Ogłoszenia – XVIII Niedziela Zwykła (1 sierpnia 2021)

1. Dzisiaj (w niedzielę) przypada rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Podczas wszystkich Mszy świętych, a szczególnie o godz. 10.30, modlimy się w intencji Powstańców.
  2. Dzisiaj (w niedzielę) przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 18.30.
  3. W poniedziałek możemy uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli” przez pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego, odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz Wyznania wiary przy zachowaniu pozostałych warunków, czyli braku przywiązania nawet do najmniejszego grzechu i przyjęciu Komunii św.
  4. W czwartek przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza św. o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii o godz. 18.00.
  5. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
  6. W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. i od godz. 17.00. Dzieci zapraszamy na Mszę św. wraz z młodzieżą i dorosłymi o godz. 18.00.
  7. W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Poczęciu NMP i Różaniec o godz. 8.00.
  8. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia: – w środę – Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, Kapłana; – w czwartek – Święto Przemienienia Pańskiego.
  9. Apel naszego Arcypasterza: W związku z trwającą pandemią COVID-19 i brakiem skutecznego lekarstwa Kościół Warszawski apeluje o podejmowanie akcji szczepień dla dobra całej społeczności. Przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie, gdzie odbędzie się beatyfikacja Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, otwarto powszechnie dostępny punkt szczepień. Niech to będzie przykład konkretnej troski o dobro bliźniego, przykład dla wszystkich w Archidiecezji Warszawskiej przed zbliżającą się beatyfikacją.
Podpisał: Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski
  1. Starosta Pruszkowski P. Krzysztof Rymuza oraz Zarząd Powiatu Pruszkowskiego wraz z naszą Parafią zapraszają wszystkie chętne osoby powyżej 18 roku życia do skorzystania ze szczepienia przeciwko Covid-19 jednorazową szczepionką Johnson and Johnson.
Zaszczepić można się dzisiaj (w niedzielę) w godz. od 9.00 do 18.00 w namiocie ustawionym przy naszym kościele, przy wejściu do kościoła z prawej strony. Oferta skierowana jest do osób uprawnionych z wystawionym e-skierowaniem. Szczepienia nie wymagają wcześniejszego umówienia. Dodam, że Papież Franciszek wraz z Lekarską Komisją Doradczą Papieża zachęca do szczepienia się również tą szczepionką.
  1. Zapowiedzi (o godz. 12.00).
  2. Z okazji wakacji życzymy urlopowiczom dobrego wypoczynku, pracującym siły i wytrwałości, a wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w soboty:

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne: