Ogłoszenia – XXVII Niedziela Zwykła (3 października 2021)

 1. Msza św. rozpoczynająca przygotowanie do I Komunii św. dzieci ze wszystkich szkół z naszej parafii odbędzie się dzisiaj (w niedzielę) o godz. 16.00. Natomiast spotkanie samych Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych ze Szkół Podstawowych nr 4, 6 i 39 we wtorek o godz. 19.00 w kościele, a ze Szkół Podstawowych nr 3 i 8 w środę o godz. 19.00 również w kościele.
 2. Dzisiaj (w niedzielę) przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu połączone z Nabożeństwem różańcowym o godz. 17.00. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie będą odprawiane po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30. Wszystkie dzieci, a zwłaszcza pierwszokomunijne zapraszamy w czwartki o godz. 18.30.
 3. Spotkanie Grupy Formacyjnej Godziny Uwielbienia dzisiaj (w niedzielę) po Mszy św. wieczornej w dolnym kościele. Grupa spotyka się w każdą pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca. Spotkania mają charakter otwarty.
 4. Godzina Uwielbienia” we wtorek o godz. 20.00.
 5. W czwartek przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza św. o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych również z naszej parafii o godz. 18.00.
 6. W czwartek przypada Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, doroczne święto wspólnot różańcowych. Serdecznie zapraszamy przedstawicieli wszystkich Róż Różańcowych naszej parafii, zarówno żeńskich jak i męskich, na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00 oraz różaniec w intencji rozwoju wspólnot różańcowych w naszej parafii, a następnie na krótkie spotkanie w dolnym kościele.
 7. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
  Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w piątek od godz. 15.00 do 16.00.
 8. Spotkanie Bielanek w piątek o godz. 17.15 w dolnym kościele.
 9. Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych w piątek o godz. 18.00.
 10. Bielanki wraz z S. Alicją wyjeżdżają na pielgrzymkę do Zakładu dla Niewidomych w Laskach. Zbiórka w sobotę o godz. 9.50 przy kościele.
 11. Zbiórka wszystkich ministrantów, lektorów i kandydatów wraz z rodzicami w sobotę o godz. 17.00 w dolnym kościele. Zapraszamy serdecznie także wszystkich chętnych chłopców z klas 3, 4 lub starszych, którzy chcą dołączyć do grona ministrantów.
 12. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:
  – w poniedziałek – Wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu;
  – we wtorek – Wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, Dziewicy.
 13. W następną niedzielę przypada XXI Dzień Papieski pod hasłem: Nie lękajcie się! Tradycyjnie tego dnia odbędzie się zbiórka do puszek na prowadzony przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia program stypendialny wyrównujący szanse edukacyjne młodzieży, pochodzącej z małych miejscowości.
 14. Bielanki będą rozprowadzać (sprzedawać) książki, modlitewniki, magnesy i zakładki do książek z bł. kard. Stefanem Wyszyńskim w następną niedzielę po wszystkich Mszach świętych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na fundusz Bielanek. Zapraszamy. 
 15. Intencje Mszalne na rok 2022 będą przyjmowane od następnego poniedziałku (11 października) od godz. 9.00. W poniedziałek i wtorek intencje będą przyjmowane w dolnym kościele, a w następne dni wyłącznie w kancelarii.
 16. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 17. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.