Ogłoszenia – XVII Niedziela Zwykła (25 lipca 2021)

 1. Dzisiaj (w niedzielę) przypada Święto św. Krzysztofa, patrona kierowców. W związku z tym po wszystkich Mszach św. organizujemy błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Za chwilę, w tej intencji będzie modlitwa, a po Mszy św. kapłani wyjdą z wodą święconą i pamiątkowymi breloczkami do samochodów zaparkowanych na parkingu przy kościele i przy ulicach wokół kościoła. Prosimy poczekać przy swoich samochodach.
 2. Gościmy dzisiaj na Mszy św. o godz. 13.15 Chór „Lira” z Żyrardowa. Opiekunką zespołu jest nasza parafianka Katarzyna Wojciechowska. Będą wykonywać pieśni podczas Mszy św.
 3. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
 4. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:
  – w poniedziałek – Wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny;
  – w sobotę – Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, Kapłana.
 5. W następną niedzielę przypada rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Powstańców o godz. 10.30 z udziałem Władz Powiatu i Miasta a także w wartą honorową Strzelców Rzeczypospolitej i co najważniejsze z udziałem Powstańców czy to bezpośrednio, czy przez Internet.
 6. W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 18.30.
 7. Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach na Jasną Górę: Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej, która wyruszy 5 sierpnia oraz 310. Warszawskiej Pielgrzymce Pieszej organizowanej przez Ojców Paulinów, która wyruszy 6 sierpnia.
 8. Apel naszego Arcypasterza: W związku z trwającą pandemią COVID-19 i brakiem skutecznego lekarstwa Kościół Warszawski apeluje o podejmowanie akcji szczepień dla dobra całej społeczności. Przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie, gdzie odbędzie się beatyfikacja Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, otwarto powszechnie dostępny punkt szczepień. Niech to będzie przykład konkretnej troski o dobro bliźniego, przykład dla wszystkich w Archidiecezji Warszawskiej przed zbliżającą się beatyfikacją.

Podpisał: Kazimierz Kardynał Nycz
Arcybiskup Metropolita Warszawski

 1. Starosta Pruszkowski p. Krzysztof Rymuza oraz Zarząd Powiatu Pruszkowskiego wraz z naszą Parafią zapraszają wszystkie chętne osoby powyżej 18 roku życia do skorzystania ze szczepienia przeciwko Covid-19, jednorazową szczepionką Jonhnson and Jonhnson.

Zaszczepić będzie można się w przyszłą niedzielę 1 sierpnia br. w godz. od 9.00 do 18.00 w namiocie, który będzie ustawiony przy naszym kościele, przy wejściu do kościoła z prawej strony.

Oferta skierowana jest do osób uprawnionych z wystawionym e-skierowaniem. Szczepienia nie wymagają wcześniejszego umówienia.

Dodam, że Papież Franciszek wraz Lekarską Komisją Doradczą Papieża zachęca do szczepienia się również tą szczepionką.

 

 1. Rycerze Jana Pawła II przygotowali piękny Kalendarz na Rok 2022 „Polscy Święci kanonizowani przez św. Jana Pawła II. Do nabycia przy wyjściu z kościoła.
 2. Zapowiedzi (o godz. 12.00).
 3. Z okazji wakacji życzymy urlopowiczom dobrego wypoczynku, pracującym siły i wytrwałości, a wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.