Ogłoszenia – XXVIII Niedziela Zwykła (11 października 2020)

 

 1. W związku z rosnącą liczbą zachorowań i zaleceniami Sanepidu apelujemy o nie lekceważenie obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele oraz dezynfekcji dłoni przy wejściu do kościoła i przy podejściu do konfesjonału. Osoby, które nie mogą nosić maseczek, prosimy o przychodzenie do kościoła w przyłbicach.
 2. Dzisiaj (w niedzielę) przypada XX Dzień Papieski pod hasłem: Totus Tuus. Tradycyjnie możemy wspomóc program stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia wyrównujący szanse edukacyjne młodzieży, pochodzącej z małych miejscowości, składając ofiarę do puszek. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Spotkanie Wspólnoty Różańcowej dzisiaj (w niedzielę) o godz. 16.00 w kościele. Na to spotkanie zapraszamy także mężczyzn, którzy chcieliby utworzyć „Męską Różę Różańcową” po patronatem Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego.
 4. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj (w niedzielę) o godz. 17.00. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie będą odprawiane po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30. Wszystkie dzieci, a zwłaszcza pierwszokomunijne zapraszamy w czwartki o godz. 18.30.
 5. Z przykrością zawiadamiamy, że z powodu sytuacji epidemii koncert Ennio Morricone – Mistrz muzycznych pejzaży został odwołany.
 6. Intencje Mszalne na rok 2021 będą przyjmowane od poniedziałku od godz. 9.00. W poniedziałek intencje będą przyjmowane w dolnym kościele, a w następne dni wyłącznie w kancelarii.
 7. Nabożeństwo pokutne połączone z Adoracją Najświętszego Sakramentu dla kandydatów do bierzmowania, którzy w październiku przystąpią do tego sakramentu, w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele.
 8. Nabożeństwo Fatimskie z racji 13. dnia miesiąca połączone z modlitwą różańcową we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 9. Spotkanie młodzieży ze szkół ponadpodstawowych, która rozpoczyna roczne przygotowanie do Bierzmowania we wtorek o godz. 19.00 w kościele.
 10. Godzina Uwielbienia we wtorek o godz. 20.00.
 11. Spotkanie Bielanek w czwartek o godz. 17.30 w dolnym kościele.
 12. Zapraszamy na koncert zespołu Mazowsze, który odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w naszym kościele.
 13. Spotkanie Lektorów w piątek o godz. 19.00 w dolnym kościele.
 14. Zapraszamy młodzież licealną, studencką i pracującą na spotkanie Ruchu Światło-Życie, czyli Oazy w piątek o godz. 19.00 w dolnym kościele. Zachowujemy wszystkie zalecenia sanitarne. Oaza ma ciekawą propozycję działalności również przez internet.
 15. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. w 55 rocznicę aktu oddania naszej parafii pod opiekę Matki Bożej, która odbędzie się w sobotę o godz. 18.00.
 16. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:
  – we wtorek – Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, Kapłana;
  – w czwartek – Wspomnienie św. Teresy z Avili, Dziewicy i Doktora Kościoła;
  – w piątek – Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. 42 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Ojca Świętego Jana Pawła II;
  – w sobotę – Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika.
 17. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Misyjna. Stąd też ofiary zebrane na tacę podczas wszystkich Mszy św. zostaną przeznaczone na potrzeby misji świętych.
 18. Spotkanie dla Dzieci Pierwszokomunijnych wraz z ich Rodzicami odbędzie się w następną niedzielę o godz. 15.45. Natomiast spotkanie samych Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 4, 6, 39 odbędzie się we wtorek 20 października o godz. 19.00 w kościele, a ze Szkoły Podstawowej nr 3 i 8 w środę 21 października o godz. 19.00 również w kościele.
 19. Tradycyjną formą modlitwy za zmarłych są Wypominki. W naszej Parafii podobnie jak w latach ubiegłych przyjmujemy Wypominki Jednorazowe. W intencji zmarłych polecanych w Wypominkach Jednorazowych zostaną odprawione Msze św. zbiorowe w niedzielę 1 listopada o godz. 13.15 oraz w dniach 2–7 listopada o godz. 18.00, a także będziemy modlić się modlitwą różańcową w niedzielę 8 listopada o godz. 17.00. Wypominki Jednorazowe będą odczytane w ośmiu częściach w czasie tych Mszy św. oraz modlitwy różańcowej. W tym roku z powodu sytuacji epidemii procesji na cmentarzu 1-go listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie. 

Przyjmujemy także Wypominki Roczne, czyli 12 Mszy św. zbiorowych odprawianych przez cały rok w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 18.00. Na stolikach przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki z informacją o modlitwie za zmarłych, na których można zapisać ich imiona i złożyć na ręce kapłanów w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

 1. Przypominamy o opłatach grobów ziemnych za dysponowanie grobem na kolejne 20 lat. Prosimy o dopełnienie formalności w kancelarii. Groby zaniedbane powyżej 20 lat będą przygotowywane do odpłatnego przekazania następnym dysponentom.
 2. Zapraszamy do zakupu prasy i książek katolickich w kiosku parafialnym, który jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 17.00-18.00 oraz w niedziele od godz. 8.30 do 13.00.
 3. Zapraszamy zakochanych, którzy chcą przygotować się do sakramentu małżeństwa na kurs dla narzeczonych w formie warsztatowej. Spotkania rozpoczynają się 20 października i będą odbywać się przez 8 kolejnych wtorków. Liczba miejsc jest ograniczona ze względu na formę kursu. Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się mailowo (kursdlanarzeczonych@gmail.com) lub telefonicznie (+48605722942). Zapraszamy też małżeństwa, które chcą prowadzić kursy dla narzeczonych lub pomagać przy ich organizacji o kontakt na powyższy telefon i adres mailowy.
 4. Informacja dla osób przyjmujących Komunię św. na rękę. Komunia św. wyłącznie na rękę jest udzielana w kościele przed kaplicą św. Antoniego. Osoby chcące przyjąć Komunię w ten sposób prosimy o podejście do kaplicy św. Antoniego, a następnie zdjęcie maseczki i wyciągnięcie obu dłoni jedna pod drugą. Praworęczni układają prawą dłoń pod lewą. Gdy kapłan lub szafarz położy komunikant na dłoni, przyjmujący prawą dłonią bierze komunikant i wkłada do ust w obecności udzielającego Komunii, a potem odchodzi na miejsce. Analogicznie leworęczni, czyli lewa ręka jest ułożona pod prawą dłonią. Prosimy również o sprawdzenie, czy na dłoni nie pozostała cząsteczka komunikantu. Jeśli tak, to prosimy koniec palca zwilżyć śliną i znalezioną cząstkę na ręce włożyć do ust. Jest to wyraz szacunku nawet do najdrobniejszej cząstki Ciała Pańskiego.
 5. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 6. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.