na uroczystą Mszę św. z towarzyszeniem Reprezentacyjnego Chóru Wojska Polskiego. Po Mszy św. odbędzie się koncert w/w Chóru Wojskowego. Po Mszach św. będzie można nabyć Album Wojskowy w zakrystii za 10 zł.
Dla osób przyjeżdżających na Mszę św. samochodami zostały przygotowane dwa parkingi: jeden przy Sądzie Rejonowym (róg Hubala i Kraszewskiego), drugi na tyłach budynku Urzędu Miasta przy ul. Kraszewskiego 14/16.
 1. Godzina Uwielbienia” przed Najświętszym Sakramentem zakończona Apelem Jasnogórskim we wtorek o godz. 20.00.
 2. Parafia organizuje przygotowanie do bierzmowania osób dorosłych, które z różnych przyczyn wcześniej nie mogły przystąpić do tego sakramentu. Kolejne spotkanie odbędzie się w środę o godz. 20.00 w sali przy kancelarii.
 3. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00. Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w piątek od godz. 15.00 do 16.00.
 4. Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II zaprasza bielanki, ministrantów i lektorów wraz z rodzinami na piknik rodzinny do Klubu Jeździeckiego „Patataj” w Kaniach w sobotę od godz. 11.00. W programie m.in. Msza święta, jazda konna lub kucykiem, ognisko, ciepły posiłek i wiele innych atrakcji. Dojazd we własnym zakresie.
 5. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia: – w poniedziałek – Wspomnienie Świętych Męczenników Andrzeja Kim Taegon, Kapłana, Pawła CHONG HASANG i Towarzyszy; – we wtorek – Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; – w czwartek – Wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny, Kapłana; – w sobotę – Wspomnienie Bł. Władysława z Gielniowa, Kapłana.
 6. W następną niedzielę dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 przystąpią do I Komunii św. o godz. 10.30 (grupa 1) i o godz. 13.15 (grupa 2). Spowiedź w sobotę (25 września) od godz. 9.00. Osoby nie związane z tymi uroczystościami, jeśli to możliwe, zachęcamy do udziału we Mszach św. o innych godzinach.
 7. Zapraszamy na pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych, którzy w tym roku rozpoczynają przygotowanie do tego sakramentu. Zapraszamy w poniedziałek 27 września najpierw na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie na spotkanie w kościele. Zapraszamy nie tylko uczniów klas pierwszy, ale również starszych klas, którzy z różnych przyczyn jak dotąd nie przystąpili do bierzmowania.
 8. Zapraszamy na tradycyjną pielgrzymkę do Częstochowy w rocznicę oddania parafii pod opiekę Matki Bożej w sobotę 2 października. Wyjazd o 7.00. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 9. Dzieci ze szkół podstawowych z naszej parafii będą obchodzić Rocznicę I Komunii św. w niedzielę 3 października o godz. 10.30 (Szkoły Podstawowe nr 3 i 8) i o godz. 13.15 (Szkoły Podstawowe nr 4, 6 i 39). Osoby nie związane z tymi uroczystościami, jeśli to możliwe, zachęcamy do udziału we Mszach św. o innych godzinach.
 10. Zapraszamy na wystawę zdjęć „Autyzm niejedno ma imię” przedstawiającą dzieci i terapeutów ze szkoły Przylądek dla dzieci ze spektrum autyzmu. Wystawa znajduje się w Nowej Stacji w Pruszkowie do połowy listopada.
 11. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 12. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.