Ogłoszenia – XXV Niedziela Zwykła (20 września 2020)

 1. Przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele oraz dezynfekcji dłoni przy wejściu do kościoła i przy podejściu do konfesjonału. Osoby, które nie mogą nosić maseczek, prosimy o przychodzenie do kościoła w przyłbicach.
 2. Z przykrością zawiadamiamy, że Koncert Patriotyczny „Dla Ciebie Ojczyzno”, który miał odbyć się dzisiaj (w niedzielę) wieczorem został odwołany przez organizatorów.
 3. Spotkania kandydatów do Bierzmowania, którzy przez rok przygotowują się  do przyjęcia tego Sakramentu w październiku, zapraszamy na spotkanie z Ks. Kamilem w najbliższy poniedziałek o godz. 19.00 w kościele. Następne spotkanie 28. września również w poniedziałek.

Natomiast młodzież z klas pierszych Szkół ponadpodstawowych rozpocznie przygotowanie do Bierzmowania 5. października.

 1. Godzina Uwielbienia we wtorek o godz. 20.00.
 2. W piątek przypada 67 rocznica aresztowania Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego Prymasa Polski. Będziemy modlić się o dobre przygotowanie do beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego.
 3. Zapraszamy młodzież licealną, studencką i pracującą na spotkanie Ruchu Światło-Życie, czyli Oazy w piątek o godz. 19.00 w dolnym kościele. Zachowujemy wszystkie zalecenia sanitarne. Oaza ma ciekawą propozycję działalności również przez internet.
 4. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:
  – w poniedziałek – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
  – w środę – Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, Kapłana;
  – w piątek – Wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, Kapłana, Patrona Warszawy.
 5. Caritas parafialna wraz z Siostrą Jadwigą opiekuje się wieloma potrzebującymi z naszej parafii, stąd też organizujemy zbiórkę do puszek w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św.
 6. Dzieci ze szkół podstawowych z naszej parafii będą obchodzić Rocznicę I Komunii św. w następną niedzielę o godz. 10.30. Osoby nie związane z tą uroczystością, jeśli to możliwe, zachęcamy do udziału we Mszach św. o innych godzinach.
 7. Zapraszamy do zakupu prasy i książek katolickich w kiosku parafialnym, który jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 17.00-18.00 oraz w niedziele od godz. 8.30 do 13.00.
 8. W związku z tym, że coraz więcej osób chorych pragnie przyjmować Komunię Świętą w domach, poszukujemy mężczyzn z nieposzlakowaną opinią, którzy chcieliby pełnić posługę nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. Chętnych Panów prosimy o zgłaszanie się do ks. Proboszcza.
 9. Zapraszamy zakochanych, którzy chcą przygotować się do sakramentu małżeństwa na kurs dla narzeczonych w formie warsztatowej. Spotkania rozpoczynają się 20 października i będą odbywać się przez 8 kolejnych wtorków. Liczba miejsc jest ograniczona ze względu na formę kursu. Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się mailowo (kursdlanarzeczonych@gmail.com) lub telefonicznie (+48605722942). Zapraszamy też małżeństwa, które chcą prowadzić kursy dla narzeczonych lub pomagać przy ich organizacji o kontakt na powyższy telefon i adres mailowy.
 10. Informacja dla osób przyjmujących Komunię św. na rękę. Komunia św. wyłącznie na rękę jest udzielana w kościele przed kaplicą św. Antoniego. Osoby chcące przyjąć Komunię w ten sposób prosimy o podejście do kaplicy św. Antoniego, a następnie zdjęcie maseczki i wyciągnięcie obu dłoni jedna pod drugą. Praworęczni układają prawą dłoń pod lewą. Gdy kapłan lub szafarz położy komunikant na dłoni, przyjmujący prawą dłonią bierze komunikant i wkłada do ust w obecności udzielającego Komunii, a potem odchodzi na miejsce. Analogicznie leworęczni, czyli lewa ręka jest ułożona pod prawą dłonią. Prosimy również o sprawdzenie, czy na dłoni nie pozostała cząsteczka komunikantu. Jeśli tak, to prosimy koniec palca zwilżyć śliną i znalezioną cząstkę na ręce włożyć do ust. Jest to wyraz szacunku nawet do najdrobniejszej cząstki Ciała Pańskiego.
 11. W najbliższym czasie planujemy wykonać pilne prace na terenie wokół kościoła. Najważniejsza inwestycja, którą musimy podjąć, to zabezpieczenie cegieł na wieżach kościoła, które przez lata uległy degradacji. Niektóre z nich odpadły od wieży kościoła stanowiąc zagrożenie dla przechodniów. Niebezpieczne miejsca, którędy nie można przechodzić, zaznaczyliśmy taśmą. Zamierzamy również wykonać wyjazd z terenu kościoła na ulicę Hubala, aby zwiększyć bezpieczeństwo przychodzących i przyjeżdżających do kościoła. Otrzymaliśmy już na to pozwolenie z Urzędu Miasta. Kolejna pilna sprawa to uporządkowanie drzew wokół kościoła. Parafia zleciła ich zbadanie, ponieważ jedno z nich mające niemal 60 lat uległo degradacji. Chociaż zewnętrznie wyglądało bardzo dobrze, podczas silnego wiatru przewróciło się w kierunku kościoła, oprócz zniszczenia chodnika nie powodując większego nieszczęścia. Poprosiliśmy także odpowiedzialne osoby z Urzędu Miasta, aby we własnym zakresie przeprowadziły kontrolę stanu naszych drzew. Okazało się, że kilka z nich trzeba natychmiast wyciąć lub zabezpieczyć, aby nie stanowiły zagrożenia dla przechodzących osób i pojazdów. Szczegółowe instrukcje mamy otrzymać z Urzędu Miasta. Liczymy na zrozumienie i wsparcie.
 12. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 13. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.