Ogłoszenia – XXVIII Niedziela Zwykła

13 października 2019
 1. Dzisiaj (w niedzielę) przypada XIX Dzień Papieski pod hasłem: Wstańcie, chodźmy! Tradycyjnie po wszystkich Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin z małych miast i terenów wiejskich. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia zaprasza na koncert Dnia Papieskiego, który odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie dzisiaj (w niedzielę) o godz. 17.00. Wstęp wolny.
 2. Spotkanie Wspólnoty Różańcowej dzisiaj (w niedzielę) o godz. 16.00 w dolnym kościele, a następnie o godz. 17.00 modlitwa różańcowa w kościele.
 3. Dzisiaj (w niedzielę) z racji 13. dnia miesiąca oraz Wspomnienia Matki Bożej Różańcowej Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła i modlitwą różańcową o godz. 17.00.
 4. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele.
 5. ?Godzina Uwielbienia? we wtorek o godz. 20.00.
 6. Zapraszamy mężczyzn na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Leśnej Podlaskiej, która odbędzie się w sobotę 19 października. Wyjazd z pod kościoła o godz. 6.00. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Koszt 60 zł.
 7. W sobotę przypada rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki ? kapłana naszej archidiecezji. Uroczysta Msza Święta zostanie odprawiona w sobotę o godz. 18.00 w kościele św. Stanisława Kostki w Warszawie.
 8. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:
  – we wtorek ? Wspomnienie św. Teresy z Avila, Dziewicy i Doktora Kościoła;
  – w środę ? Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; 41. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Ojca Świętego Jana Pawła II;
  – w czwartek ? Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika;
  – w piątek ? Święto św. Łukasza, Ewangelisty; Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia;
  – w sobotę ? Wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, Kapłana i Męczennika.
 9. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Misyjna. Stąd też ofiary zebrane na tacę podczas wszystkich Mszy św. zostaną przeznaczone na potrzeby misji świętych.
 10. Chcemy pomóc choremu na raka dwudziestotrzyletniemu Kacprowi, który wymaga koniecznego leczenia w Niemczech. Rodzina będzie zbierać do puszek datki na ten cel w następną niedzielę po wszystkich Mszach św.
 11. Starostwo Pruszkowskie wraz ze Szpitalem Powiatowym serdecznie zapraszają mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego na bezpłatne badania oraz konsultacje i porady ze specjalistami w ramach akcji ?Zdrowa niedziela w Powiecie Pruszkowskim?, która odbędzie się w niedzielę 20 października 2019 r. w godz. od 09.00 do 13.00 w Pruszkowie w budynku Przychodni przy ul. Drzymały 19/21. Prowadzone będą konsultacje i porady z: internistą, kardiologiem, okulistą, rehabilitantem, dietetykiem. Wykonane zostaną badania: EKG, pomiar cukru, spirometria, pomiar ciśnienia tętniczego. Podczas trwania pikniku ratownicy medyczni przeprowadzą pokazy wraz z nauką z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci i osób starszych. Powiatowa Stacja Sanitarno?Epidemiologiczna w Pruszkowie udzieli poradnictwa w zakresie profilaktyki raka piersi, uzależnień oraz boreliozy.
 12. Zapraszamy na koncert o św. Janie Pawle II w wykonaniu Bielanek w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 w dolnym kościele.
 13. Spotkanie dla Dzieci Pierwszokomunijnych wraz z ich Rodzicami odbędzie się w następną niedzielę o godz. 15.45. Natomiast spotkanie samych Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 4, 6, 39 odbędzie się we wtorek 22 października o godz. 19.00 w dolnym kościele, a ze Szkoły Podstawowej nr 3 i 8 w środę 23 października o godz. 19.00 również w dolnym kościele.
 14. Intencje Mszalne na rok 2020 będą przyjmowane od następnego poniedziałku (21 października) wyłącznie w kancelarii.
 15. Tradycyjną formą modlitwy za zmarłych są Wypominki. W naszej Parafii podobnie jak w latach ubiegłych przyjmujemy Wypominki Jednorazowe. W intencji zmarłych polecanych w Wypominkach Jednorazowych zostaną odprawione Msze św. zbiorowe o godz. 18.00 w dniach 2 oraz 4?7 listopada, a także będziemy modlić się modlitwą różańcową w niedzielę 3 listopada o godz. 17.00. Wypominki Jednorazowe będą odczytane w siedmiu częściach. Pierwsza część będzie odczytana w czasie procesji na cmentarzu 1-go listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 14.00, kolejne części w czasie Mszy św. oraz modlitwy różańcowej. Przyjmujemy także Wypominki Roczne, czyli 12 Mszy św. zbiorowych odprawianych przez cały rok w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 18.00. Na stolikach przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki z informacją o modlitwie za zmarłych, na których można zapisać ich imiona i złożyć na ręce kapłanów w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 16. Przypominamy o opłatach grobów ziemnych za dysponowanie grobem na kolejne 20 lat. Trwa inwentaryzacja cmentarza, dzięki czemu będziemy mogli korzystać z informacji o grobach na naszych cmentarzach nie tylko w kancelarii, ale również w internecie. Prosimy o dopełnienie formalności w kancelarii. Groby zaniedbane powyżej 20 lat będą przygotowywane do odpłatnego przekazania następnym dysponentom.
 17. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 18. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.