Ogłoszenia – XXVI Niedziela Zwykła (26 września 2021)

1. Dzisiaj (w niedzielę) obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy pod hasłem Ku stale rosnącemu „my”. Pamiętajmy w sposób szczególny w swojej modlitwie o Polakach na emigracji, o tych, którzy przybyli do naszego kraju zza wschodniej granicy oraz migrantach i uchodźcach na całym świecie, a zwłaszcza o ofiarach konfliktów zbrojnych na Bliskim Wschodzie.
  2. Dzisiaj (w niedzielę) w naszej parafii odbywają się badania niedzielnych praktyk religijnych (dominicantes i communicantes), czyli uczestniczących we Mszy św. i przyjmujących Komunię św., które są prowadzone na potrzeby statystyki kościelnej.
  3. Zapraszamy na pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych, którzy w tym roku rozpoczynają przygotowanie do tego sakramentu. Zapraszamy w poniedziałek najpierw na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie na spotkanie w kościele. Zapraszamy nie tylko uczniów klas pierwszych, ale również starszych klas, którzy z różnych przyczyn jak dotąd nie przystąpili do bierzmowania.
  4. Od tego miesiąca w archikatedrze warszawskiej 28. dnia każdego miesiąca o godz. 19.00 będzie sprawowana Msza święta dziękczynna za beatyfikację Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Natomiast po Mszy świętej odprawianej w każdy wtorek w ciągu roku o godz. 19.00 będzie można otrzymać błogosławieństwo relikwiami bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zapraszamy do udziału we Mszy świętej i modlitwie o owoce beatyfikacji za wstawiennictwem bł. Kardynała Wyszyńskiego we wtorek o godz. 19.00, której będzie przewodniczył abp Stanisław Budzik metropolita lubelski.
  5. Godzina Uwielbienia” we wtorek o godz. 20.00.
  6. Parafia organizuje przygotowanie do bierzmowania osób dorosłych, które z różnych przyczyn wcześniej nie mogły przystąpić do tego sakramentu. Kolejne spotkanie odbędzie się w środę o godz. 20.00 w sali przy kancelarii.
  7. W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. do Najświętszego Serca Jezusa i Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00 i 18.00. Msza św. z udziałem dzieci o godz. 17.00. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. i od godz. 16.30.
  8. W Pierwszy Piątek Miesiąca kapłani odwiedzą chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną w godz. od 9.00 do 13.00.
  9. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
    Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w piątek od godz. 15.00 do 16.00.
  10. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które w dni powszednie będą odprawiane po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30. Wszystkie dzieci, a zwłaszcza pierwszokomunijne zapraszamy w czwartki o godz. 18.30. W następny czwartek odbędzie się poświęcenie i rozdanie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św.
  11. Tradycyjna Pielgrzymka na Jasną Górę w rocznicę oddania parafii pod opiekę Matki Bożej odbędzie się w sobotę. Wyjazd o 7.00 rano sprzed kościoła. Mamy jeszcze kilkanaście wolnych miejsc. Prosimy wszystkie osoby, które zarezerwowały miejsca o potwierdzenie udziału w pielgrzymce poprzez opłacenie pielgrzymki do czwartku włącznie. Koszt 50 zł.
  12. W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i Różaniec o godz. 8.00. Nastąpi też powołanie drugiej Męskiej Róży Różańcowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, Patrona Solidarności.
  13. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:
    – w poniedziałek – Wspomnienie Św. Wincentego à Paulo, Kapłana;
    – we wtorek – Wspomnienie Św. Wacława, Męczennika;
    – w środę – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu obchodzą imieniny biskupi pomocniczy naszej archidiecezji – biskup Rafał Markowski i biskup Michał Janocha. Prosimy o modlitwę w intencji Solenizantów;
    – w czwartek – Wspomnienie Św. Hieronima, Kapłana i Doktora Kościoła;
    – w piątek – Wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła;
    – w sobotę – Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.
  14. Dzieci ze szkół podstawowych z naszej parafii będą obchodzić Rocznicę I Komunii św. w następną niedzielę o godz. 10.30 (Szkoły Podstawowe nr 3 i 8) i o godz. 13.15 (Szkoły Podstawowe nr 4, 6 i 39). Osoby nie związane z tymi uroczystościami, jeśli to możliwe, zachęcamy do udziału we Mszach św. o innych godzinach.
  15. W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
  16. Wznawiamy spotkania Grupy Formacyjnej Godziny Uwielbienia w I-szą i III-ią Niedzielę miesiąca o godz. 19.00 w dolnym kościele. Spotkania mają charakter otwarty.
  17. Zapraszamy na wystawę zdjęć pt. „Autyzm niejedno ma imię” przedstawiającą dzieci i terapeutów ze szkoły Przylądek dla dzieci ze spektrum autyzmu. Wystawa znajduje się w Nowej Stacji w Pruszkowie do połowy listopada.
  18. W Biuletynie między innymi: intencje mszy świętych na cały tydzień, artykuł o Aniołach i Archaniołach, fotorelacja z pikniku wojskowego z okazji Dnia Sybiraka oraz plakat z nowym błogosławionym i kącik z zadaniami dla dzieci. Zapraszamy.
  20. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w soboty:

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne: