Ogłoszenia – XXX Niedziela Zwykła (25 października 2020)

 1. W związku z rosnącą liczbą zachorowań i zaleceniami Sanepidu apelujemy o nie lekceważenie obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele oraz dezynfekcji dłoni przy wejściu do kościoła i przy podejściu do konfesjonału. Osoby, które nie mogą nosić maseczek, prosimy o przychodzenie do kościoła w przyłbicach. Obecnie w podczas Mszy św. i nabożeństw w naszym kościele może przebywać 1 osoba na 7 m2, czyli ok.190 osób.
 2. K kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane na terenie Archidiecezji Warszawskiej. Skorzystanie z dyspensy oznacza, iż nieobecność na Mszy św. nie jest grzechem. Jednocześnie prosi wszystkich wiernych o modlitwę o ustanie pandemii, troskę o chorych i odpowiedzialne zachowywanie obostrzeń sanitarnych.
 3. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj (w niedzielę) o godz. 17.00. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie będą odprawiane po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30. Wszystkie dzieci, a zwłaszcza pierwszokomunijne zapraszamy w czwartek o godz. 18.30.
 4. W poniedziałek nie będzie spotkania w grupach dla kandydatów do bierzmowania. Następne spotkanie odbędzie się 9.11.br. o godz. 19.00 w kościele.
 5. Godzina Uwielbienia we wtorek o godz. 20.00.
 6. W środę przypada Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 7. W sobotę swoje imieniny obchodzi nasz wikariusz ks. Krzysztof Gołębiewski. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona tego dnia o godz. 18.00.
 8. Uroczystość Wszystkich Świętych przypada w następną niedzielę. Zapraszamy do uczestniczenia we Mszy św. w kościele odprawianej o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.15 i 18.00. W związku ze stanem epidemii w tym roku nie będzie wspólnej modlitwy na cmentarzu parafialnym. Zamiast tego zapraszamy do kościoła naMszę św. wypominkową o godz. 13.15, w trakcie której przeczytamy pierwszą część wypominek jednorazowych.
 9. W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
 10. W następny poniedziałek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msza św. w intencji kapłanów, którzy posługiwali w naszej parafii, a odeszli do Pana, w sposób szczególny wspominamy Ks. Prał. Edwarda Tyszkę, Ks. Inf. Jana Górnego, Ks. Prał. Józefa Podstawkę i Ks. Prof. Wojciecha Tabaczyńskiego, będzie odprawiona o godz. 8.00.


 

 1. Tradycyjną formą modlitwy za zmarłych są Wypominki. Nie będzie możliwości złożenia wypominków na cmentarzu. Wypominki za zamarłych, w tym roku, możemy składać wyłącznie w kościele i kancelarii parafialnej. Podobnie jak w latach ubiegłych przyjmujemy Wypominki Jednorazowe. W intencji zmarłych polecanych w Wypominkach Jednorazowych zostaną odprawione Msze św. zbiorowe w niedzielę 1 listopada o godz. 13.15 oraz w dniach 2–7 listopada o godz. 18.00, a także będziemy modlić się modlitwą różańcową w niedzielę 8 listopada o godz. 17.00. Wypominki Jednorazowe będą odczytane w ośmiu częściach w czasie tych Mszy św. oraz modlitwy różańcowej. Przyjmujemy także Wypominki Roczne, czyli 12 Mszy św. zbiorowych odprawianych przez cały rok w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 18.00. Na stolikach przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki z informacją o modlitwie za zmarłych, na których można zapisać ich imiona i złożyć na ręce kapłanów w kościele lub w kancelarii parafialnej.

Wypominki możemy składać do końca listopada.

Stolica Apostolska wydłużyła czas zyskiwania odpustu zupełnego za zmarłych przez nawiedzenie cmentarza do końca listopada a nie tylko przez 8 dni oktawy Wszystkich Świętych. Natomiast osoby starsze lub chore, które muszą pozostać w domu będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko łącząc się duchowo z tymi wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte, oraz wykluczając wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mając intencję kiedy to tylko będzie możliwe spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego), odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych, np. Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia lub inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu.

 1. Przypominamy o opłatach grobów ziemnych za dysponowanie grobem na kolejne 20 lat. Prosimy o dopełnienie formalności w kancelarii. Groby zaniedbane powyżej 20 lat będą przygotowywane do odpłatnego przekazania następnym dysponentom.
 2. Zapraszamy do zakupu prasy i książek katolickich w kiosku parafialnym, który jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 17.00-18.00 oraz w niedziele od godz. 8.30 do 13.00.
 3. Informacja dla osób przyjmujących Komunię św. na rękę. Komunia św. wyłącznie na rękę jest udzielana w kościele przed kaplicą św. Antoniego. Osoby chcące przyjąć Komunię w ten sposób prosimy o podejście do kaplicy św. Antoniego, a następnie zdjęcie maseczki i wyciągnięcie obu dłoni jedna pod drugą. Praworęczni układają prawą dłoń pod lewą. Gdy kapłan lub szafarz położy komunikant na dłoni, przyjmujący prawą dłonią bierze komunikant i wkłada do ust w obecności udzielającego Komunii, a potem odchodzi na miejsce. Analogicznie leworęczni, czyli lewa ręka jest ułożona pod prawą dłonią. Prosimy również o sprawdzenie, czy na dłoni nie pozostała cząsteczka komunikantu. Jeśli tak, to prosimy koniec palca zwilżyć śliną i znalezioną cząstkę na ręce włożyć do ust. Jest to wyraz szacunku nawet do najdrobniejszej cząstki Ciała Pańskiego.
 4. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 5. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.