Ogłoszenia – XXVII Niedziela Zwykła (4 października 2020)

• W związku z rosnącą liczbą zachorowań i zaleceniami sanepidu apelujemy o nie lekceważenie obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele oraz dezynfekcji dłoni przy wejściu do kościoła i przy podejściu do konfesjonału. Osoby, które nie mogą nosić maseczek, prosimy o przychodzenie do kościoła w przyłbicach.
  • Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Dariusza Czupryńskiego, Orionistę, dyrektora Hospicjum Opatrzności Bożej w Wołominie, który opowie nam o pracy hospicjum. Po wszystkich Mszach św. będziemy mogli wspomóc działalność hospicjum ofiarami złożonymi na ręce ks. Dariusza.
  • Dzisiaj przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu połączone z Nabożeństwem różańcowym o godz. 17.00. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie będą odprawiane po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30. Wszystkie dzieci, a zwłaszcza pierwszokomunijne zapraszamy w czwartki o godz. 18.30.
  • Spotkanie grupy Godziny Uwielbienia dzisiaj po Mszy św. wieczornej w dolnym kościele. Grupa spotyka się w każdą pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca.
  • Spotkanie młodzieży ze szkół ponadpodstawowych, która rozpoczyna roczne przygotowanie do Bierzmowania w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele.
  • Godzina Uwielbienia we wtorek o godz. 20.00.
  • Spotkanie Bielanek w czwartek o godz. 17.30 w dolnym kościele.
  • Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych w piątek o godz. 18.00.
  • Zapraszamy młodzież licealną, studencką i pracującą na spotkanie Ruchu Światło-Życie, czyli Oazy w piątek o godz. 19.00 w dolnym kościele. Zachowujemy wszystkie zalecenia sanitarne. Oaza ma ciekawą propozycję działalności również przez internet.
  • Spotkanie ministrantów młodszych i starszych wraz z ich rodzicami w sobotę o godz. 11.00 w dolnym kościele. Zapraszamy na to spotkanie także wszystkich chłopców, którzy już pełnili posługę ministranta, a z różnych przyczyn ją przerwali. Opiekunem ministrantów od tego roku jest ks. Józef.
  • W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:
    – w poniedziałek – Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, Dziewicy;
    – w środę – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
  • W następną niedzielę przypada XX Dzień Papieski pod hasłem: Totus Tuus. Tradycyjnie tego dnia odbędzie się zbiórka do puszek na prowadzony przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia program stypendialny wyrównujący szanse edukacyjne młodzieży, pochodzącej z małych miejscowości.
  • Spotkanie Wspólnoty Różańcowej w następną niedzielę o godz. 16.00 w kościele, a następnie o godz. 17.00 modlitwa różańcowa.
  • Mazowiecki Instytut Kultury oraz Starostwo Powiatowe w Pruszkowie razem z naszą parafią zapraszają na koncert Ennio Morricone – Mistrz muzycznych pejzaży w wykonaniu solistów i Orkiestry Kameralnej Filharmonii Narodowej, który odbędzie się w następną niedzielę o godz. 19.00 w naszym kościele.
  • Intencje Mszalne na rok 2021 będą przyjmowane od następnego poniedziałku (12 października) od godz. 10.00. W poniedziałek intencje będą przyjmowane w dolnym kościele, a w następne dni wyłącznie w kancelarii.
  • Zapraszamy na uroczystą Mszę św. w 55 rocznicę aktu oddania naszej parafii pod opiekę Matki Bożej, która odbędzie się w sobotę 17 października o godz. 18.00. Niestety w tym roku w sytuacji epidemii musieliśmy odwołać pielgrzymkę do Częstochowy, która jest wyrazem naszej wdzięczności za opiekę Matki Bożej nad naszą parafią. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • Zapraszamy do zakupu prasy i książek katolickich w kiosku parafialnym, który jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 17.00-18.00 oraz w niedziele od godz. 8.30 do 13.00.
  • Zapraszamy zakochanych, którzy chcą przygotować się do sakramentu małżeństwa na kurs dla narzeczonych w formie warsztatowej. Spotkania rozpoczynają się 20 października i będą odbywać się przez 8 kolejnych wtorków. Liczba miejsc jest ograniczona ze względu na formę kursu. Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się mailowo (kursdlanarzeczonych@gmail.com) lub telefonicznie (+48605722942). Zapraszamy też małżeństwa, które chcą prowadzić kursy dla narzeczonych lub pomagać przy ich organizacji o kontakt na powyższy telefon i adres mailowy.
  • Informacja dla osób przyjmujących Komunię św. na rękę. Komunia św. wyłącznie na rękę jest udzielana w kościele przed kaplicą św. Antoniego. Osoby chcące przyjąć Komunię w ten sposób prosimy o podejście do kaplicy św. Antoniego, a następnie zdjęcie maseczki i wyciągnięcie obu dłoni jedna pod drugą. Praworęczni układają prawą dłoń pod lewą. Gdy kapłan lub szafarz położy komunikant na dłoni, przyjmujący prawą dłonią bierze komunikant i wkłada do ust w obecności udzielającego Komunii, a potem odchodzi na miejsce. Analogicznie leworęczni, czyli lewa ręka jest ułożona pod prawą dłonią. Prosimy również o sprawdzenie, czy na dłoni nie pozostała cząsteczka komunikantu. Jeśli tak, to prosimy koniec palca zwilżyć śliną i znalezioną cząstkę na ręce włożyć do ust. Jest to wyraz szacunku nawet do najdrobniejszej cząstki Ciała Pańskiego.
  • W związku z sytuacją epidemii musimy wprowadzić ograniczenie co do liczby dzieci chrzczonych w drugą i czwartą niedzielę miesiąca w czasie Mszy św. o godz. 12.00. Od 11 października będziemy chrzcili w czasie tej Mszy św. maksymalnie dziesięciorio dzieci. Pozostałe dzieci, które rodzice będą chcieli ochrzcić tego dnia, zostaną ochrzczone w czasie Mszy św. o godz. 13.15.
  • Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
  • Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

w soboty: 10:00-11:00