Ogłoszenia – XXXII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj (w niedzielę) przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo różańcowe w intencji zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych połączone z Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
 2. Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych w poniedziałek o godz. 18.00.
 3. Stolica Apostolska wydłużyła czas zyskiwania odpustu zupełnego za zmarłych przez nawiedzenie cmentarza do końca listopada a nie tylko przez 8 dni oktawy Wszystkich Świętych. Natomiast osoby starsze lub chore, które muszą pozostać w domu będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko łącząc się duchowo z tymi wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte, oraz wykluczając wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mając intencję kiedy to tylko będzie możliwe spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego), odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych, np. Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia lub inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu.
 4. Zapraszamy na kolejne spotkanie kandydatów do Bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych, którzy w tym roku rozpoczęli przygotowanie do tego sakramentu. Zapraszamy w poniedziałek najpierw na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie na spotkanie w kościele.
 5. Godzina Uwielbienia” we wtorek o godz. 20.00.
 6. Starosta Pruszkowski i Prezydent Miasta Pruszkowa zapraszają na obchody 103 rocznicy odzyskania niepodległości w Powiecie Pruszkowskim. Uroczystości rozpoczną się odśpiewaniem Hymnu Polski w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu” i uroczystą Mszą św. w intencji Ojczyzny z udziałem Władz Miasta i Powiatu w czwartek o godz. 12.00 w naszym kościele. Po Mszy św. odbędzie się Koncert Pieśni Patriotycznych i Ludowych w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego „Pruszkowiacy” oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Zgoda”. O godz. 14.30 odbędzie się ceremonia złożenia kwiatów i wiązanek pod Pomnikiem Niepodległości przy Starostwie Powiatowym w Pruszkowie.
 7. 11 listopada Strzelcy Rzeczypospolitej przeprowadzą zbiórkę ofiar do puszek przed kościołem przeznaczoną na zimowisko dla dzieci i młodzieży. Strzelcy będą rozdawać wpinki w postaci biało-czerwonych wstążek przed każdą Mszą świętą.
 8. W czwartek swoje imieniny obchodzi ks. Marcin Kuciński. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona tego dnia o godz. 18.00.
 9. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00. Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w piątek od godz. 15.00 do 16.00.
 10. Spotkanie Bielanek i Kandydatek w piątek o godz. 17.15 w dolnym kościele.
 11. Msza św. w intencji zmarłych polecanych w Wypominkach Rocznych w piątek o godz. 18.00.
 12. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia: – we wtorek – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; – w środę – Wspomnienie Św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła; – w czwartek – Wspomnienie Św. Marcina z Tours, Biskupa; – w piątek – Wspomnienie Św. Jozafata, Biskupa i Męczennika; – w sobotę – Wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Pierwszych Męczenników Polski.
 13. Tradycyjną formą modlitwy za zmarłych są Wypominki. Do końca listopada przyjmujemy Wypominki Roczne, czyli 12 Mszy św. zbiorowych odprawianych przez cały rok w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 18.00. Na stolikach przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki z informacją o modlitwie za zmarłych, na których można zapisać ich imiona i złożyć na ręce kapłanów wyłącznie w kościele lub w kancelarii parafialnej.
 14. Przypominamy o opłatach grobów ziemnych za dysponowanie grobem na kolejne 20 lat. Prosimy o dopełnienie formalności w kancelarii. Groby zaniedbane powyżej 20 lat będą przygotowywane do odpłatnego przekazania następnym dysponentom.
 15. Przypominamy, że mając na uwadze bezpieczeństwo pieszych poruszających się przy kościele, jak i ochronę zabytkowego kościoła zgodnie z przepisami prawa przeciwpożarowego wprowadzamy ograniczenie wjazdu zbyt dużej ilości samochodów na teren kościoła poprzez instalacje szlabanów. Szlabany będą działały od środy.
Wjazd na parking będzie od ul. Hubala, a wyjazd na ul. Kościelną. Na terenie kościoła może zaparkować nie więcej niż 40 samochodów łącznie z samochodami pracowników. Tablica elektroniczna będzie wyświetlać ilość wolnych miejsc na parkingu. Jeśli wyświetli się cyfra zero, nie będzie można wjechać na parking. Parking jest przeznaczony przede wszystkim dla osób przybywających samochodami na nabożeństwa w kościele, Adorację Najświętszego Sakramentu i do kancelarii parafialnej. Pierwsze półtorej godziny będzie bezpłatne, a następne godziny będą płatne, ponieważ sporo kierowców parkuje cały dzień blokując miejsca dla przyjeżdzających na uroczystości pogrzebowe.
 1. W związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem oraz koniecznością przeciwdziałania temu, przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele, zarówno przez zaszczepionych jak i przez niezaszczepionych. Jest to wyraz odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka.
 2. Rycerze Św. Jana Pawła II przygotowali piękny kalendarz na rok 2022 „Polscy Święci kanonizowani przez Św. Jana Pawła II”. Kalendarz będzie można nabyć w następną niedzielę po Mszy św. przy wyjściu z kościoła. Cena 12 zł.
 3. W niedzielę, 14 listopada będziemy obchodzić XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który jest poświęcony sytuacji chrześcijan w Libanie. Po każdej Mszy świętej przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.
 4. Dekanalne Spotkanie LSO (Liturgicznej Służby Ołtarza) odbędzie się w piątek 19 listopada w parafii św. Józefa w Pruszkowie. Zapraszamy scholkę-Violinki, Bielanki, Ministrantów i Lektorów z naszej parafii. Program spotkania: 17.00 rejestracja uczestników, 17.15 konferencja, 18.00 wspólna Msza święta z możliwością uzyskania odpustu za nawiedzenie kościoła św. Józefa w Roku św. Józefa, 19.00 Agapa, integracja, zakończenie spotkania około 20.00. Zgłoszenia do s. Alicji i ks. Józefa.
 5. Wspólnota „Szkoła Nowej Ewangelizacji” w par. św. Józefa w Pruszkowie organizuje, w dniach 19-21 listopada, weekendowe rekolekcje ewangelizacyjne – Kurs „Nowe Życie”. Ulotki na stolikach, plakaty w gablotach.
 6. W Biuletynie między innymi: intencje Mszy świętych na bieżący tydzień, ciekawy artykuł o św. Marcinie i Zakonie Rycerzy Jana Pawła II, a także prezentacja wspólnoty – Koło Żywego Różańca, zadania dla dzieci i krzyżówka nie tylko dla dzieci.
 7. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 8. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.