Ogłoszenia – XXX Niedziela Zwykła

27 października 2019
 1. W związku z Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym ogłoszonym przez papieża Franciszka dzisiaj gościmy (w niedzielę będziemy gościć) w naszej parafii Siostry Misjonarki Świętej Rodziny z Komorowa. Na Mszach św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 13.15 Siostry opowiedzą o dziełach misyjnych jakie prowadzą. Będziemy także mogli wesprzeć ich posługę ofiarami składanymi na ich ręce po wspomnianych Mszach św.
 2. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj (w niedzielę) o godz. 17.00. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie będą odprawiane po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30.
 3. W poniedziałek przypada Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadgimnazjalnych w poniedziałek o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
 5. Księża Dekanatu Pruszkowskiego będą gościć w naszym kościele Kard. Kazimierza Nycza na spotkaniu podsumowującym wizytacje kanoniczne, które odbyły się we wszystkich parafiach dekanatu.
 6. W Katedrze Warszawskiej odbędzie się uroczysta Msza św. z okazji setnej rocznicy święceń biskupich abp. Achillesa Rattiego, pierwszego nuncjusza apostolskiego w odrodzonej Polsce pod przewodnictwem abp Mario Depini, metropolity Mediolanu wraz z nuncjuszem abp Salvattore Pennacchio i metropolitą warszawskim kard. Kazimierzem Nyczem we wtorek o godz. 19.00. Zachęcamy do udziału. Dojazd we własnym zakresie.
 7. ?Godzina Uwielbienia? we wtorek o godz. 20.00.
 8. W czwartek swoje imieniny obchodzi ks. Krzysztof Gołębiewski. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona tego dnia o godz. 18.00.
 9. Uroczystość Wszystkich Świętych przypada w piątek. Zapraszamy do uczestniczenia we Mszy św. w kościele odprawianej o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00 oraz wspólnej modlitwy na cmentarzu parafialnym, która rozpocznie się o godz. 14.00 przy grobach Księży Proboszczów. Następnie będziemy w procesji przechodzić wśród grobów i modlić się za zmarłych poleconych w wypominkach jednorazowych zamówionych również w sąsiednich parafiach. Z racji nabożeństwa na cmentarzu tego dnia w kościele nie będzie Mszy św. o godz. 13.15. Wspólna modlitwa na Cmentarzu na Gąsinie, prowadzona przez księży z par. św. Józefa, rozpocznie się o godz. 13.00 przy Krzyżu.
 10. W sobotę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych ? Dzień Zaduszny. Msza św. w intencji kapłanów, którzy posługiwali w naszej parafii, a odeszli do Pana, w sposób szczególny wspominamy Ks. Inf. Jana Górnego, Ks. Prał. Józefa Podstawkę i Ks. Prof. Wojciecha Tabaczyńskiego, będzie odprawiona o godz. 8.00.

 

 1. Od soboty do następnego czwartku (7 listopada) będziemy modlić się za zmarłych czytając kolejne części Wypominek Jednorazowych podczas Mszy św. o godz. 18.00. Natomiast w następną niedzielę o godz. 17.00 odprawimy w ich intencji nabożeństwo różańcowe.
 2. Od 1 do 8 listopada włącznie można zyskać codziennie odpust zupełnyza pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych i jeden raz dziennie pod zwykłymi warunkami, czyli mając stan łaski uświęcającej, nawiedzając cmentarz, modląc się za zmarłych, a 1-go listopada przystępując do Komunii św.
 3. W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św.
 4. Tradycyjnie w Pierwszy Piątek Miesiąca kapłani odwiedzają chorych. Jednak w związku z tym, że w listopadzie Pierwszy Piątek Miesiąca przypada w Uroczystość Wszystkich Świętych, kapłani odwiedzą chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną w następny piątek (8 listopada) w godz. od 9.00 do 13.00. Nowych chorych, którzy chcieliby przyjmować kapłana raz w miesiącu prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie do następnego czwartku włącznie.
 5. W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00.
 6. W sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 7. W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo różańcowe w intencji zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych połączone z Adoracją Najświętszego Sakramentu bez procesji wokół kościoła o godz. 17.00.
 8. Tradycyjną formą modlitwy za zmarłych są Wypominki. W naszej Parafii podobnie jak w latach ubiegłych przyjmujemy Wypominki Jednorazowe. W intencji zmarłych polecanych w Wypominkach Jednorazowych zostaną odprawione Msze św. zbiorowe o godz. 18.00 w dniach 2 oraz 4?7 listopada, a także będziemy modlić się modlitwą różańcową w niedzielę 3 listopada o godz. 17.00. Wypominki Jednorazowe będą odczytane w siedmiu częściach. Pierwsza część będzie odczytana w czasie procesji na cmentarzu 1-go listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 14.00, kolejne części w czasie Mszy św. oraz modlitwy różańcowej. Przyjmujemy także Wypominki Roczne, czyli 12 Mszy św. zbiorowych odprawianych przez cały rok w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 18.00. Na stolikach przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki z informacją o modlitwie za zmarłych, na których można zapisać ich imiona i złożyć na ręce kapłanów w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 9. Przypominamy o opłatach grobów ziemnych za dysponowanie grobem na kolejne 20 lat. Prosimy o dopełnienie formalności w kancelarii. Groby zaniedbane powyżej 20 lat będą przygotowywane do odpłatnego przekazania następnym dysponentom.
 10. Posłuchajmy listu Powiatowego Komendanta Policji: ?
 11. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 12. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.