Ogłoszenia – XXX Niedziela Zwykła (24 października 2021)

1. Dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnią niedzielę oddali krew. W sumie zgłosiło się 38 osób. Było to bardzo ważne świadectwo troski o życie drugiego człowieka.
  2. Dzisiaj (w niedzielę) przypada Niedziela Misyjna, której motywem przewodnim są słowa z Pisma Świętego Nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli (Dz 4, 20). Ofiary zebrane na tacę podczas wszystkich Mszy św. zostaną przeznaczone na potrzeby misji świętych.
  3. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj (w niedzielę) o godz. 17.00. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie są odprawiane po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30. W czwartek w związku z bierzmowaniem nie będzie nabożeństwa różańcowego w kościele. Prosimy odmówić różaniec w gronie rodzinnym.
  4. Godzina Uwielbienia” we wtorek o godz. 20.00.
  5. K Bp Piotr Jarecki udzieli bierzmowania grupie młodzieży i dorosłych w czwartek o godz. 18.00. Prosimy kandydatów o przybycie na bierzmowanie o godz. 17.30. Na tę uroczystość są zaproszeni także Rodzice, którzy o godz. 17.45 udzielą swoim dzieciom błogosławieństwa.
  6. W czwartek przypada Święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  7. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
    Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w piątek od godz. 15.00 do 16.00.
  8. Spotkanie Bielanek i Kandydatek w piątek o godz. 17.15 w dolnym kościele.
  9. W następną niedzielę swoje imieniny obchodzi nasz wikariusz Krzysztof Gołębiewski. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona tego dnia o godz. 18.00.
  10. Uroczystość Wszystkich Świętych przypada w następny poniedziałek. Zapraszamy do uczestniczenia we Mszy św. w kościele odprawianej o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00 oraz wspólnej modlitwy na cmentarzu parafialnym, która rozpocznie się o godz. 14.00 przy grobach Księży Proboszczów. Następnie będziemy w procesji przechodzić wśród grobów i modlić się za zmarłych poleconych w wypominkach jednorazowych zamówionych również w sąsiednich parafiach. Z racji nabożeństwa na cmentarzu tego dnia w kościele nie będzie Mszy św. o godz. 13.15 i 16.00. Wspólna modlitwa na Cmentarzu na Gąsinie, prowadzona przez księży z parafii św. Józefa, rozpocznie się o godz. 13.00 przy Krzyżu.
  11. Tradycyjną formą modlitwy za zmarłych są Wypominki. W naszej Parafii podobnie jak w latach ubiegłych przyjmujemy Wypominki Jednorazowe. W intencji zmarłych polecanych w Wypominkach Jednorazowych zostaną odprawione Msze św. zbiorowe o godz. 18.00 w dniach 2–6 oraz 8 listopada, a także będziemy modlić się modlitwą różańcową w niedzielę 7 listopada o godz. 17.00. Wypominki Jednorazowe będą odczytane w ośmiu częściach. Pierwsza część będzie odczytana w czasie procesji na cmentarzu 1-go listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 14.00, kolejne części w czasie Mszy św. oraz modlitwy różańcowej.

Przyjmujemy także Wypominki Roczne, czyli 12 Mszy św. zbiorowych odprawianych przez cały rok w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 18.00.

Na stolikach przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki z informacją o modlitwie za zmarłych, na których można zapisać ich imiona i złożyć na ręce kapłanów w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

1. Przypominamy o opłatach grobów ziemnych za dysponowanie grobem na kolejne 20 lat. Prosimy o dopełnienie formalności w kancelarii. Groby zaniedbane powyżej 20 lat będą przygotowywane do odpłatnego przekazania następnym dysponentom.
  2. Przypominamy, że mając na uwadze bezpieczeństwo pieszych poruszających się przy kościele, jak i ochronę zabytkowego kościoła zgodnie z przepisami prawa przeciwpożarowego wprowadzamy ograniczenie wjazdu zbyt dużej ilości samochodów na teren kościoła poprzez instalacje szlabanów.

Wjazd na parking będzie od ul. Hubala, a wyjazd na ul. Kościelną. Na terenie kościoła może zaparkować nie więcej niż 40 samochodów łącznie z samochodami pracowników. Tablica elektroniczna będzie wyświetlać ilość wolnych miejsc na parkingu. Jeśli wyświetli się cyfra zero, nie będzie można wjechać na parking.

Parking jest przeznaczony przede wszystkim dla osób przybywających samochodami na nabożeństwa w kościele, Adorację Najświętszego Sakramentu i do kancelarii parafialnej. Pierwsze półtorej godziny będzie bezpłatne, a następne godziny będą płatne, ponieważ sporo kierowców parkuje cały dzień blokując miejsca dla przyjeżdzających na uroczystości pogrzebowe.

Regulamin parkingu jest dostępny w biuletynie. Uwzględniliśmy również nabożeństwa i spotkania w grupach parafialnych, które trwają dłużej niż 1,5 godziny. Osoby w nich uczestniczące, które przyjechały samochodem, będą mogły rabatować bilet, czyli nie płacić za parking.

1. W związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem oraz koniecznością przeciwdziałania temu, przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele, zarówno przez zaszczepionych jak i przez niezaszczepionych. Jest to wyraz odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka.
  3. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

w soboty:

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne: